English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > 20.kolo interligy - dohrávky, ale i předehrávka

20.kolo interligy - dohrávky, ale i předehrávka 23.02.2011 19:58:59 - autor: vasek, přečteno 1894x

Charakteristikou 20. kola interligy je to, že s výjimkou dvou střetnutí hraných na Slovensku (Partizánske - Písek a Bánovce - Šaľa), půjde ve všech ostatních o měření sil družstva z horní sedmičky s družstvem, které v aktuálním pořadí zaujímá pozici v druhé polovině tabulky. To však neznamená, že by mělo jít o jasné záležitosti, naopak v mnoha utkáních se dá očekávat vyrovnaný průběh a možná i dramatické zápletky. Pojďme se ale nejprve podívat na to, co zajímavého přineslo předchozí kolo.

Pokud nepočítáme odložení dalšího zápasu pro onemocnění hráček Bánovců, pak asi největším překvapením je výhra Partizánského v Trenčíně, čímž se ještě víc dramatizovala koncovka o černého Petra pro slovenské týmy. Cennou výhru si připsala děvčata Zlína, která si i podruhé v této sezoně poradila s Iuventou. Náš největší rival o postup do play-off, Sokol Písek se veze na vítězné vlně a po postupu do čtvrtfinále Challenge Cupu, vyhrál nejprve v dohrávce v jihočeském derby nad Jidř. Hradcem a doma pak porazil ŠKP Bratislava, který pokračuje v nevyrovnaných výkonech posledních týdnů. Baník Most vyhrál další, už čtvrtý domácí zápas v řadě, tentokrát nad posledním Jindř. Hradcem a Šaľa si sice poradila s Porubou, ale měla to až nečekaně složité. Naše děvata nezopakovala svělý výkon proti Michalovcům a jednoznačně podlehla v Praze Slavii, které stačil jen průměrný výkon k hladkému vítězství. Dnešní Slavie je však herně úplně někde jinde než zbytek interligy a k vítězstvím jim stačí většinou i průměrný výkon.

Následující víkend má na pořadu kompletní 20. kolo a jednu předehrávku 21. kola. Kolotoč víkendových interliových zápasů zahájí dva zápasy v pátek. V tom prvním se od 17:30 hod. střetnou na Zemplíně Iuventa Michalovce se Štartem Trenčín. Domácí zahajují sérii šesti domácích zápasů a už v tom prvním očekávají bezproblémový zisk obou bodů. Otazník visí nad startem Lívie Kalaninové, zatímco start její setry Anny Obšatníkové je ještě vyloučen. Štart sice potřebuje bodyjako sůl, na východě je asi jen velmi těžko získá. Na podzim pod trenčanským hradem vyhrála Iuventa 30:39 a je favoritem i tentokrát. Druhý páteční zápas se odehraje v blízkosti Dunaje, kde policajtky z ŠKP Bratislava se střetnou s Baníkem Most. „Pachatel se vrací na místo činu" by se dalo říci o návratu Petry Beňuškové na palubovku bratislavské haly, ale v dresu soupeře ze severu Čech. Na jeho lavičce bude další exbratislavčan trenér Tomáš Kuťka. Domácí družstvo zažívá vleklou krizi, mimo Beňuškové ukončila činnost i další kanonýrka Kertészová, která čeká miminko. Ve výborném světle se však předvádí v posledních zápasech mladá juniorka Dominika Kodajová a velkou oporou družstva je brankařka Zuzana Školková, která stále vévodí statistikám interligových gólmanek. V utkání těžko hledat favorita, domácí prostředí však nahrává domácímu družstvu, protože jejich soupeř dokázal venku vyhrát jen v Jindř.Hradci.

Pětici sobotních zápasů zahájí od 15:30 hod. zápas stále se lepšícího družstva Danlog Partizánske, proti Sokolu Písek. Mladé „partizánky" cítí svou šanci a po výhře nad stejně ohroženým Trenčínem v jeho tvrzi, se na svého soupeře dotáhly na dvoubodový rozdíl a to měly k dobru středeční dohrávku proti Zlínu. Z mladých nadějí slovenské házené se stávají postupem času osobnosti interligy a o jménech Michnová, Blažeková, Košíková, ale i dalších ještě hodně uslyšíme. Hostující celek z jihu Čech přijíždí na Slovensko ověnčen dvěma výhrami nad ABU Baku v Challenge Cupu, výhrou v jihočeském derby na Jindř. Hradcem a skalpem slovenského mistra ŠKP z uplynulého kola. Je až neuvěřitelné, jak družstvo, které nastupuje k posledním utkáním jen s devítkou hráček a třemi brankařkami v sestavě, dokáže vyhrávat jedno utkání za druhým. V tomto utkání však neumíme posoudit roli favorita. Bude to domácí nadšení, nebo přece jen větší zkušenost hráček Písku ? Na podzim se na jihu Čech radovaly z výhry 34:30 Jihočešky.

Od 17:00 hod. se v Polance n. Odrou představí domácí Sokol Poruba proti lídrovi interligy Slavii Praha. I když domácí družstvo po nucené dvojzápasové pauze, která zkosila hráčský kádr družstva, se v utkání v Šaľe představilo ve výborném světle, přece jen v roli favorita tohoto utkání zůstávají Pražanky. V dresu Sokolek se znovu do střelecké pohody dostala Karolína Richvalská, která i přes jednozápasové manko se drží na osmém místě mezi interligovými kanonýrkami, výbornou střeleckou bilanci mají i oba reprezentační pivoti Adámková a Selucká, svůj vysoký standard si stále drží Tomečková a Hrbková. O Slavii byly popsány už stohy hodnocení, vedoucí celek interligy je v tomto utkání favoritem. Na podzim v Edenu vyhrála Slavia 30:26.

