English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Dvě remízy na úvod odvetných zápasů

Dvě remízy na úvod odvetných zápasů 17.01.2011 22:47:38 - autor: , přečteno 1584x

Zatímco v 91 zápasech první poloviny interligy se zrodily celkem jen čtyři nerozhodné výsledky, první kolo odvet zaznamenalo hned dvě remízy. Obě mají trochu nádech překvapení. Nováček soutěže Poruba v domácím prostředí brankou v poslední minutě obrala o bod favorizovaný Zlín, v Šaľe domácí favorit dokonce zachraňoval bod v souboji s Pískem, dvě vteřiny před závěrečným hvizdem. V obou případech přitom favorité na podzim své soupeřky bez problémů porazili.

V dalších dvou zápasech potvrdily vítězné celky v domácím prostředí výhru z podzimu na hřišti soupeře, Veselí proti Mostu a Slavia s Trenčínem, ve dvou zápasech potvrdila družstva podzimní výhru v domácím prostředí i na hřišti svého soupeře - Michalovce v Bánovcích a Partizánske trochu překvapivě v Jindř. Hradci. Pouze v jediném zápase si soupeři podrželi domácí neporazitelnost. Bylo to v utkání na Hané, kde domácí DHK ZORA Olomouc, oplatila slovenským mistryním ŠKP Bratislava osmibrankovou porážku z Bratislavy a stejným rozdílem doma vyhrála.

Zápasy prvního kola odvet sice ještě nic podstatného nerozhodla, výsledky obou lednových kol však naznačila, že jak boj o končené pořadí WHIL, tak i postup do národních play-off bude hodně ostrý. Na čele tabulky kraluje Slavia a asi jediným, kdo jí může v současné formě trochu zkomplikovat cestu za obhajobou zlata z WHIL je Iuventa Michalovce. Jednak Pražankám uštědřily zatím jedinou porážku v soutěži, a navíc v odvetě přivítají Slavii doma. To by ale musela Slavia ještě alespoň jednou zakopnout a při vší úctě k soupeřům, musel by přijít kolaps hráček Slavie.

O „Whilkový" bronz jsou ve hře už jen asi Šaľa, Veselí a Zlín. To ale nebudou moci ztrácet body jako v minulém Šaľa i Zlín. Obě družstva s mladými dravci i zkušené Veselí však mají ještě řadu zápasů před sebou, aby mohli i takové výpadky snadno napravit. Všichni tři mají už o nastávajícím víkendu zajímavé soupeře. Veselí přivítá už ve svém třetím utkání v řadě v domácím „Pekle" Hanačky, Šaľa má před sebou cestu na hřiště posíleného Mostu a Zlín bude hrát v domácím prostředí proti ambiciozním Bánovcům, které signalizují další velkou posilu ze zahraničí.

Všechna uvedená družstva z čela tabulky a také, zatím hodně tápající ŠKP Bratislava, mají prakticky postup do play-off zajištěn. Urputný boj se dá očekávat až do konce soutěže o čtvrtá postupová místa. Na Slovensku si to rozdá zbývající trojice: Bánovce, Trenčín a Partizánske, se kterým se už příliš nepočítalo, jeho výsledky po Novém roce je však znovu postavily na nohy. V Česku se boj o čtvrtou postupovou pozici prakticky zúžil na souboj Olomouckých a Píseckých házenkářek, i když ostatní družstva se s touto situací nebudou chtít smířit, tak nejméně osmibodový propad na postup od obou aspirantů, bude asi při vší úctě k pronásledovatelům, Porubě, Mostu a J. Hradci , příliš velký.