English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Nemocemi zdecimované Hanačky v Šaľe zase neuspěly.

Nemocemi zdecimované Hanačky v Šaľe zase neuspěly. 06.02.2011 00:44:37 - autor: vasek, přečteno 2494x

Slovan Duslo ŠAĽA - DHK ZORA OLOMOUC 27:19 (14:11)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:2, 4:4, 5:6, 7:8, 9:9, 13:9, 13:11, 14:11 - 16:11, 16:13, 19:15, 21:17, 27:17, 27:19.

Rozhodčí: Baďura, Ondogrecula               600 diváků                7m hody: 4/2 - 7/4     vyloučení: 3 - 4.

Sestavy a branky:
Šaľa:
Grandtnerová, Túrociová - Zemáneková, Trochtová 2, Kováčová, Piskayová 4, Vidiečanová 3, Bérešová 1, Pócsiková, Czanik 5, Dubajová, Weibelová 1, Szarková 6, Veselková 5/2.

Trenér: Michal LUKAČÍN

Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 5/4, Vocilková 1, Remešová, Kelarová 4, Samcová, Severová 1, Kubáčková 1, Huráňová 2, Gebre Selassie 5.

Trenér: Libor MALÍNEK

Bez šestice hráček svého družstva se museli obejít trenéři při nominaci hráček na utkání 17. kola interligy do Šaľy. Na jih Slovenka nemohly odjet dvě rekonvalescentky po operacích kolen - Ždánská a Pašková a doma musely zůstat s virovým onemocněním také klíčové postavy sestavy Fabíková, Hejtmánková, Spíchalová i mladá Kulíšková.. A to je věru oslabení, které by ovlivnilo výkonnost každého družstva. Olomoučanky měly smůlu, že nemohly požádat o odklad zápasu tak jako jejich kolegyně z Poruby a Veselí, protože na Hané ještě nepropukla chřipková epidemie v takovém rozsahu, aby, byly naplněny legislativní důvody pro odložení střetnutí.

V této situaci zbyla pro utkání proti Šaľe pouze devítka hráček do pole a na štěstí mezi nimi byla i Martina Kelarová - Šašková, která se vrací do interligy po splnění mateřských povinností, po několika absolvovaných trénincích. Je proto potřeba děvčata za statečný výkon zejména v prvním poločase pochválit, držely s favoritem vyrovnanou partii až do závěrečné minuty poločasu, kdy byl stále ještě jen dvougólový rozdíl, domácí však šťastnou střelou Szarkové současně se závěrečným klaksonem stanovily poločasové skóre 14:11.

Zejména úvodní dvacetiminutovku se hrála před zaplněným a hodně hlasitě povzbuzujícím publikem naprosto vyrovnaná partie. Ve 21. minutě ještě svítil na ukazateli stav 9:9. Poté obě družstva zahodila po jedné sedmičce a přišla chvilka domácí hráčky Czanik, která nastřílela v krátkém sledu tři branky a domácí šly do prvního trháku. Hned v úvodu druhého poločasu po vyloučení hostující hráčky domácí zvýšily na rozdíl pěti branek a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Hostujícím hráčkám začaly ubývat síly a skóre se postupně navyšovalo. Rozhodnutí o vysoké porážce přišlo po snížení na 21:17 z ruky Kelarové, kdy v následujících osmi minutách se Hanačky střelecky vůbec neprosadily, tento časový úsek prohrály 6:0 a když nezaznamenaly branku ani ze sedmičky (už třetí v zápase) skóre narostlo až na hrozivý desetibrankový rozdíl. V závěru už jen dvěma brankami snížily na konečný rozdíl osmi branek.

Za svůj statečný výkon si hostující děvčata tak vysokou porážku určitě nezasloužila. Bohužel jejich střelecká produktivita je stále hodně nízká a družstvo patří v této činnosti ve statistikách k nejhorším družstvům v interlize vůbec. Vždyť na příklad ve 2. poločase tohoto utkání vystřelily na branku soupeře 23 střel, ale jen 8 z nich skončilo v brance, což dává úspěšnost blížící se pouze 30 %. Je však třeba objektivně připustit, že ve 2. poločase se hodně dařilo v domácí brance Túrociové, která nahradila Grandtnerovou, která v domácí brance utkání zahajovala.

Pokud jde o krátký pohled na to jak se dařilo jednotlivým hráčkám. V obraně byla jako obvykle největší osobností Vocilková, v prvním poločase jí úspěšně sekundovala Severová. Také brankařka Barbora Raníková měla úspěšnější první poločas, kdy zaznamenala 9 úspěšných zákroků včetně dvou sedmiček, po změně stran jsme ty úspěšné zákroky zaznamenali už jen 4. Kanonýrka Růžičková nastřílela první poločas čtyři branky ze sedmiček, ze hry se však do branky domácích trefila za celý zápas jen jednou a to až v 15. minutě druhého poločasu. Neprosadila se ani další střelkyně z dálky Kubáčková a tak tíha zakončování ležela převážně na Kelarové a Gebre Selassie, které se několikrát trefily i ze střední vzdálenosti. S výjimkou dvou brejků Huráńové se neprosadila ani křídla a ani hra do pivota nebyla silnou stránkou družsta.

Domácí družstvo se představilo svým divákům ve výborném světle. Splnilo do puntíku to co se od něj očekávalo, rychlý přechod do útoku (8 branek z rychlých útoků), častá a přesná střelba ze středních vzdáleností při nichž se dařilo podle očekávání zejména Szarkové, ale trochu překvapivě i Veselkové. Hráčky se často pokoušely najít volného pivota, což se jim několikrát povedlo. Vůbec se však neprosadila zkušená Dubajová.