English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ve středu a ve čtvrtek dvě dohrávky WHIL

Ve středu a ve čtvrtek dvě dohrávky WHIL 01.03.2011 16:46:15 - autor: vasek, přečteno 1670x

Celkem pět utkání bylo z důvodu chřipkové epidemie odloženo z programu interliugových zápasů. Jedno z nich -Partizánske - Zlín již bylo odehráno minulý týden a hostující Zlín vezoucí se na vítězné vlně vyhrál na Slovensku jednoznačně 13:27 a upevnil si svoje postavení na 3. místě interligy. Dvě utkání, obě z programu 17. kola (řádný hrací termín byl 5. února), se dohrávají v tomto týdnu.

První z nich se bude hrát už ve středu 2. března od 16:30 hod. a v souboji dvou nováčků interligy se v Lovosicích střetnou Baník Most a Sokol Poruba. Pro obě družstva, která se s největší pravděpodobností patrně spolu střetnou s dalšími dvěma českými družstvy ještě po skončení základní části v dvoukolové samostatné soutěži o konečné 5. - 8. místo mezi českými družstvy a tím současně o udržení v interlize, bude výsledek duelu velmi důležitý. Navíc domácí Most ještě má naději, proklouznout do play-off. Ztráta na aktuální 5. české družstvo Olomouc je 6 bodů a při výhře nad Porubou by se snížila na čtyři body. Most má po Porubě před sebou ještě v domácím prostředí tři utkání - Partizánske, Zlín a Písek a na hřiště soupeřů pojede do Michalovců, Trenčína a do Olomouce. Olomouc hraje ještě v Porubě, Bánovcích a Jindř. Hradci a doma přivítá Trenčín, Písek a v posledním kole právě Most. Do úvah je však třeba ještě zahrnout i Písek, který je před Hanačkami o jeden bod, má však odehráno o jedno utkání víc a hraje už doma jen dvakrát - s Trenčínem a Veselím a pojede do Zlína, Olomouce a Mostu. Teoreticky tedy může jako čtvrtý český celek v play-off hrát kterýkoliv z uvedené trojice, klíčové mohou být vzájemné zápasy všech tří soupeřů, Olomouc hraje s oběma doma, Písek naopak venku a Most doma s Pískem a venku s Olomoucí.

Tolik popis všech možných variant. Boj to bude ještě velký, bude záležet jak se bude jednotlivým družstvům v následujících utkáních dařit, v jakém zdravotním stavu budou hráčky jednotlivých kolektivů. Vraťme se ale ke středečnímu zápasu. Obě družstva v posledních utkáních prokázala solidní formu, Severočešky ji ale okořenily i bodovým ziskem s Jindř.Hradecm a v Bratislavě. Favoritem je určitě domácí celek, protože na domácím hřišti čtyřikrát v řadě vyhrál a naposledy doma prohrál 30. října s Michalovcemi. Na podzim vyhrála v Polance domácí Poruba 28:27.

Druhé utkání se bude hrát na Slovácku ve čtvrtek 3. března 2011 v 18:00 hod. a střetnou se v něm Britterm Veselí se Slavií Praha. Na první pohled se dá očekávat poklidné utkání, oba soupeři totiž mají své postavení skoro tak říkajíc pod penzí, vedoucí Slavia je jen malý krůček od obhajoby prvenství ve WHIL a jen velmi nepříznivá shoda okolností by je mohla o tuto poctu připravit. Větší motivaci by mohlo mít domácí družstvo, které se ještě určitě porve o medaili z WHIL. Klíčem by mohla být právě tři odložená utkání, pokud v nich získá alespoň 4 body, dotáhne se na Šaľu a na „dostřel" na Zlín a může zahájit závěrečný nápor.

V utkání se dá přesto očekávat bouřlivé prostředí, domácí bubeníci určitě pro podporu svých panenek připraví lídrovi pravé peklo, tak jak to ostatně při vzájemných zápasech obou soupeřů pravidelně bývá. Mírným favoritem utkání je hostující družstvo, které na podzim v Edenu vyhrálo 28:25.