English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky v Praze nezopakovaly výkon proti Michalovcům

Hanačky v Praze nezopakovaly výkon proti Michalovcům 21.02.2011 00:46:24 - autor: vasek, přečteno 1951x


DHC Slavia Praha - DHK ZORA Olomouc 33:25 (17:11)

Průběh utkání: 0:1, 4:1, 7:5, 10:5, 10:8, 14:8, 14:10, 16:10, 17:11 - 20:12, 20:14, 23:14, 23:17, 24:17, 24:21, 27:21, 28:23, 31:23, 33:25.

Rozhodčí: Cipov, Pastierik          150 diváků                   7m hody: 4/3 - 4/4         vyloučení: 3 - 3.

Sestavy a branky:
Slavia:
Satrapová, Peerová - Raková 2, Vaňková, Weisenbilderová 1, Romanczinová 2, Mouleová 1, Černá 9/1, Jonášová, Kutlvašrová 7/2, Kvasničková 2, Vítková 2, Keclíková 7.

Trenér: Petr PÍNA

Olomouc: Raníková, Rašková - Hejtmánková 7/4, Růžičková, Vocilková 1, Grolichová 1, Kelarová 2, Samcová, Severová 1, Kubáčková 5, Spíchalová, Gebre Selassie, Fabíková 8.

Trenér: Libor MALÍNEK

Jako den a noc byly rozdílné výkony Olomouckých házenkářek v týden starém výkonu proti Iuventě v domácím prostředí a tím, který předvedly v neděli večer v Edenu. Domácí sebevědomé vystoupení jako by se vytratilo, hra byla nedůrazná, těžkopádná s velkým množstvím nepřesností jak v obraně, při rozehrávce i v zakončování akcí. Domácí hráčky naopak působily svěžím dojmem, předvedly svou typickou přesnou kombinační hru s rychlým přechodem do útoků a často vystavovaly hostující hráčky v obraně do rolí statistek. Bára Raníková v brance byla často bez šance, když stála tváří v tvář sama proti soupeřce naskakující nad brankoviště. Přesto se blýskla v prvním poločase několika skvělými zákroky.

Nutno připustit, že hlavním důvodem problémů hostujícího družstva v obraně byla skutečnost, že základní osa domácích hráček přehrávala své soupeřky ve hře jedna proti jedné a uvolňovala se bez větších problémů do střeleckých pozic. Ve druhém poločase se přece jen zejména obranná fáze zlepšila, hostující děvčata přidala na důrazu a sehrála s domácími vcelku vyrovnanou partii. Svůj náskok, který si však dokácí hráčky v první půli vybudovaly byl dostačující a zejména uklidňující pro další vývoj utkání.

Hanačkám vůbec nevyšel úvod utkání, během prvních pěti minut prohrávaly 4:1, poté se hra částečně vyrovnala a až do 16. minuty snížily na dvoubrankový rozdíl (7:5), další vývoj připomínal přesýpací hodiny, nejprve tříbranková šňůra domácích, na ni navázala stejná série hostujících hráček a tuto pasáž zápasu zakončila čtyřbranková domácí kanonáda. Rázem tak byl stav 14:8 a ten se prakticky udržoval i v průběhu celého druhého poločasu i když na jeho začátku narostl až na hrozivý devítigólový rozdíl. Hostující trenéři vysunuli obranu, nasadili osobku na dvě nejúdernější spojky domácích (Keclíkovou a Kutlvašrovou) a tím hodně naleptali hru soupeře. Období mezi 9. - 16. minutou druhého poločasu vyhrály Olomoucké házenkářky 1:7 a snížily na tříbrankový rozdíl (24:21). Větší drama však domácí nepřipustily a znovu si vybudovaly dostačující náskok. Utkání se pak již dohrávalo v poklidu, navrch však měly stále domácí hráčky.

O jednotlivých hráčkách jen stručně. Barbora Raníková odvedla zejména v prvním poločase výborný výkon, paradoxně byla její účinnost nižší po změně stran, když naopak se více dařilo družstvu jako celku, v prvním poločase jsme jí napočítali 10 úspěšných zákroků v tom i likvidace jedné sedmičky, ve druhé půli však už byla úpěšná jen dvakrát. Na posledních šest minut ji v brance vystřídala Lucka Rašková a také ona si připsala sdvsa úspěšné zákroky. Obrana tentokrát nebyla tak neprostupná jak by bylo žádoucí, zvlášť v prvním poločase si velmi často domácí hráčky při vniknutí na brankoviště musely připadat jako na náměstí. Ve druhém poločase se několika zákroky blýskla Alena Vocilková.

V útoční činnosti byly nejagilnější a nejnebezpečnější pro branku domácích Fabíková a Hejtmánková, která navíc proměnila všechny sedmičky, střelecky se zaskvěla Kubáčková, v závěru zápasu však ji už výborná Satrapová v domácí brance vychytala. Nedařilo se tak jako před týdnem Martině Kelarové, rozhodčí jí zapískali tři technické chyby (kroky, prorážení). V naprostém útlumu působily na hřišti Růžičková a Gebre Selassie. Svůj debut si odbyla už čtvrtá Lucie v družstvu - Grolichová, která nastoupila na místě křídla, protože jedna z opor na tomto místě Martina Huráňová v pátek onemocněla nepříjemnou chorobou a doba jejího léčení se může hodně prodloužit.

I když trenér domácího družstva Petr Pína po utkání neoplýval chválou svých svěřenkyň, ty i tentokrát prokázaly, že zejména jejich hlavní osa Keclíková, Kutlvašrová, Černá a Vítková podporované výbornou Satrapovou, zcela bezkonkurenčně kraluje interlize.