English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V 17. kole WHIL jedou Hanačky do Šaľy

V 17. kole WHIL jedou Hanačky do Šaľy 02.02.2011 09:30:32 - autor: vasek, přečteno 2396x

Po nečekané ztrátě bodu v domácím prostředí se stále se lepšícím mladým týmem Partizánskeho, čeká olomoucké házenkářky další slovenský soupeř - Duslo Šaľa. Je to jeden z nejméně oblíbených soupeřů Hanaček, protože v jeho hale jako v jediné z celé interligy v minulosti nezískaly ani bod. Domácí družstvo navíc hraje v pohodě, před týdnem si v domácím prostředí poradilo se svým sousedem v tabulce Veselím a vyměnilo si s ním místo v tabulce. Mimo olomoucké remízy došlo ještě k několika zajímavým výsledkům. Rozhodně se nečekal takový debakl (39:25) Písku v souboji s nováčkem Sokolem Poruba, i když zranění Borovské v průběhu zápasu se na výkonu družstva asi hodně podepsalo. Jinak se dá říci, že výsledky ostatních zápasů se více méně očekávaly.

Sedmnácté kolo interligy nabízí zase několik velmi důležitých zápasů zejména z pohledu formování družstev pro play-off.. To se týká především zápasů Most - Poruba, Písek - Bánovce, ale i Trenčín - Jindř. Hradec. Šlágrem kola ale tentokrát bude utkání na Slovácku, kde v Pekle přivítají panenky lídra soutěže Slavii Praha..Všechna utkání se i tentokrát hrají v jeden den - v sobotu, začátky jsou však rozloženy od 15 až do 18 hodiny.

Časově první začátek bude mít utkání na jihu Čech, kde v písecké „Obloukovce" přivítá Sokol Písek - Gabor Bánovce n. Bebr. Obě družstva jsou sousedy v tabulce, získala shodně po 14 bodech a obě potřebují body jako sůl, k posílení ambicí na postup do play-off. Jihočešky před týdnem prohrály vysoko s Porubou, nutno však říci, že hrály bez Vyhnalové, v průběhu zápasu odstoupila se zraněním Borovská a navíc hodně času chyběla Krouská, která dostala přímou červenou kartu. Poslední dvě jmenované však už budou v sobotu trenéru Salačovi k dispozici. Bánovské družstvo v přímém boji o slovenské play-off vyhrálo před týdnem doma s Trenčínem a odskočilo jim na tříbodový rozdíl. K oběma adeptům se však ze zadních pozic stále vehementně tlačí mladé Partizánky, které navíc s oběma soupeři hrají v domácím prostředí, takže souboj této trojice ještě může být hodně zajímavý. Na podzim v Bánovcích vyhrály domácí 33:27, tentokrát však bude mírným favoritem Písek.

Za hodinu nato, tedy v 16:00 hod., začíná tentokrát v Lovosicích souboj českých nováčků interligy DHK Baník Most - DHC Sokol Poruba. Obě družstva se však už jako nováčkové necítí a také si tak ani nepočínají. Domácí Most po posílení o Be-ňuškovou, získal na údernosti i sebevědomí a dvakrát si „doma" vyšlápl na favority (Olomouc a Šaľa). Na hřištích soupeřů jsou jejich výkony ještě poněkud opatrnější, hrály ale ve Veselí a na Slavii, odkud se body jen tak nevozí. Hostující družstvo Poruby začíná také pěkně kousat. Také druhý nováček svůj celek v průběhu sezony posílil (Hrbková) a zkonsolidoval a hlavně doma si hodně troufá. Po bodu odebraném Zlínu, před týdnem deklasoval doma Písek, když po 10 přesných trefách si připsaly Míša Hrbková a kanonýrka Richvalská. Půjde o hodně zajímavý zápas, na podzim vyhrála Poruba 28:27, i tentokrát může být asi rozhodující „domácí" prostředí, tentokrát pro Baník Most. Z důvodu chřipkové epidemie na severu Moravy je utkání odloženo na termín 02. 03. 2011 !

Obě střetnutí začínající v 17:00 hod. se hrají na střední Moravě a v obou se představí v souboji s domácími úřadující mistři svých zemí. V utkání proti Brittermu Veselí se postaví český mistr Slavia Praha. Protože se střetnou loňští finalisté českého play-off, je možno zápas označit za šlágr kola. Oba celky nastoupí s tím nejlepším co mají trenéři k dispozici. Domácí se budou chtít po předchozí úspěšné sérii v domácím prostředí vytáhnout i na mistra, Slavistky naopak nebudou chtít ztratit svou suverenitu v soubojích s českými soupeři. V utkání mírně favorizujeme Slavii.

