English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Kolo s šesticí vzájemných česko – slovenských duelů

Kolo s šesticí vzájemných česko – slovenských duelů 02.03.2011 20:58:44 - autor: vasek, přečteno 2145x

Ano, s výjimkou moravského derby Sokol Poruba - ZORA Olomouc, se šestice zbývajících zápasů 21. kola stane soubojem soupeřů českých a slovenských klubů. Plně se tak potvrdí idea společné soutěže. Jedno z utkání se již předehrávalo minulý víkend, Sokol Písek nezamířil po sobotním zápase 20. kola v Partizánském domů, ale pokračoval dál na východ a na Zemplíně odehrál v neděli své utkání s Iuventou. Výsledek: Iuventa Michalovce - Sokol Písek 43:30 (17:15). Pojďme si nyní připomenout jaké dvojice se nám v rámci 21. kola na palubovkách sportovních hal představí.

Pětice zápasů se bude hrát v sobotu 5. března, poslední - v Edenu je na pořadu tradičně v neděli odpoledne. Začněme tím, které příznivce našeho klubu nejvíce zajímá a které jako jediné „vybočuje z řady", půjde totiž o utkání dvou moravských týmů. V tradičním domácím stánku ostravských interligových házenkářek, krásné sportovní hale v Polance nad Odrou se od 17,00 hod. střetnou nováček soutěže Sokol Poruba a DHK ZORA Olomouc. Domácí děvčata patří k těm družstvům, které postihla chřipková vlna a musely tedy dvě svá utkání odložit. Jedno z nich již ve středu Sokolky dohrávaly, v Lovosicích proti Baníku Most. Po nucené přestávce sehrála Poruba už tři utkání. Nejprve sehrála v Šaľe velmi podařené utkání, bohužel však bez bodového efektu, následně doma svůj výkon proti Slavii nezopakovala a prohrála poměrně hladce 21:33. V dohrávce ve středu v Lovosicích pak prohrály Ostravanky vysoko 38:28. V každém případě děvčata kolem zkušených interligových harcovnic: Tomečkové, Selucké, Hrbkové, ale i Dolákové a částečně Mýlkové sbírají zkušenosti a začínají je i zúročovat. Vzpomeňme na příklad bod uzmutý favorizovanému Zlínu v 1. kole odvetné části.

Hostující celek z Hané neprožívá zrovna nejveselejší období, má za sebou z posledních dvou zápasů dvě porážky, v Praze se Slavií a doma se Zlínem a chce-li se prosadit do českého play-off, musí konečně začít znovu ke svým 18 bodům přidávat další. Největším problémem družstva je v současnosti zdravotní stav řady hráček, dobrá zpráva však je, že původní diagnóza mononukleózy se u Martiny Huráňové nepotvrdila. Tým trenéra Libora Malínka věří, že do utkání nastoupí celé družstvo v optimální formě a pohodě a že na soupeře, v jehož družstvu by podle dohody obou klubů při přestupech, neměly hrát opory Hrbková se Seluckou, bude platit zkušenost hráček jakými jsou na příklad Fabíková, Hejtmánková, Kelarová, Raníková a další. Hanačky jedou do Polanky s cílem vyhrát a proto se nemůže bránit roli favorita utkání. Na podzim v Olomouci vyhrála Zora jednoznačně 29:17.

Na Moravě, tentokrát jižní, se ve stejnou dobu střetne domácí Britterm Veselí s ŠKP Bratislava. Také panenky byly nuceny odložit několik svých utkání, první manko smazaly ve čtvrtek, kdy dohrávaly své utkání se Slavií Praha. Druhé utkání ve třech dnech v domácím prostředí a znovu bude jejich soupeřem mistrovský tým, tentokrát slovenský. Současný slovenský mistr však zdaleka není tím suverénem ještě ze začátku sezony. Po odchodu svých nejlepších hráček Šimákové, Beňuškové a naposledy Kertészové, družstvo balancuje na samém pokraji sebezničení a v posledním kole se už před ně dostaly Bánovce, takže do play-off už ŠKP z třetí pozice budu jen těžko postupovat. Favoritem utkání jsou hráčky Veselí, včele s Černou, Flekovou, Kočí, Chmelařovou a Drotárovou, menší komplikace se zraněním kotníku má Súkenníková, do utkání ale by měla být fit. Na podzim se v Bratislavě radovaly z těsného vítězství 20:19 domácí hráčky.

