English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Také žačky přispěly k superúspěšnému víkendu házenkářek

Také žačky přispěly k superúspěšnému víkendu házenkářek 15.02.2011 15:38:59 - autor: vasek, přečteno 1949x

Superúspěšný víkend mají za sebou Olomoucké házenkářky, když všechna družstva, která nastoupila k mistrovskému utkání své soupeřky porazila. Všechna družstva sice hrála tentokrát v domácím prostředí, ale dokázala vyhrát nad foavot¨rizovanýámi družstvy. To se povedlo jak ženám v interlize proti věhlasnému soupeř Iuventě Michlovce, tak i juniorskému týmu v 1. lize žen a i obě dorostenecká družstva měla soupeře z horních polovin prvoligových tabulek svých soutěží.

To starší žačky Zory Olomouc, které v sobotu hrály v domácí hale 3. kolo Žákovské ligy nemělo se svými soupeřkami sebemenší problémy. Nešlo o nijak těžké soupeře, i když v žákovských kategoriích to bývá často ošidné. Některá družstva zařazují do hry i děvčata hrající pravidelně soutěže mladších dorostenek a ty mívají svou kvalitu. Všechna družstva skupiny 3. kola Žákovské ligy v Olomouci byla tentokrát z Moravy a do dalšího kola nepostoupilo družstvo Hlučína, které podlehlo všem svým soupeřkám.

Do dalšího kola tak postoupila družstva Sokola Karviná, které skončilo třetí (mělo ve svém středu dvě hráčky pravidelně hrající ligu mladších dorostenek), na druhém místě pak skončilo družstvo Tatranu Bohunice, v jehož sestavě jsme napočítali z 10 hráček plnou osmičku děvčat hrajících pravidelně soutěž mladších dorostenek a domácí děvčata DHK ZORA Olomouc, která všechny své soupeře porazila rozdílem třídy. I v našem družstvu se objevila trojice hráček (Tereza a Vendula Fryčákovy a Míšová), které občas vypomáhají v družstvu mladších dorostenek zejména při zraněních, nebo onemocněních svých starších kolegyň.

V dalším kole, které se hraje v termínu 5., nebo 6. března 2011, budou hrány dvě skupiny po šesti družstvech, naše děvčata budou mít ve své skupině za soupeře Sokol II. Kobylisy, Jiskru Havl. Brod, Loko Liberec, Sokol Karviná a Sokol Písek „B". Hrát se bude pravděpodobně v Písku, nebo v Karviné.

Výsledky zápasů družstva DHK ZORA Olomouc:
DHK ZORA Olomouc - Tatran Bohunice 27:16 (16: 6)
                             - Sokol Karviná 28:12 (15: 5)
                             - HC Hlučín 30:15 (13: 8)

Sestava a branky DHK ZORA:
Kortišová, A. Fialová - S. Fryčáková 11, V. Fryčáková 7/1, T. Fialová 3, Míšová 10, Sklenářová 9, Kořistková 2, Fritschová 17, T. Fryčáková 14, Doležalová 12.

Trenér: Radoslav Dočkal