Druhý zápas se hraje v nedalekém Zlíně, kde HC Zlín přivítá ŠKP Bratislava. Oba soupeři v předchozích zápasech moc nezářili, Zlín získal jen po bodu v zápasech s Porubou a Bánovcemi, před týdnem však zabral v Jindř. Hradci a přivezl si oba body. Podle ohlasů na utkání fungovala Zlínu dobře zejména obrana, v útoku se nejvíc dařilo Růčkové, protože na Štěrbovou a později  Poznarovou hrál soupeř osobku. Také ŠKP po odchodu Beňuškové se trochu hledal. Po Novém roce ze čtyř zápasů tři prohrál (v Jindř. Hradci, Olomouci a doma s Iuventou), dva cenné body si však připsal za výhru v Partizánskem. Odchod Beňuškové kompenzuje ŠKP příchodem nových hráček, dobře se ukazuje mladá odchovankyně Kodajová, z Partizánského přišla další spojka Zuzana Rychtarechová. Před týdnem proti Michalovcům nehrála kanonýrka Kerteszová, její další absence by byla pro tým hodně velkým problémem. Na podzim u Dunaje vyhrály policajtky 28:25, tentokrát však v roli favorita nastoupí domácí celek.

Na nejvýchodnějším místě, kde se hraje interligová házená, tedy na Zemplíně se od 17:30 hod. představí domácí Iuventa Michalovce proti Danlogu Partizánske. Domácí družstvo se veze na vítězné vlně, vyhrálo posledních pět zápasů v řadě a defi-nitivně se usadilo na druhé příčce tabulky, odkud číhá na svou šanci v případě zaváhání Slavie. V minulém kole si východňárky bez problémů poradily na půdě mistra ŠKP Bratislava, kde už sedm zápasů v řadě, tedy plné tři roky nad domácím družstvem nevyhrály. Se svým sobotním soupeřem by si měl ale tento zkušený celek také poradit, i když Partizánske hraje v současnosti opravdu dobře a určitě na východ nepojede v roli obětního beránka. Hráčky kolem Michnové a Košíkové v sobě mají hodně velký potenciál, chybí mu však ještě zkušenosti a ty asi domácí proti nim v plné míře uplatní. Na podzim v Partizánskem se hrálo 25:31 ve prospěch Iuventy, která je i tentokrát favoritem.

Obě utkání začínající v 18:00 hod. se hrají na Slovensku. Pod hradem Matúša Čáka se střetne domácí Štart Trenčín s posledním týmem tabulky Jindř. Hradcem. Domácí celek hraje poslední zápasy pod velkou hrozbou toho, že by se příští ročník WHIL mohl hrát bez jeho účasti, protože finišující Partizánske se už dotáhlo na rozdíl jediného bodu. Každá ztráta Trenčína a zejména v domácím prostředí by mohla být smrtící, proto musí domácí i tentokrát bezpodmínečně vyhrát. Jihočešky na hřištích soupeřů v této sezoně nezískaly ani bod, jediným lichotivým výsledkem byla porážka v 7. kole ve Veselí o tři branky, jinak vždy odjížděly s pořádnými příděly. Trenčín na podzim vyhrál i u Vajgaru 26:28 a předpokládá se plný bodový zisk i v tomto duelu.

Posledním utkáním, které se hraje na jihu Slovenska, bude zápas Duslo Šaľa - ZORA Olomouc. Jak již bylo řečeno v úvodu článku, Duslo si ve všech dosavadních zápasech s Hanačkami připsalo plný bodový zisk a bude chtít tuto tradici prodloužit i v dalším měření sil. Celek trenéra Lukačína je v průběžné tabulce na třetím místě i když má v posledních zápasech na svém kontě několik zaváhání, mezi které je třeba započíst domácí remízu s Pískem i porážku v Lounech s Baníkem Most. V minulém kole si ale Šaľa bezpečně poradila s Veselím a obhájila své pozice ve špičce. Mladý kádr posílila v posledních zápasech zkušená Dubajová vracející se po mateřské. O vstřelené branky se starají především rychlá křídla Vidiečanová, Bérešová a Pileková, které samy nastřílely zatím 197 branek, družstvo však zdobí kvalitní spojky Piskayová, Puškášová, ale v poslední době především nemladší z nich Simona Szarková, autorka už 90 letošních branek. Do výčtu opor musíme přidat i oba výborné pivoty - Trochtovou a Czanik a samozřejmě reprezentační brankařku Grandtnerovou.

Uvedená "hrozba" domácí sestavy však neznamená, že by se měla naše děvčata předem vzdát a roztřepat se jim kolena. Je to jen připomenutí toho, že pouze koncentrovaný odpovědný výkon všech hráček může proti tomuto soupeři uspět. Věříme, že děvčata neprodají svou kůži lacino, že zabojují a přivezou z horké půdy solidní výsledek. Bohužel zdravotní stav družstva se příliš proti předchozím zápasům nemění, je tedy otázka kdo v Šaľe vůbec nastoupí. Na podzim v Olomouci vyhrály Hanačky 29:24, favoritem jsou však tentokrát domácí házenkářky.