English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > 4. kolo interligy - na Hanou míří slovenský mistr ŠKP Bratislava

4. kolo interligy - na Hanou míří slovenský mistr ŠKP Bratislava 12.01.2011 17:46:57 - autor: vasek, přečteno 1965x

Interliga házenkářek se přehoupla do své druhé poloviny, v posledním kole „podzimní" části se zrodilo několik nečekaných výsledků. Papírovou roli favorita splnily v domácím prostředí Veselí proti Písku, Šaľa v souboji s Trenčínem a Slavia proti Zlínu. Očekávaný zisk dvou bodů si zajistly už v listopadové předehrávce Michalovce v Porubě. Nečekaný bod získalo v Bánovcích Partizánske a to stálo trenérskou hlavu domácího trenéra Kelemena, kterého na lavičce briskně nahradil Ivan Pompoš. Dva body ztratila v Lovosicích v repríze prosincového čtvrtfinále Českého poháru naše děvčata v zápase s Baníkem Most, i když po výrazném posílení Mostu se už zase až o tak veliké překvapení nejedná. O to větší šok však přichystaly hráčky Jindř. Hradce bratislavským policajtkám, když získaly letošní teprve druhou výhru a po Michalovcích nechaly u Vajgaru body i úřaduící slovenské mistryně.

Nastávající 14. kolo WHIL má na programu zase několik zajímavých duelů. Tentokrá se hraje šest zápasů v sobotu a jen jediný v neděli v podvečer. První tři sobotní zápasy se hrají na Moravě a všechny budou mít jistě svůj velký náboj

Od 17: hod. nastoupí v Polance n. Odr. domácí Sokol Poruba proti HC Zlín. Hostující družstvo patří v tomto ročníku WHIL do absolutní špičky a okupuje zatím čtvrtou příčku tabulky. Trenér Poloz má k dispozici v současnosti jeden z nejnabitějších hráčských kádrů ze všech účastníků WHL, v čele s pěticí českých reprezentantek. Proti podzimnímu vzájemnému zápasu se však citelně posílila Poruba, když se začíná prosazovat exolomoucká Míša Hrbková. Pikantní je, že se proti svým bývalým spoluhráčkám z Poruby postaví Šárka Marčíková, která v jejich dresu odehrála na podzim osm interligových zápasů. Mírným favoritem by mělo být hostující družstvo. Na podzim: Zlín - Poruba 27:21

V 17:00 hod. začíná i utkání Britterm Veselí n. Mor - DHK Baník Most. Domácí Panenky hrají v domácím prostředí druhé utkání v řadě a po výhře nad Pískem minulý týden až po zlešení ve druhém poločase, je čeká další český soupeř. Domácí budou znovu spoléhat hlavně na Lenku Černou, dvojici zkušených Fleková, Kočí a dvojici „rychíků" Chmelařová, Súkenníková. Na druhé straně bude zajímavé jak se prosadí posílený Baník Most. Střelkyně Martínková hraje v životní formě a Petra Beňušková bude chtít potvrdit, že její angažování se Mostu vyplatí. Mírným favoritem je domácí Britterm. Podzimní utkání: Most - Veselí: 25:27.

V 17:30 hod. má začátek utkání, které nás zajímá nejvíce, tedy DHK ZORA Olomouc - ŠKP Bratislava. Zápasy obou těchto soupeřů měly vždy svou kvalitu a napětí. Obě družstva vždy končila v konečném pořadí WHIL v těsném sousedství, 3 x krát Olmouc před Bratislavou, 2 x ŠKP před Olomoucí. Ještě nikdy také ani jeden ze soupeřů nevyhrál na hřišti toho druhého. Tuto tradici by samozřejmě domácí děvčata ráda prodloužila. Nebudou to však mít lehké i když trojnásobný slovenský mistr přišel před několika dny o jednu ze svých opor Petru Beňuškovou a před týdnem prohrál v Jindř. Hradci. Družstvo sice ztratilo svou osvědčenou palebnou sílu, když odešly a s nimi i 369 vstřelených branek z minulé sezony, superkanonýrky na spojkách Šimáková, Martanovičová, Porubská a Beňušková, ze spojek tak zůstaly prakticky jen Kertészová, Gáborová a Hana Janšáková. Družstvo disponuje vynikající pivotkou Štetákovou a výbornými křídly Hodoškovou, Kochanovou i Zuzanou Janšákovou. Jistotou obranné fáze je samozřejmě zkušená brankařka Zuzana Školková, vévodící statistikám interligových brankařek.

