English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > 16. kolo WHIL nabízí dva šlágry kola

16. kolo WHIL nabízí dva šlágry kola 27.01.2011 11:41:35 - autor: , přečteno 1929x

Šestnácté kolo interligy házenkářek se hraje tentokrát v jediný den - v sobotu 29. ledna 2011. Na pořadu bude několik hodně zajímavých duelů a dá se říci, že dva z nich lze považovat bez velké nadsázky za šlágry kola. V tom prvním se představí od 17:30 hod. u Dunaje úřadující slovenský mistr ŠKP Bratislava v souboji s aktuální slovenskou „jedničkou" Iuventou Michalovce. Domácí družstvo bude hrát po třech utkáních na cizích hřištích zase jednou v domácím prostředí, nastoupí tedy v letošním roce poprvé před svými diváky. Všechna utkání letos policajtky hrály už bez Petry Beňuškové, která přesídlila na sever Čech a družstvo bez ní stále hledá svou tář. V prvních dvou utkáních v novém roce celek prohrál jednoznačně v Jindř. Hradci a před dvěma týdny v Olomouci, naopak přivezl oba body před týdnem z haly stále se lepšícího se Partizánského. Jejich soupeřky z východu mají za sebou čtyřzápasovou sérii výher, včetně té nejcennější v Praze se Slavií. V bratislavském utkání je těžké hledat favorita, na podzim na Zemplíně vyhrála Iuventa vysoko 38:27, na druhé straně však v Bratislavě už nevyhrála dva roky, posledních šest duelů v Bratislavě, včetně těch v play-off skončilo vítězstvím domácího ŠKP..

Druhým šlágrem kola bude slovensko - český souboj v Šaľe kde se domácí Duslo Šaľa utká s Brttermem Veselí n.Mor. Zápas začíná v 18:00 hod a půjde o souboj momentálně třetího se čtvrtým. Panenky z Veselí si hodně zvedly sebevědomí třemi vítězstvími v řadě na domácí půdě, i když šlo vesměs o soupeře z druhé části tabulky - Písek, Most a naše děvčata, všichni tři soupeři však mají velkou motivaci postupu do play-off. Veselanky čeká po Šaľe v domácím prostředí utkání pravdy proti Slavii a pokud se jim podaří v těchto utkáních bodovat udrží se už asi trvale ve špičce tabulky. Domácí Duslo má po Novém roce sestupnou bilanci. Po výhře doma s Trenčínem, opět doma jen bod s Pískem a následně porážka v Mostě, kde neuspělo družstvo stejně jako dva týdny před nimi naše děvčata. Domácí budou chtít jistě uspět, o stejné se pokusí i hostující děvčata, takže lze očekávat vyrovnaný boj a vítěze si netroufáme odhadnout. Na podzim ve Veselí se hrálo 26:26.

Netradičně v sobotu už od 14:30 hod. hraje tentokrát své utkání v Edenu Slavia Praha a jejich soupeřkami bude Baník Most. Slavistky hrály před týdnem v Písku bez několika svých opor, zejména chyběly levačky Klára Černá a Adéla Raková, ale i přes toto oslabení lídr bezpečně bodoval. Je otázkou jak se jejich zdravotní komplikace vyvinou, i v „píseckém" složení by si ale měly v domácím prostředí se štikou odvetných části interligy poradit. Baník Most hraje posledních zápasech opravdu v pohodě, hráčky kolem Hany Martínkové a Petry Beňuškové získaly sebevědomí, jejich hra doma a venku je však zatím jako den a noc. Favoritem je domácí Slavia, která na podzim v Lounech Most rozstřílela 24: 40.

