English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Chřipka řádí hlavně mezi hráčkami Poruby - DOPLNĚNO !!!

Chřipka řádí hlavně mezi hráčkami Poruby - DOPLNĚNO !!! 09.02.2011 21:32:50 - autor: vasek, přečteno 1880x

Chřipková epidemie, která zasáhla v minulém kole dva zápasy, které musely být odloženy (Most - Poruba a Veselí - Slavia), řádí dále mezi hráčkami Sokola Poruba. Většina hráček pokračuje v léčení, takže vedení klubu požádalo znovu o odložení nejbližšího duelu, kterým je střetnutí Sokol Poruba - Britterm Veselí n. Mor. Oba soupeři tak už budou muset dohrávat po dvou zápasech a to bude v nabitém programu příštích týdnů hodně náročné. Navíc se všechna odložená utkání musí podle dostupných informací sehrát nejpozději do 9. března 2011. Doufejme, že se už všechny další zápasy odehrají.

V neúplném 17. kole došlo ke dvěma dost nečekaným výsledkům. Jednak družstvo ŠKP Bratislava pokračovalo v útlumu a ve Zlíně utvořilo nový rekord letošního ročníku WHIL a vyrovnalo historický rekord WHIL, v nejnižším počtu 9 vstřelených branek v utkání a dvou za poločas, když podlehlo domácím 30:9 (16:7). Překvapení se zrodilo na jihu Čech, kde prohrály domácí děvčata Sokola Písek s Gaborem Bánovce n. Bebr. Výsledky ostatních zápasů se více méně čekaly.

18. kolo bude trochu narušeno nejen odložením zápasu dvou moravských družstev pro chřipkové onemocnění hráček Poruby. O víkendu se nebude hrát ani v Písku, protože domácí družstvo - jediný letošní český účastník pohárové Evropy odehraje doma v sobotu a v neděli dva zápasy osmifinále Challenge Cupu s ázerbájdžánským mistrem ABU Baku. Jejich interligový zápas, kterým je očekávané jihočeské derby v Jindř. Hradci je odloženo na středu 16. února.

Jaké zápasy nás tedy čekají v rámci 18. kola ? Pětice duelů se hraje v sobotu, šlágr kola, ve kterém se potkají dva týmy z čela tabulky Slávia se Šaľou se hraje v neděli. Nejdřív půjdou v sobotu na házenou diváci na západě Slovenska, kde v 15:30 hod. začíná utkání Danlog Partizánske - HC Zlín. Střetnutí dvou týmů vyznávajících rychlost a která patří k nejmladším v interligovém pelotonu slibuje zajímavou podívanou. Dá se očekávat výsledek s hodně vysokým výsledným počtem branek, většina akcí bude asi zakončována proti nepostaveným obranám a počet útoků na obou stranách bude asi hodně přes 50. Domácí celek potáhnou do boje neúnavně především hvězdičky Michnová, Košíková, Blažeková, Minarčíková, Holešová a další, hostující družstvo bude tahat rychlík Salčáková a další, vesměs reprezentační spojky, Štěrbová, Poznarová, Růčková a Budayová. Rozhodujícím činitelem na misce vah mohou být brankařky, ty hostující Mahďáková a Vyhlídalová jsou stálými oporami svého družstva, překvapit však mohou i domácí gólmanky, povídat by o tom mohly hlavně olomoucké házenkářky, kterým se o jejich výkonu ve druhém poločase vzájemného utkání zdá ještě dnes. V tomto utkání asi přece jen vyhraje zkušenost hostujícího družstva, i když to nebude mít vůbec jednoduché. Na podzim ve Zlíně vyhrály domácí vysoko 36:23.

Další dva zápasy začínají v 17:30 hod. U Dunaje se utkají ŠKP Bratislava - Štart Trenčín. Domácí, stále ještě úřadující slovenský mistr se nemůže po odchodu Beňuškové a ohlášeném mateřství Andrei Kertészové vzpamatovat a propadá se hlavně herně do interligového suterénu. Souboj se soupeřem, který má nůž na krku v podobě hrozby sestupu může družstvo znovu nastartovat, může ale také znamenat definitivní pád. Děvčatům z Trenčína jde také opravdu o další bytí, jejich soupeřky v boji o udržení z Partizánského jim hodně zblízka dýchají na záda a budou chtít také hrát interligu i příští rok. V utkání si netroufáme tipovat vítěze, vše asi rozhodne to, jak dalece to myslí se zachováním ženské házené v hlavním městě Slovenska vážně. Hráčský kádr i po odchodu jmenovaných opor na interligu rozhodně má. Na podzim pod trenčínským hradem tehdy ještě kompletní ŠKP prohrál 32:26.

