English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Slovenský pohár pro Michalovce.

Slovenský pohár pro Michalovce. 20.12.2010 10:37:01 - autor: , přečteno 1774x

Po tříleté přestávce se ze zisku Slovenského poháru opět radují na Zemplíně. V současnosti nejlepší slovenský tým Iuventa Michalovce využil výhody domácího prostředí a získal druhou nejprestižnější slovenskou trofej, když ve finále zdolal bez problémů Duslo Šaľa 34:27. V historii je to už potřetí kdy si mohly Michalovce do své vitriny uložit tuto trofej. Poprvé to bylo v roce 2003 a druhou přidala Iuventa v sezoně 2007/8. Rekordmany v počtu zisku Slovenského poháru však zůstává jejich finálový soupeř Duslo Šaľa s jedenácti prvenstvími.

V semifinále se nový vítěz poháru vypořádal jednoznačně se Štartem Trenčín 39:23 a v druhém semifinále porazila Šaľa mladé družstvo Partizánského, které na východ přicestovalo jen s jedenácti hráčkami 35:25. Zajímavostí finále Slovenského poháru je skutečnost, že popáté v řadě se ze zisku poháru radovaly vždy hráčky, v jejichž hale se závěrečné zápasy hrály - Šaľa, Michalovce, Bratislava, Šaľa, Michalovce.

Jednoho ze semifinalistů Slovenského poháru přivítáme ještě před koncem roku v Olomouci. Ve středu 29. prosince se v přípravě na pokračující interligu (8. ledna 2011), střetne naše družstvo ve dvou přípravných zápasech se Štartem Trenčín. První utkání začne v 10:30 hod. a druhé pak ve 14:30 hod. v hale DHK ZORA Olomouc.