English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > O postup na MS v Brazili budou hrát házenkářky v Olomouci

O postup na MS v Brazili budou hrát házenkářky v Olomouci 09.02.2011 11:47:17 - autor: , přečteno 2144x

Dvě mezistátní akce uvidí v příštích měsících příznivci ženské házené v Olomouci. Ta významnější akce se uskuteční v pátek 3. června 2011 v olomoucké hale UP na Lazcích, kde se uskuteční první ze dvou duelů play-off o účast na prosincovém MS žen v Brazilii. Soupeřkami českého reprezentačního družstva budou házenkářky Černé hory, které patří do špičky Evropské ženské házené. V koeficientu klubových celků figuruje Černá hora v současnosti na 12. místě s koeficientem 32,17 (ČR je 23. a má koeficient 11,33).

Na prosincovém ME 2010 skončily Černohorky na 6. místě, když v boji o 5. místo prohrály s Francií, ve skupině však mimo jiné porazily Rusko a Island, ve čtvrtfinálové skupině vyhrály na příklad nad Španělskem a Dánskem. Nebude to tedy žádná procházka růžovým sadem, naopak Černá hora je v duelu s našimi děvčaty vysokým favoritem.

Naše nově vytvořená reprezentace však bude chtít jistě dokázat, že jejich vzestup je trvalý a udělá všechno pro úspěch. Každopádně se mají diváci na co těšit.

Ještě předtím však příznivci házené budou moci shlédnout, tentokrát v hale DHK ZORA Olomouc turnaj čtyř juniorských celků hráček do 19 let, které čeká koncem dubna kvalifikace o postup na ME, které se uskuteční v srpnu v Nizozemsku. Naše mladé naděje čeká v kvalifikaci na Ukrajině domácí družstvo a dále Slovinsko a Itálie (postupují první dva).

Na turnaji v Olomouci se představí celky Rumunska, Rakouska, Polska a naše juniorská reprezentace, pro vechna čtyři družstva bude turnaj generálkou na kvalifikaci, která je čeká jak bylo řečeno, koncem dubna. Turnaj se uskuteční ve dnech 25. - 27. března 2011, kdy budou sehrána každý den vždy dvě utkání, v pátek a v sobotu v 16:00 a 18:00, v neděli pak v 10:00 a 12:00 hod.

O dalších podrobnostech obou akcí budeme průběžně informovat.