Druhé utkání od 17:30 hod. se bude hrát na Hané. Domácí celek DHK ZORA Olomouc bude mít za soupeře Iuventu Michalovce. Nejlepší současné slovenské družstvo ověnčené nepřeberným množstvím titulů ve WHIL, mistra Slovenska, a držitele Slovenských pohárů přijíždí v roli favorita s vizitkou šestizápasové šňůry výher v řadě. V jeho týmu sice bude asi chybět zraněná Obšatníková, současná výborná forma především Lucie Tobiášové, ale i dalších jako Pollákové, Hollé, Kalininové, obou Ukrajinek Bachiryevy a Trehubové, podpořené výbornými výkony obou gólmanek Kudročové a Gubíkové, které od sebe dělí dvacetiletý věkový rozdíl ani jinou roli, než roli favorita nepřipouští. Ale pozor, domácí družstvo by chtělo navázat na svou dosavadní bilanci s tímto věhlasným soupeřem a znovu ho obrat o body. Iuventa totiž naposledy v Olomouci vyhrála na podzim roku 2006 a drží si příznivou bilanci zápasů doma - 4 výhry, 1 remíza a tři porážky. Olomoučanky na Michalovce umějí zahrát i v jejich tvrzi, i zde už třikrát vyhrály, což se povedlo jen málokterému interligovému celku. Tentokrát však bude hodně důležitý zdravotní stav hráček domácího družstva. Pohled na lavičku v Šaľe před týdnem byl hodně smutný. Chyběla tam trojice hráček ze základu - Fabíková, Hejtmánková a Spíchalová i mladá juniorka Kulíšková. Domácí hráčky každopádně chtějí favorita potrápit. Na podzim na Zemplině vyhrála Iuventa 31:28 a vyrovnaný stav byl ještě krátce před koncem utkání. Přesto však v roli favorita nastoupí do utkání hostující celek.

Posledním sobotním zápasem bude HK Gabor Bánovce n. Bebr. proti Baníku Most. V utkání dvou nováčků interligy má všechny trumfy v ruce ten slovenský. Po 17. kolech má na svém kontě 16 bodů, tedy dvojnásobek toho, co nasbíral Baník. Na podzim v Lounech vyhrál Gabor nad Mostem 31:28. To jsou fakta, která mohou mít vliv na psychiku obou soupeřů. Obě družstva však disponují natolik zkušenými hráčkami, že je nemohou okolní vlivy nijak rozhodit. Rozhodne se na hřišti. Nový trenér domácího družstva Ivan Pompoš bude i tentokrát určitě spoléhat na nejlepší nterligovou střelkyni Bebe Tóthovou, stabilní výkonnost prokazují i sestry Bahýlovy, Surovčíková, nebo Chorvatka Sušec. V popředí statistik nejlepších interligových brankařek je zkušená Eva Vargová, čeká se na příchod další zahraniční posily, kterou bude Slovinka Laura Gerič. Oporami hostujícího celku je bezesporu hra dvojice Martínková - Beňušková na kterých je závislá především útočná hra družstva. Uvidíme jak se projeví zápasová pauza na hře týmu, před týdnem Most nehrál pro epidemii svého soupeře Poruby. Jazýčkem na misce vah bude asi domácí prostředí. Zatímco Most venku vyhrál jediné utkání a to v J. Hradci, Bánovce doma neprohrávají a navíc v posledních třech utkáních získaly 5 bodů. Favoritem jsou domácí.

Šlágrem tohoto kola bude nedělní zápas v Edenu, kde se střetnou domácí suverénky DHC Slavia Praha se třetím týmem tabulky Slovanem Duslo Šaľa. Přesto, že jsou domácí děvčata i tentokrát vysokými favoritkami, jejich soupeř je jedním z mála, kdo by mohl jejich suverenitou otřást. Trenér Lukačín disponuje velmi silným kádrem hráček, kde se do vynikající formy dostala mladá spojka Simona Szarková, jí na spojkách sekundují jen o málo starší Piskayová a Veselková, vynikající jsou všechna křídla Vidiečanová, Bérešová i Pileková, spolehlivou práci odvádějí i pivoti Trochtová a Czanik,o reprezentační brankařce Grandtnerové snad ani není třeba hovořit. Stejně vyrovnaný kádr však má i domácí lodivod Petr Pína od brankařky Satrapové přes střední trio Kutlvašrovou, Černou, Keclíkovou a pivotku Vítkovou, nebo křídla Jedličkovou, Rakovou, nebo po zranění se vracející Knedlíkovou a další hráčky. Domácí celek je jak již bylo řečeno favoritem, na podzim v Šaľe vyhrála Slavia 23:29. Utkání začíná v15:00 hod.

Titulek v nadpise už neplatí, chřipka už řádí v dalším družstvu. Tentokrát už přeskočila i k sousedům na Slovensko, v Partizánském skosila chřipka více než polovinu hráček, takže i utkání Partizánske - Zlín se hrát nebude, stihl ho stejný osud jako zápas Poruby s Veselím.