English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky spláchly slovenské mistryně

Hanačky spláchly slovenské mistryně 15.01.2011 22:56:14 - autor: vasek, přečteno 1952x


DHK ZORA Olomouc - ŠKP Bratislava 27:19 (11: 7)

Do utkání vstoupily lépe děvčata z hlavního slovenského města, když ve 4. minutě vedly dvoubrankovým náskokem 1:3. během dalších sedmi minut však domácí družstvo nastřílelo pět branek a otočilo výsledek na 6:3. Od té chvíle už kralovaly vývoji zápasu a udržovaly si minimálně čtyřbrankový náskok. Tímto rozdílem také skončil první poločas. Po změně stran domácí navýšily své vedení na sedmibrankové a tento rozdíl si udržovaly prakticky až do závěru, kdy ještě dvěma brankami své vítězství navýšily na rozdíl osmi branek, tedy stejným jako na podzim v Bratislavě, navíc vzhledem k výsledku prvního utkání (30:22) mají pro celkové pořadí příznivější vzájemné hodnocení zápasů.

Olomoucké házenkářky daly zapomenout na svůj nepřesvědčivý výkon v týden starém duelu v Lovosicích, kdy se jim v utkání proti Mostu nedařilo vůbec nic. Tentokrát soustředěným výkonem od prvních minut nenechaly nikoho na pochybách, kdo je na hřišti pánem. Ani stejná dvojice rozhodčích jako v utkání v Lovosicích (Kohout, Novák) se nestačila divit jak rozdílný výkon děvčata v obou utkáních předvedla. Ale ani jejich soupeřky nepřijely po porážce v Jindřichově Hradci v roli obětního beránka. Naopak potvrdily, že budou i nadále pařit k tomu lepšímu, co může interliga nabídnout.. Hrály totiž přesně to co se od nich očekávalo. Vynikající brankařka Školková, neprostupná obrana, která soupeře bolela a tvrdé zakončování akcí ze všech pozic.

Tentokrát však narazila kosa na kámen. V domácí brance totiž stála zase ta spolehlivá Barbora Raníková, která likvidovala jeden pokus hostujících hráček za druhým a její úspěšnost se ustálila nad číslem 50 % a to je výsledek znamenající jistotu. Hodně ji ale pomohla tentokrát i obrana. Zejména Alena Vocilková byla doslova všude. Likvidovala průniky hostujících hráček, blokovala jejich střely a ještě po úspěšných zákrocích stačila přesně rozehrávat svým spoluhráčkám. Ve svém snažení však nezůstávala osamocena, obranu tvrdily i další, především pak Jana Spíchalová a Lucka Fabíková.

Pokud jde o útočnou činnost, domácím hráčkám se dařil přechod do rychlých protiútoků a také jejich proměňování. Bohužel trenéři ještě stále nemohou být úplně spokojeni s celkovou úspěšností střelby, velký podíl na tom však měl tentokrát již zmiňovaný výborný výkon Zuzany Školkové v brance hostujícího celku, které jsme napočítali 22 úspěšných zákroků.

Hodnotíme-li výkon jednotlivých hráček domácího družstva, v první řadě se musíme zmínit o Barboře Raníkové, která byla stejně úspěšná jako její kolegyně v brance ŠKP, počet jejich úspěšných zákroků byl jen o jeden nižší. Zlikvidovala také dva sedmimetrové hody. Jeden ze svých nejlepších výkonů po návratu z Německa předvedla Lucka Fabíková, která bojovala s obrovským nasazením, byla stálým nebezpečím pro hostující brankařku a velké penzum práce odvedla také v obraně. Duší útočných akcí byla jako obvykle Veronika Hejtmánková, které tentokrát výborně sekundovala Anička Gebre Selassie.

Na levém křídle dostala tentokrát větší prostor Adéla Samcová a zhostila se svého úkolu velmi dobře. Martina Huráňová na pravém křídle se dostala do zakončení hodně často, brankařka hostí však většinu jejich pokusů zlikvidovala. O výborné obranné činnosti především Vocilkové a Spíchalové jsme již hovořili. Z družstva hostí na sebe mimo brankařku nejvíc upozornila urostlá spojka Andrea Kereteszová s pivotkou Petrou Štetákovou, výborná byla obě křídla Hodošková s Kochanovou, příliš se nedařilo Gáborové a málo čitelné byly tentokrát i sestry Janšákovy.

Celkově je výrazné vítězství domácích naprosto zasloužené, zapracují-li ještě i na lepším zakončování svých akcí a zvýší-li tím svou produktivitu, nemuseli bychom se dalšího vývoje souboje o postup do play-off obávat.

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 6:3, 8:4, 9:6, 11:7 - 14:7, 18:11, 20:13, 23:15, 23:17, 25:18, 25:19, 27:19.

Rozhodčí: Kohout, Novák        220 diváků       7m hody: 5/3 - 2/0     vyloučení: 5 - 5

Sestavy a branky:
Olomouc
: Raníková, Kozáková - Hejtmánková 4, Růžičková 4/3, Kulíšková, Vocilková, Remešová, Samcová 1, Severová, Kubáčková 1, Spíchalová 3, Huráňová 4, Gebre Selassie 3, Fabíková 7.

Trenér: Libor MALÍNEK

Bratislava: Školková,Leviczká - Cicmanová 2, Kochanová 3, Kertészová 4, Hodošková 2, Globanová, Štetáková 3, Kováčová, Gáborová, Marčeková 2, H. Janšáková 1, Z. Janšáková, Kodajová 2.

Trenér: Peter OLŠAVSKÝ