English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Před zápasem kola - názory zainteresovaných DOPLNĚNO !

Před zápasem kola - názory zainteresovaných DOPLNĚNO ! 18.02.2011 12:09:26 - autor: vasek, přečteno 2491x

Přetisknuto z webu DHC Slavia Praha (www.dhcslavia.cz)

Překvapení minulého kola míří do Edenu
Doslova šokující zpráva přilétla o víkendu z Hané. Tamní DHK Zora Olomouc dokázala porazit slovenského lídra z Michalovců 27:23 a postarat se tak o největší překvapení dosavadní jarní části Interligy. Se strůjci tohoto úspěchu, trenérem Liborem Malínkem a pravou spojkou Alenou Vocilkovou, jsme hovořili před vzájemným střetnutím.

Právě Alena, ještě pod dívčím jménem Polášková, dokázala vstřelit v Edenu poslední vítěznou branku českého týmu proti Slavii v rámci WHIL. „Vzpomínky jsou to krásné. Šlo o vyrovnaný zápas, i když ten gól byl z kategorie šťastných, jelikož padl jedinou vteřinu před závěrečným hvizdem," upamatovala se dvaatřicetiletá opora Olomouce. „Pak se ale Alče trochu zhroutil svět, neboť přišla těžká zranění," rozkrývá věci následující Malínek. „Ztratila na jistotě při střelbě, dokonce chtěla ukončit kariéru. Přesvědčoval jsem ji, aby tak nedělala, v mých očích je to stále PANÍ OBRANÁŘKA," vysvětloval kouč Olomouce. „Dneska jsem ráda, že jsem se rozhodla pokračovat, navíc z lavičky dobře vidím, jak se mladé holky v útoku zlepšují," dokončila téma usměvavá Hanačka.

Vstup do jarní části Olomouci příliš nevyšel. Čím to bylo způsobeno?
Libor Malínek: Nějak nám nejdou úvody soutěží. Po Vánočních svátcích měla děvčata pomalý rozjezd. A především mládí nepracovalo tak, jak by mělo. Výsledkem byl doslova tragický výkon v Mostě i s Veselím. Takto už to dál nešlo.

Alena Vocilková: Myslím, že to bylo způsobeno četnými zraněními. Michaela Žďánská a Barbora Pašková musely na operaci s přetrženými vazy a i řadu ostatních kosily chřipky. Za špatným vstupem proto nevidím plná bříška po Vánocích, ale zdecimovaný kádr.

Pak přišly Michalovce...
Libor Malínek: Před tímto duelem si děvčata sedla a řekla si, že už takto prostě hrát nelze! Najednou byla vidět zřetelná chuť po vítězství. Kádr mají Michalovce jistě lepší než my, ale díky nezměrné bojovnosti dokázaly holky zvítězit.

Alena Vocilková: Opět bych v tom viděla především zdravotní stránku věci. Až na Míšu s Barčou, které si už letos bohužel nezahrají, jsme nastoupily kompletní. Navíc se nám na Michalovce dlouhodobě daří. Byl to zápas, ve kterém nám vyšlo prakticky vše, nač jsme sáhly. Když se vše sejde, je lehké hrát.

Získali jste jistě i značné sebevědomí, které se vám může v Edenu náramně hodit?
Libor Malínek: Určitě, děvčata se přesvědčila, že lze hrát s každým. A jsou nyní psychicky nahoře. Víme, že Michalovce porazily Slavii, my zase Michalovce... Pokud bychom ale prohráli v Edenu o hodně branek, může být naše sebevědomí rychle pryč!

Alena Vocilková: Doufám, že ano. Bude to těžké, Slavia hraje až na jeden výpadek po celou dobu sezóny zcela suverénně. Chce to kolektivní bojovný výkon s Barčou Raníkovou v brance a s Luckou Fabíkovou prostě všude (smích)!

