English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Po dvou měsících pokračuje interliga házenkářek

Po dvou měsících pokračuje interliga házenkářek 05.01.2011 11:34:26 - autor: , přečteno 1691x

Po téměř dvouměsíční pauze vyplněné úspěšnou první fází kvalifikace reprezentačního družstva žen o postup na MS v Brazílii a závěrečnými koly Českého poháru žen, pokračuje svým 13. kolem o následujícím víkendu interliga házenkářek. Bude tím dovršena první polovina dlouhodobé části soutěže WHIL a také odstartován maratón bojů házenkářek před závěrečnými play-off utkáními. Následujících 14 víkendů se totiž bude hrát bez jediného přerušení až do 9. dubna, kdy budeme znát účastníky českého i slovenského play-off, jméno slovenského sestupujícího celku i čtveřici českých družstev, které budou následně bojovat o zachování příslušnosti k elitě. Následné tři měsíce, budou nabité snahou o co nejlepší výchozí pozici všech zúčastněných družstev.

Víkendové závěrečné kolo „podzimní" části soutěže bude mít jen 5 zápasů. Utkání Sokol Poruba - Iuventa Michalovce bylo již předehráno v listopadu (30:39), zápas Slovan Duslo Šaľa - HK Štart Trenčín se hraje už zítra 6. ledna v 18:00 hod. Favoritem tohoto duelu je domácí družstvo, které přezimovalo na čtvrtém místě interligy, jako druhé nejúspěšnější slovenské družstvo a bude chtít jistě svou pozici potvrdit. Jeho soupeřky jsme před několika dny viděli ve dvou přípravných utkáních s našimi děvčaty, kde znovu potvrdily, že by jim slušelo daleko lepší postavení v tabulce WHIL.

Čtyři z pětice víkendových zápasů se hrají v sobotu 8. ledna. Od 17:00 hod. dojde k zajímavému souboji mezi družstvy Britterm Veselí n. Mor. - Sokol Písek. Domácí družstvo - semifinalista Českého poháru, v domácím prostředí v interlize letos ještě neprohrál, naopak Jihočešky zase venku ještě nevyhrály. I tím jsou určeny role favoritů tomto utkání. Dá se však očekávat urputný boj, protože Písek musí začít vozit body i z venku, chce-li pomýšlet reálně na postup do play-off. Hráčský potenciál nato má, jde o to, jak se prosadí mladé hvězdičky Luzumová, Borovská a další, proti zkušené vozbě domácího celku v podání Lenky Černé, Flekové, Kočí, Drotárové, Chmelařové atd.

V 18:00 hod. mají začátek tři zápasy. V jediném víkendovém střetnutí na Slovensku Gabor Bánovce n. Bebr. - Danlog Partizánske se představí čerstvá nejlepší házenkářka Slovenska Alžbeta Tothová a spolu se svými spoluhráčkami v domácím dresu jsou vysokými favoritkami tohoto zápasu. Na jihu Čech se u Vajgaru představí proti domácímu družstvu Házená Jndř. Hradec - úřadující slovenský mistr ŠKP Bratislava. Favorita je třeba vidět v hostujícím celku, i když domácí to proti favoritům umí (viz skalp Michalovců) . Slovenky dosud vyhrály jen na hřištích obou českých nováčků Mostu a Poruby, jinak jsou daleko nebezpečnější v domácím prostředí. Tentokrát si však body asi vzít nenechají, i když pravděpodobně nastoupí už bez Beňuškové, která míří do Mostu..

Posledním sobotním soubojem bude od 18:00 hod. repríza čtvrtfinálového souboje v Českém poháru mezi DHK Baník Most a DHK ZORA Olomouc. Toto utkání se bude hrát tentokrát v Lovosicích. Domácí celek nabuzený pohárovým vítězstvím nad Hanačkami v Lounech (32:26) bude jistě chtít výhru potvrdit i v interligovém souboji. S opačným cílem pojedou na sever Čech naopak naše děvčata, která budou chtít porážku odčinit a připsat si důležité body do interligové tabulky. Domácí mužstvo se bude muset obejít bez dlouhodobě nemocné kanonýrky Martiny Crhové, která nám v Lounech nasázela sedm branek. Síla Mostu je však i tak velká a navíc se proslýchá i další výrazné posílení družstva - Petra Beňušková z ŠKP Bratislava ?!?!). Hanačky nemohou stále počítat se Ždánskou a Paškovou, oproti utkání v Lounech se už však do branky postaví Barbora Raníková a i ostatní hráčky jsou už v pořádku.

Nedělní utkání v Edenu má začátek v 17:00 hod. a nastoupí proti sobě 1. a 3. celek WHIL: Slavia Praha a HC Zlín. Půjde o reprízu semifinále Českého poháru ve Veselí, kde Slavia po vcelku vyrovnaném prvním poločase (16:13) deklasovala Zlíňačky 38:26. Suverén interligy po klopýtnutí v minulém kole doma proti Michalovcům určitě neponechá nic náhodě a bude chtít své vedoucí postavení potvrdit. Nedá se však očekávat tak jednoznačný průběh jako ve Veselí, mladý celek Zlína se z pohárového zápasu jistě poučil a bude chtít slavistkám znepříjemnit život.