English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Další zápas interligy budou hrát Hanačky v Pekle

Další zápas interligy budou hrát Hanačky v Pekle 20.01.2011 10:28:46 - autor: , přečteno 1720x

Ano, do známého „Pekla" jak přezdívají veselští diváci prostředí své haly, zavítají Olomoucké házenkářky v 15. kole interligy. Nastoupí proti aktuálně čtvrtému týmu WHILky, který má za sebou hodně úspěšnou sérii. Proti Hanačkám bude hrát už potřetí v řadě v domácím prostředí, poslední čtyři zápasy skončily výhrou „Panenek", naposledy prohrály 6. listopadu v Michalovcích a v domácím prostředí v letošní sezoně dokonce ještě neprohrály. Takže vizitka před duelem s našimi děvčaty jak se patří. Bilance vzájemných zápasů vzbuzuje respekt, v žádném případě to však neznamená, že by se Olomoučanky předem vzdávaly, že by propadaly poraženecké náladě a nechtěly se o příznivý výsledek poprat. Naopak mají svým soupeřkám co vracet. Domácí osmibrankovou porážku ze druhého kola mají ještě v živé paměti, stejně tak i to, že svému soupeři podlehly v posledních šesti vzájemných zápasech. Každá série však jednou končí a proč by nemohla děvčata zopakovat na příklad svou sérii sedmi zápasů bez porážky v řadě ze sezon 2007/8 a 8/9 ? I přesto však je domácí tým favoritem tohoto utkání. Utkání se dá považovat za šlágr kola a derby a proto bychom si moc přáli, aby platilo známé že v derby favorit nevyhrává. Zápas Britterm Veselí n.Mor. - DHK ZORA Olomouc začíná v sobotu 22. ledna v 17:00 hod.

Už o dvě hodiny dříve, tedy v sobotu od 15:00 hod začíná v písecké „Obloukovce" utkání, které nás také hodně zajímá. Domácí Sokol Písek přivítá lídra soutěže, celek DHC Slavia Praha. Domácí děvčata začala letošní rok velmi sympaticky, ve Veselí dlouho vzdorovala a podlehla nakonec o tři branky 36:33, ve druhém utkání v Šaľe, dokonce Jihočešky sahaly po obou bodech, domácí zachraňovaly remízu dvě vteřiny před koncem zápasu. Bude zajímavé, jak se Jihočeské „bombardérky" Luzumová, Borovská a spol. poperou se suverénkami soutěže, nebo lépe kolik jim toho hostující hráčky dovolí. I přes velké vzedmutí výkonnosti píseckých děvčat zůstává favoritem Slavia.

Ve stejném čase jako ve Veselí, začíná interligové klání jen asi 50 km severněji ve Zlíně, kde domácí HC Zlín hostí Gabor Bánovce n. Bebr. Domácí podzimní překvapení soutěže nevstoupilo do roku 2011 nijak oslnivě, utrpělo debakl v Praze na Slavii a o týden později se podělilo o body s nováčkem Sokolem Poruba. Nyní hostí dalšího nováčka, tentokrát slovenského, který je však nejméně stejně ambiciózní jako oba čeští. Domácí družstvo už musí konečně zabrat, když podzimní dobyté pozice sice už vyklidilo, ale stále je ve hře medaile z WHIL a druhá pozice do českého play-off. Utkání slibuje vyrovnaný boj, domácí jsou favoritem hlavně proto, že hrají doma, kde zatím ztratily jediný bod v souboji s naším družstvem.

A ještě jedno utkání začíná v 17:00 hod. V Lounech bude hostit Baník Most - Duslo Šaľa. Otázky jsou nasnadě. Naváží domácí Černí andělé na poslední výborné výkony, kdy si dvakrát poradily s Hanačkami a před týdnem prohrály o tři branky ve Veselí ? Naváží na zatím jedinou výhru proti slovenskému soupeři ve WHIL, kterou uhrály proti Trenčínu ? Předpoklady pro to mají, i přes oslabení v podobě zranění jedné z klíčových postav týmu Kupkové, duo Martínková - Beňušková však je obrovskou silou. Hostující Duslo před týdnem v domácím prostředí jen remizovalo s Pískem, když bod zachránilo až dvě vteřiny před koncem. Návrat Dubajové po mateřské však hodně posílil údernou sílu mladého družstva. Utkání nemá favorita.

Poslední dvě sobotní utkání se hrají na Slovensku a obě domácí družstva budou mít české soupeřky, z dolní části tabulky. Na Zemplíně se střetne Iuventa Michalovce s Jindř. Hradcem a nic než zisk obou bodů pro domácí se nedá očekávat, i když jednu ze tří porážek v sezoně si odvezla Iuventa právě z Jindř. Hradce. Domácí i proto budou mít o motivaci víc. Pod trenčanským hradem se představí domácí Štart Trenčín proti nováčkovi Sokolu Poruba a zde se dá očekávat daleko vyrovnanější boj. Domácí děvčata pořád zůstávají hodně dlužny svým ambicím a modernímu pojetí své hry a zejména v domácím prostředí se jim zatím vůbec nedařilo, když v sedmi zápasech uhrály pouhé tři body. Chtějí-li však vážně pomýšlet na play-off, ale hlavně se vyhnout sílící hrozbě sestupu, od kterého jej dělí jen horší skóre s Partizánským, musejí začít bodovat především v domácím prostředí. Na podzim v Polance Trenčín vyhrál 30:32 a i tentokrát asi splní roli favorita.

V jediném nedělním zápase, který bude mít výhoz v 15:00 hod. se utkají Danlog Partizánske s ŠKP Bratislava. Mladý domácí celek jako by někdo v posledních zápasech polil živou vodou. Po jedenácti kolech se již odepisované družstvo krčilo se 4 získanými body na posledních místech tabulky, ještě v posledním prosincovém zápase však nastal obrat, když dokázaly přesvědčivě porazit Porubu, po Novém roce si odvezly bod z horké půdy v Bánovcích a před týdnem si poradily u Vajgaru s domácím Jindř. Hradcem. Rázem si připsaly pět bodů a dotáhly se bodově na zatím pátý slovenský tým z Trenčína, který odsoudily do role vážného kandidáta na sestup. V neděli však budou mít hodně těžkého soupeře. Přijede úřadující slovenský mistr ŠKP Bratislava, který bude hrát svůj třetí zápas v řadě na hřišti soupeře a přestože oba předchozí zápasy prohrál bude jistě bojovat ze všech sil o svou rehabilitaci. V utkání bude zajímavé sledovat, jak si poradí mladý a posledními výsledky nabuzený kolektiv domácích s trochu profesorskou házenou bratislavských policajtek.