English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Zlín vyhrál v Olomouci po dlouhých sedmi letech

Zlín vyhrál v Olomouci po dlouhých sedmi letech 26.02.2011 23:05:06 - autor: vasek, přečteno 2042x


DHK ZORA Olomouc - HC Zlín 25:29 (12:10)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2, 5:3, 9:3, 9:6, 10:6, 10:10, 12:10 - 13:10, 13:11, 16:14, 16:17, 17:17, 17:19, 21:22, 21:24, 24:26, 25:27, 25:29.

Rozhodčí: Cipov, Pastierik (oba SR)   250 diváků    7 m hody: 3/3 - 4:4      vyloučení: 3 - 3.

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Raníková, Rašková - Hejtmánková 5/3, Růžičková 3, Kulíšková. Kelarová, Samcová 5, Severová 2, Kubáčková 4, Grolichová, Gebre Selassie 2, Fabíková 4.

Trenér: Libor MALÍNEK

HC Zlín: Mahďáková, Vyhlídalová - Brablcová 1 Pažourková 2, Poznarová 6/4, Talašová 4, Šviráková 2, Marčíková Š. 3, Budayová 1, Salčáková 7, Pospíšilová, Štěrbová 3, Cedidlová, Marčíková Z.

Trenér: Dušan POLOZ

Ano tak dlouhou dobu odcházely po skončení zápasů hraných oběma soupeři v Olomouci hostující hráčky z hřiště se svěšenými hlavami. Naposledy se radovaly Zlíňačky z výhry v Olomouci 5. září 2004, tehdy pod vedením trenéra Antonína Střelce, když porazily domácí družstvo 22:31. Tehdy také před začátkem sezony odešla z družstva Hanaček, podobně jako letos, řada klíčových hráček (na příklad Škavronková, Ajglová, Fabíková, Polášková, Simersaká, Arnošová, Coufalová a další) a družstvo se teprve začalo formovat. Každá série však jednou končí a bohužel ta Olomoucko - zlínská skončila právě včera.

Domácí družstvo stále ještě ze zdravotních důvodů oslabené o několik svých hráček (Ždánská, Pašková, Huráňová, Remešová, Spíchalová), když další na př. Raníková, Hejtmánková, Polášková, Fabíková. i přes komplikace do utkání obětavě nastoupily, nevstupoval do utkání v optimální pohodě. Jednak zmiňované absence, které udělaly v sestavě pořádný průvan a také týden starý nepovedený výkon v zápase s lídrem v Praze na sebedůvěře určitě nepřidal.

Přesto se prvních 18 minut utkání hrálo plně v režii domácího družstva. Zpočátku ještě Zlíňačky vedly 1:2, což bylo v 8. minutě, potom už ale následovala gólová smršť domácích, které během devíti minut otočily skóre, zvýšily své vedení až na 9:3 a vypadalo to, že hodlají zopakovat úspěšný scénář z utkání proti Michalovcům. Barbora Raníková v domácí brance čarovala, vyhlášené střelkyně hostujícího družstva se jen těžko prosazovaly, jejich další střely často končily vedle branky, nebo v blocích bránících Olomoučanek. Už ve 14. minutě se zranila hostující brankařka Mahďáková a trenér Poloz si vybral oddechový čas. Ani ten však ještě nezastavil Olomouckou lavinu útočných aktivit.

Po deváté brance domácího družstva však jako když utne. Dvě rychlé branky ze spojek kanonýrek Štěrbové a Poznarové, dvě proměněné sedmičky Poznarové a dalších pár branek z rychlých akcí soupeře, znamenal obrat ve vývoji. Časový úsek mezi 19. a 26. minutou vyhrálo hostující družstvo 1:7 a rázem byl stav 10:10. Do konce poločasu ještě domácí družstvo dvěma brankami dokázalo první poločas vyhrát 12:10. Po změně stran si až do 10. minuty domácí ještě udržovaly dvou až tříbrankový náskok. Přišla však další úspěšná série hostujícího družstva, tentokrát sice pouze pětiminutová, ale vyhrálo ji 2:7 a otočilo stav na 17:19 ve svůj prospěch.

Od té doby se role vyměnily vývoj hry diktovaly hostující hráčky a udržovaly si mírný náskok až do úplného závěru, kdy ještě dvěma brankami pečetily své vítězství. Domácí v té době neproměnily řadu střeleckých pokusů, které byly málo důrazné, ale hlavně se rozchytala k velkému výkonu brankařka Dáša Vyhlídalová v brance Zlína. Zápas tedy skončil zaslouženým vítězstvím hostujícího celku, který ve druhém poločas úplně převzal otěže utkání a trestal z brejků zejména po neúspěšných střelách domácích hráček. Právě rychlost obou družstev byla rozdílná, domácí se nestačily vracet a hlavně rychlonohá Kristýna Salčáková jim unikala prakticky kdy chtěla.

Domácí družstvo podalo rozhodně lepší výkon, než před týdnem v Praze. Stále však doplácí na úzký kádr svých hráček, klíčové postavy družstva musejí odehrát zápasy prakticky bez střídání a na jejich herní pohodě, rychlosti a rasanci se to zejména ve druhých fázích zápasů projevuje. Děvčatům nelze upřít nasazení, bojovnost i házenkářský um, k jejich realizaci však často chybí dostatek sil.