Co tedy očekáváte od nedělního střetnutí?
Libor Malínek: Bojovný výkon, stejný jako proti Michalovcům. Vyrovnanou partii až do samotné koncovky. Holky si musí uvědomit, že mohou jen získat. Zcela v klidu a bez nervů mohou dokráčet k úspěchu. K jakému, ale neprozradím.

Alena Vocilková: Jsem maximalistka. Očekávám proto dva body, eventuálně alespoň bod!

A to je pro dnešek vše. Zítra na těchto místech přivítáme zástupce červenobílého tábora Petra Pínu a Lucii Satrapovou. Do té doby na přečtenou!

Autor článku: David NEJEDLÝ

 

Lucie Satrapová zve na Olomouc
Lucie, co jste si pomyslela, když jste se dozvěděla, že Hanačky zdolaly Michalovce?
Lucie: Přiznám se, že jsem byla překvapená. Ale ukázalo se, jak je WHIL vyrovnaná. To, že nyní vedeme o čtyři body je o to větší úspěch. Je to varování, v Interlize nelze nikoho podcenit.

Co udělá vítězství nad Michalovcemi se sebevědomím Hanaček?
Lucie: Neuvěřitelně vylétne. Z vlastní zkušenosti vím, jak jedna nečekaná výhra může mimořádně pomoct. Vloni jsme jeli do Michalovců v pozici outsidera a tato výhra nás nakonec katapultovala až k následným úspěchům. Stejně tak pomůže i náhodný odraz v zápase, nečekaná branka. To je zkrátka ženský sport, plný nevypočitatelných zvratů. V tom je myslím i jeho krása.

Jak se vám líbil vstup červenobílých do jarní části?
Lucie: Rozdělím odpověď na dvě části. Co se týče bodového přísunu, jsem naprosto spokojená. Co se týče herní části, máme rezervy. Věřím, že už se nám vyhnou zranění, nemoci a po návratu Jany Knedlíkové a Martiny Jonášové zapracujeme více i na této části. Čeká nás nejdůležitější část sezóny play-off a právě tam chceme předvést naši nejlepší i nejúčelnější házenou. Ovšem to ještě trochu předbíhám. Nyní věříme v obhajobu interligového prvenství.

Co tedy očekáváte od nedělního střetnutí?
Lucie: Chceme vyhrát! Olomouc bude ale hodně zlobit, její hra nám příliš nesedí a navíc má ve svém středu mou reprezentační kolegyni Barboru Raníkovou. Barbucha to je jistota, která dokáže vytáhnout důležitý zákroky v těch nejsložitějších fázích duelu. Musíme si pochopitelně dávat dobrý pozor na spojku Lucii Fabíkovou. Zkušenou hráčku ošlehanou mnoha zahraničními angažmá. Ta dokáže sama rozhodnout celý zápas. Je to jedna z největších hvězd WHIL. Ale takto bych mohla pokračovat dlouho. Hejtmánková, Vocilková, Samcová..., to jsou dobré hráčky!

Váš tip pro sázející?
Lucie: Jak už jsem řekla, jednička (smích)!

Vítězství Olomouce nad Michalovcemi bylo pro mě překvapující," uvažoval bezprostředně po zápase s Šaľou trenér Slavie Petr Pína. „Ovšem přišlo nám náramně vhod. Jednak jsme díky němu odskočili v čele tabulky a také nás donutí soupeřky nepodcenit. K tomu by ovšem, jak pevně věřím, stejně nedošlo. Družstvo, které disponuje Raníkovou, Fabíkovou, nebo Vocilkovou, je nepodcenitelné. Přesto je v našich silách znovu zvítězit. Za pomoci fanoušků, kteří nás hnali v minulých dvou domácích zápasech, to bude pochopitelně snazší," zve do ochozů Pína.

A nejen on, ale i celá kabina. „TĚŠÍME SE NA VÁS!" Zní jeden hlas z útrob. Zítra od 18.00 nashledanou v Edenu!