English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Ve středu budeme znát čtrnáctého vítěze Českého poháru žen

Ve středu budeme znát čtrnáctého vítěze Českého poháru žen 27.12.2010 13:33:21 - autor: , přečteno 1534x

 

Zatímco většina sportovních odvětví má mezi Vánočními svátky a Novým rokem okurkovou sezonu, ženskou házenou čeká boj o druhou nejvýznamnější trofej jejich sezony a tou je domácí - ČESKÝ POHÁR. Muži se dosud v historii samostatné České republiky utkali o Český pohár letos před vánocemi už po patnácté, ženy mají za sebou pouze 13 ročníků, ten letošní ve Veselí bude tedy čtrnáctým. Historie poznala dosud jen čtyři jména vítězů, nejvíc trumfů si připsala Slavia Praha, celkem 7, ale ten poslední, který si postavily v Edenu do vitríny je už hodně letitý - je z roku 2001. Třikrát se z domácího poháru radovaly hráčky Zory Olomouc, dvakrát vyhrál Zlín a jednou Britterm Veselí, který je posledním vítězem a bude tedy zisk poháru v domácí hale obhajovat.

Ze čtveřice dosavadních držitelů Českého poháru, s jistotou nepřibude jméno jeho trojnásobného držitele - družstva DHK ZORA Olomouc. Naopak svou premiérovou účast v závěrečných bojích si odbude přemožitel Hanaček - nováček interligy Baník Most. Každopádně to bude před lednovým pokračováním interligových bojů zajímavá konfrontace momentální formy jednotlivých družstev.

V prvním semifinále v úterý 28. prosince 2010 od 17:00 hod. se střetnou domácí obhájkyně trofeje HC Britterm Veselí n. Mor. s ambiciozním Baníkem Most. Domácí družstvo mělo velké problémy s postupem, když na půdě druhého nováčka interligy - Sokola Poruba vyhrálo až po dvojnásobném prodloužení, když Poruba zaplatila krutu nováčkovskou daň. Každopádně obhájce prvenství je znovu v semifinále, ve kterém bude určitě favoritem. Jeho největší hvězdy v čele s Lenkou Černou v brance a svými oporami Flekovou, Kočí, slovenskou spojkou Drotárovou i rychlými křídly Chmelařovou a Súkenníkovou , které doplnila před pár týdny po mateřské se vrátivší Marcela Handlová, svého soupeře určitě nepodcení. Ten přijede do Mostu se skalpem Olomouckého družstva a pod vedením velezkušeného trenéra Tomáše Kuťky. Družstvo udělalo v minulých týdnech obrovský výkonnostní pokrok a na severu Čech se dokonce začíná hovořit o play-off. Ve skvělé formě hraje šutérka Hana Martínková, s další reprezentační spojkou Martinou Crhovou, obranu vyztužily exslavistka Klára Štolfová a Zuzana Kupková, která se vrátila po zranění a stala se znovu duší družstva..

Ve druhém semifinále se střetnou od 19:00 hod. lídr české ženské házené Slavia Praha a ambiciózní mladé družstvo Dušana Poloze - HC Zlín. Za favorita je považována Slavia, která prahne po poháru po dlouhé odmlce, na druhé straně však stojí reprezentantkami nabitý kádr Zlíňaček, který na zisk trofeje čeká ještě o pět let déle než Pražanky. Každopádně to bude boj kdo z koho. Na jedné straně vynikající reprezentační brankařka Satrapová a skvělá první šestka Slavie: Vítková, Kutlvašrová, Keclíková Černá s mladými křídly Jedličkovou a Rakovou, na druhé straně reprezentační vozba: Štěrbová, Poznarová, Růčková, Budyová a Salčáková, s dalšími mladými Talašovou, Švirákovou a v brance se zkušenými Vyhlídalovou, nebo Mahďákovou.

Vítězná družstva obou semifinálových duelů se pak střetnou ve středu 29. 12. 2010 v 19:00 hod., ve finále před kamerami ČT 4.

Vítězové Českého poháru žen od roku 1993

1993 Slavia Praha

1994 Slavia Praha

1995 Novesta Zlín

1996 Slavia Praha

1997 Novesta Zlín

1998 Slavia Praha

1999 Slavia Praha

2000 Slavia Praha

2001 Slavia Praha

2002 ZORA Olomouc

2003 - 2007 nehrálo se

2008 ZORA Olomouc

2009 ZORA Olomouc

2010 Veselí nad Moravou