Třetím utkáním hraným v sobotu na Slovensku bude západoslovenské derby dvou soupeřů začínajícíc v 198:00 hod., jejichž sídla jsou vzdálena pouhých 30 km, tedy Gabor Bánovce n. Bebr. - Štart Trenčín. Pikantnost tohoto duelu potvrzuje ještě skutečnost, že řada hráček v dresu domácího Gaboru vyrostla v Trenčíně (např. Petriková, Surovčíková, sestry Bahýlovy a další). Ambiciozní Bánovce před dvěma týdny vyměnily trenéra a jeho hlavním úkolem bude povznést družstvo do vyšších pater tabulky s postupem do slovesnkého play-off. A právě jejich soupeř Trenčín je také největším konkurentem ve splnění tohoto cíle. Bánovce v posledních třech domácíh zápasech získaly jediný bod za remízu s Partizánskym, Trenčín, který byl zpočátku jedním zu nejlepších družstev na hřištích soupeřů, své poslední čtyři zápasy venku prohrál. V podzimním zápase v Trenčíně vyhrály Bánovce vysoko 23:32 a i tentokrát jsou mírným favoritem.

Zajímavé bude také sokolské derby Sokol Poruba - Sokol Písek. Obě družstva potřebují body jako sůl, domácí proto, aby se konečně odlepily z nebezpečného kontaktu s posledním místem, hostující družstvo zase musí získávat body i venku chce-li skutečně do pla-off. Zatím na hřištích soupeřů ještě nevyhrál, dva body získal za dvě remízy na Slovensku, zejména bod ze Šaľy ale měl cenu zlata. Obě družstva mají ve svém středu několik mladých, ale zkušených hráček, které jsou jejich oporami, u domácích zejména trojice exolomoučanek Hrbková, Tomečková a Selucká, růžky už ale vystrkuje i dvacetiletá Richvalská, aktuálně šestá nejlepší střelkyně interligy, v družstvu Jihočešek potom hlavně kanonýrky Luzumová¨s Borovskou, ale i některé další. Dá se očekávat lítý boj, na podzim se hrálo v Písku pod taktovkou domácích, které vyhrály vysoko 37:2. Tentokrát utkání, které má výhor už v 17:00 hod. nemá favorita.

Dalším střetnutím dvou českých soupeřů bude u Vajgaru zápas Jindř. Hradec - HC Zlín. Oba soupeře dělí v tabulce propastných 15 bodů a také podzimní utkání ve zlínské hale bylo jednoznačnou záležitostí domácích děvčat, která vyhrála 39:23. Kde však ty loňské sněhy jsou? Impozantní vstup do nové sezony svěřenkyně Dušana Poloze stavěl do absolutní špičky jako jednoho ze spolufavoritů na medailové stupně WHIL. V domácím prostředí jsou děvčata ještě stále skoro stoprocentní, ztráta bodu v minulém kole s Bánovcemi byla jedinou výjimkou, ale poslední čtyři zápasy venku bez plného bodového zisku je vážným varováním i před sobotním utkáním s posledním týmem tabulky. Stoupající forma Štěrbové a podle hlasů ze Zlína vyřešení receptu na osobku na ni, dává tušit obrat. Domácí v tomto utkání nejsou favoritem, mohou však překvapit.

Posledním utkáním kola je zápas DHK ZORA Olomouc - Danlog Partizánske. Domácí družstvo je v letošní sezoně sužováno nebývalým počtem zraněných hráček a onemocněními, takže před každým utkáním je stěžejní otázkou vždy to, které hráčky budou moci nastoupit. Před utkáním s mladým a stále se lepšícím družstvem Partizánského to nebude vůbec jinak. Velký otazník visí  zejména nad Barborou Raníkovou, která se zranila před týdnem ve Veselí. Soupeř Hanaček určitě přijede v plné síle, která tkví především ve vynikající tvůrkyni hry a současně střelkyni (sedmá střelkyně WHIL), dvacetileté Klaudii Michnové, které sekundují stejně stará spojka Košíková, rychlonohé křídlo Blažeková, nebo dvojice sedmnáctiletých juniorských reprezentantek SR Holešová a Lenčešová. V brance je oporou další z juniorek SR Medveďová, která patří do osmičky nejlepších brankařek WHIL, nebo zkušená M. Rychtarechová. I přes respekt k Partizánskému mládí budou chtít Hanačky určitě bodovat a ať chtějí nebo ne, musejí přijmout roli favorita. Na podzim na Slovensku vyhrály Olomoučanky 32:29.

Utkání se hraje v sobotu 29. ledna a začína v 17:30 hod.