Dalším v řadě je od 17:30 hod. utkání DHK ZORA Olomouc - HC Zlín. Přestože půjde o utkání čtvrtého s osmým, dá se tento duel pokládat za šlágr kola. Půjde totiž o utkání dvou středomoravských rivalů, kteří se velmi dobře znají, hrávají proti sobě velmi často i v přípravných utkáních. Domácí družstvo usiluje v nelítostném souboji s Pískem o postup do play-off a každý bodík by byl dobrý. Navíc družstvo umí proti Zlínu zahrát, dlouhodobá bilance je jasně na straně Hanaček, ze dvaceti zatím sehraných soutěžních utkání WHIL jich Hanačky vyhrály 15, v Olomouci dokázal Zlín vyhrát pouze jediné utkání. Předzápasové prognózy jsou jedna věc „realita všedního dne" však je jiná. Do Olomouce přijíždí družstvo, které má v současném kádru 8 seniorských a dvě juniorské reprezentantky (domácí mají 2 seniorské a dvě juniorské) a to samo osobě hodně napovídá. Největší síla Zlína je na spojkách, Štěrbová, Poznarová, Růčková, Budayová, Šviráková a Šárka Marčíková, to všechno jsou spojky širší seniorské reprezentace. Když k nim přidáme další reprezentační hráčky na křídlech Salčákovou a Jalůvkovou a spolehlivé brankařky Mahďákovou a Vyhlídalovou máme pohromadě obraz toho, co naše děvčata v sobotu čeká.

V žádném případě však nemůže soupeř Hanaček čekat, že proti nim nastoupí soupeř, který by se pod tlakem jmen položil předem. Domácí děvčata totiž umí zabrat zejména v zápasech kdy jde o všechno. Budou určitě bojovat do posledního zbytku sil, budou se chtít porvat s nepřízní osudu v podobě zraněných, nebo nemocných spoluhráček Ždánské, Paškové a Huráňové. Bojovnice Fabíková, Hejtmánková, Kelarová, Vocilková, ale i další za podpory brankařky Báry Raníkové udělají všechno pro úspěch. Favoritem ale zůstává hostující celek, v Olomouci ale doufají, že favorit v derby nevyhrává. Na podzim ve Zlíně se hrálo nerozhodně 23:23.

Od 18:00 hod, se hrají zbývající sobotní zápasy. U Vajgaru na jihu Čech nastoupí domácí Jindř. Hradec proti Brittermu Veselí. Soudě podle posledních výsledků, ale také z diskuse hradeckých příznivců, klub se už začíná smiřovat se situací a svůj další osud dokonce někteří vidí v budování nového družstva v nižší soutěži. My však věříme, že děvčata pod vedením trenéra Kumpána ještě najdou síly vzepřít se osudu a zabojují. V sobotním utkání to však budou mít těžké, panenky budou nabuzeny na házenou po třízápasové pauze, na druhé straně ale také může změna zápasového rytmu zanechat nepříznivé důsledky. Favoritem je moravský celek, na podzim se v Pekle hrálo vyrovnané utkání, Veselí vyhrálo 25:22.

Hodně zajímavý bude jistě zápas na Slovensku, kde Gabor Bánovce, hostí Duslo Šaľa. Bánovce minulý víkend nehrály, jejich utkání ve Veselí bylo odloženo, předtím však měly výbornou formu a úspěšně útočí na třetí pozici pro postup do slovenského play-off a jsou již pouhý bod za ŠKP při jednom zápase k dobru. V posledních čtyřech kolech neprohrály a po remíze ve Zlíně porazily doma Trenčín a Most a dva body přivezly dokonce z Písku. Jejich největší hvězda Bebe Tothová už má v čele tabulky střelkyň padesátikolový náskok. Duslo Šaľa má za sebou sérii tří vítězství nad moravskými soupeři (Veselí, Olomouc, Poruba), ale také dvě porážky v řadě na hřištích soupeřů. Přeruší Duslo sérii vítězných zápasů Bánovcům, nebo naopak Bánovce prodlouží Šaľe sérii porážek na hřištích soupeřů ? Utkání bez favorita, na podzim v Šaľe po divoké přestřelce vyhrály domácí házenkářky 37:36.

Výčet víkendových interligových zápasů doplňuje předehrávka 21. kola. Na východní interligové výspě se střetnou Iuventa Michalovce se Sokolem Písek. Jihočešky po sobotním utkání v Partizánskem nezamíří domů směrem na západ, ale naopak pojedou východním směrem. Ušetří si tak dlouhou cestu, kterou by musely absolvovat za týden do Michalovců až z Písku. Utkání bude mít vysokého favorita v domácím celku, do průběhu zápasu mohou však také zasáhnout některá zranění utrpěná hráčkami některého z obou družstev v předchozích zápasech tohoto víkendu. Zápas se hraje v neděli od 15:00 hod. Na podzim se v Písku z výhry 37:32 radovaly hráčky Iuventy.

Ve středeční dohrávce v Partiánskem vyhrál HC Zlín 13:27 ( 6:11)