English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky v Pekle neuspěly

Hanačky v Pekle neuspěly 22.01.2011 23:52:58 - autor: vasek, přečteno 2121x

HC Britterm Veselí . Mor. - DHK ZORA Olomouc 29:23 ( 14: 9)

Průběh utkání: 1:0, 3:1, 4:4, 7:7, 11:7, 11:8, 14:9 - 14:10, 16:12, 19:12, 19:14, 212:16, 23:16, 24:19, 26:21, 28:23, 29:23.

Rozhodčí: Haščík, Oťapka 290 diváků . 7m hody: 6/4 - 8/6 vyloučení: 4 - 3

Sestavy a branky:
Veselí:
Černá, Zvoničová - Romanová, Kratochvílová 1, Drotárová 5, Kornijchuk, Jandásková, Vinklárková, Vinyatynská 1, Tomečková 1, Chmelařová 5, Fleková 6/2, Kočí 3, Súkenníková 7/3.

Trenér: Peter SABADKA

Olomouc: Raníková, Kozáková - Hejtmánková, Růžičková 6/3, Kulíškovou, Vocilková, Remešová, Samcová, Severová, Kubáčková 1, Spíchalová, Huráňová 6/3, Gebre Selassie 2, Fabíková 8.

Trenér: Libor MALÍNEK

Začátek utkání se lépe vydařil domácím hráčkám, kterým se podařil do 8. minuty minibrejk a odskočily na 3:1. To už ale v brance hostí vystřídala v 7. minutě v brance Kozáková Raníkovou, která si po úspěšném zákroku poranila koleno a zápas pro ni tedy skončil. Tím také prakticky skončily ambice hostujícího družstva, i když brankařka Irena Kozáková dělala co se dalo. V 11. minutě byl stav 4:4, za 17 minut hry 7:7, a to zejména zásluhou tří sedmiček za zákrok domácí obrany na pronikající Fabíkovou (2x) a Gebre Selassie, které bezpečně proměňovala Martina Huráňová. To však bylo v podání Hanaček na dlouhou dobu všechno a na další čtyři branky domácích nedokázaly odpovědět. Do konce poločasu ještě domácí hráčky přidaly další tři branky a poslední desetiminutovku první půle tak vyhrály 7:2.

Podobný obraz hry skýtal i druhý poločas, v 9. minutě narostl náskok domácích na sedm branek, hostující děvčata se však nevzdávala a několikrát se jim podařilo z náskoku soupeřek ukrojit, na víc než na rozdíl čtyř branek se jim to však nepodařilo. Nakonec z Veselí odjely s šestibrankovou porážkou, za statečný výkon však i přesto zaslouží pochvalu, soupeř byl přece jen o trochu lepší. Škoda, že se nemohly opřít o výkon své brankařské jedničky Raníkové, která je v předchozích utkáních mnohokrát podržela, její náhradnice Kozáková však nepropadla, zaznamenala 14 úspěšných zákroků, což bylo za 53 minut kdy stála v brance, dokonce o jeden více, než Lenka Černá v brance domácích za celé utkání.

Z hráček Olomouce zaslouží plné absolutorium především Lucka Fabíková, které se dařilo neohroženě pronikat do domácí obrany a její zakončování platilo na domácí brankařku. Velký kus práce odvedla zejména v obranné fázi Alena Vocilková, která poslední čtvrthodinku zaskakovala i v pivotu, měla však smůlu při zakončování. Výborný zápas sehrály Martina Huráňová a Anička Gebre Selassie, ta přidala i několik výborných zákroků v obraně. Katka Růžičková sice odseděla skoro celý první poločas na střídačce, ale za 32 minut, které strávila na hřišti stačila proměnit čtyři sedmičky a přidat další dvě branky ze střední vzdálenosti.

V družstvu domácích chytala spolehlivě Lenka Černá, v útoku byly pro Olomouckou branku nejnebezpečnější Lenka Fleková a Zuzana Drotárová, každé příležitosti k rychlému protiútoku využily a to velmi úspěšně obě křídla Súkenníková s Chmelařovou. Vždyť nejméně 10 branek zaznamenaly domácí právě z brejků do nepostavené obrany po neúspěšné střele hostujících děvčat, nebo ztrátách míčů po technických chybách. Mimochodem technických chyb udělaly Hanačky poměrně velký počet, napočítali jsme jich celkem 17.