Olomoučanky budou chtít, ostatně stejně jako jejich soupeřky, přesvědčit o tom, že v minulém kole šlo jen o ojedinělý výpadek, který konec konců potká všechna družstva. Dá se tedy očekávat boj se vším co k takovému utkání patří a směle je možno toto utkání označit za šlágr kola. Utkání nemá vysloveného favorita, domácí však věří v zisk obou bodů. Podzimní utkání: Bratislava - Olomouc 30:22.

Další dvě utkání začínají o půl hodiny později v 18:00 hod. a obě se hrají na Slovensku. Štika letošníh ročníku Duslo Šaľa hostí Sokol Písek a při vší úctě k Jihočeškám, které před týdnem ve Veselí podaly velmi dobrý a srdnatý výkon, body asi zůstanou na Slovensku. V Šaľe, které se navíc po mateřské vrátila kanonýrka Dubajová, letos vyhrála pouze Slavia a Písek na hřištích soupeřů ještě letos nevyhrál. Podzimní utkání: Písek - Šaľa 30:34.
Druhým zápasem je Gabor Bánovce n. Bebr. - Iuventa Michalovce. Domácí s novým trenérem Pompošem, budou chtít napravit pošramocenou pověst z remízy s Partizánským z minulého týdne a budou se jistě opírat o výkon čerstvé nejlepší hráčky Slovenska Betky Tothové. Výkonnost Iuventy může být ovlivněna neúčastí některých hráček, na přípravě v Užhorodě, hrané na 3 x 30 minut s výsledkem 37:37, chyběly pro zranění Lucia Tobiášová s Ukrajinkou Tregubovou. I přesto by ale ztráta byť jen jediného bodu v Bánovcích byla překvapením. Podzimní výsledek: Michalovce - Bánovce 40:36.

Stejný začátek jako obě utkání na Slovensku bude mít poslední ze sobotních zápasů: Házená Jindř. Hradec - Danlog Partizánske. Domácí hráčky příjemně překvapily své příznivce výborným výkonem a devítibrankovou výhrou nad ŠKP Bratislava a budou chtít na tento výsledek znovu navázat. Také hostující hráčky ale překvapily a přivezly bod z horké půdy v Bánovcích. Bude zajímavé sledovat, jak se prosadí mladé slovenské hvězdičky Michnová, Košíková, Minarčíková, Blažeková a další proti tvrdé obraně domácích. V utkání bude mírným favoritem domácí družstvo. Podzimní zápas: Partizánske - Jindř. Hradec 31:26.

Jediným nedělním zápasem, bude duel DHC Slavia Praha - HK Štart Trenčín, který se hraje v Edenu od 18:00 hod. Domácí suverénky o kterých se už napsalo téměř všechno, si jistě nenechají sebrat ani bod od družstva vyznávajícího sice rychlou moderní házenou a které se představilo v závěru roku v přípravných zápasech v Olomouci ve velmi dobrém světle. Svůj dobrý výkon však Rajnohová, Šáteková, Kovaličková, Birkušová a spol nezopakovaly před týdnem v Šale a odjely domů s výpraskem 31:21. Vysokým favoritem jsou i tentokrát domácí Slavistky. Podzimní utkání: Trenčín - Slavia 29:35.