Třetí utkání se začátkem v sobotu v 17 hodin bude zápas v Lounech, kde Baník Most hostí Danlog Partizánske. Domácí Baník po středeční výhře s Porubou vycítil šanci, protože se na rozdíl čtyř bodů dotáhl na Olomouc a pět bodů ztrácí na čtvrté postupové místo do play-off, kde momentálně trůní Sokol Písek. Blíže jsme k tomuto tématu psali v úterý v pozvánce na dohrávky WHIL. Severočešky mají za sebou skoro neuvěřitelnou šňůru pěti vítězných zápasů v řadě v domácím prostředí a navíc si přivezly před týdnem dva body z Bratislavy. Most to už není jen Martínková, Kupková a Beňušková, sebevědomím hýří novopečené reprezentantky Štolfová a Martina Vysloužilová, ve středu se 8 brankami blýskla Schererová. Dobrá zpráva pro příznivce Severočešek je, že v zápase proti Potubě se už zase na hřišti objevila po tříměsířní absenci zaviněnou nemocí - Martina Crhová. Na sever Čech přijede družstvo, které se v posledních týdnech statečně vzepřelo svému skoro beznadějnému osudu v podobě sestupu a dotáhlo se už na rozdíl jediného bodu za Trenčín. Mladé partizánky Michnová, Košíková, Blažeková a spol. mají velký potenciál, na rozjetý Most to ale bude tentokrát asi málo. Na podzim v Partizánskem vyhrál domácí Danlog 30:26.

Poslední dva sobotní zápasy se hrají od 18,00 hod. a oba se hrají na Slovensku. Pod hradem Matúša Čáka přivítají blízkého souseda z druhé strany státní hranice. Utkání Štart Trenčín - HC Zlín má jednoznačného favorita v hostujícím celku, který se dostal do naprosté herní pohody a vynikající sportovní formy. Svou dynamickou obranou, rychlým přechotem do útoku, rychlou rozehrávkou a výborným zakončením deptá své soupeře. Vůbec proto nepřekvapuje, že už sedm zápasů v řadě neprohrál a posunul se zpět na třetí místo ve WHIL. Tahouny družstva zůstávají reprezentantky v jeho dresu Poznarová,Štěrbová, Růčková, Salčáková, ale i mladé Šviráková, Marčíková a Talašová. Oporou družstva jsou i obě brankařky Mahďáková a Vyhlídalová. Trenčín sice potřebuje body jako sůl, bude to ale mít tentokrát velmi těžké a jakákoliv ztráta moravského celku by byla velkým překvapením. Na podzim ve Zlíně vyhrály domácí 33:28. O několik desítek kilometrů jižněji přivítá Duslo Šaľa poslední celek tabulky Jindř. Hradec. Cílem domácího družstva je postup do play-off z co možná nejlepšího výchozího postavení, ve hře je však ještě i medaile z WHIL. Soupeř Slovenek umí překvapit i favority, k tomu však dochází pouze ve vlastní hale. Na hřištích soupeřů vystupuje v roli beránka, často bohužel i obětního. Průměr výsledků deseti odehraných zápasů na hřištích soupeřů je 20:33. Na podzim v Vajgaru se hrálo vyrovnané utkání, Duslo nakonec vyhrálo 18:21.

Poslední zápas kola se hraje v neděli 6. března od 15:00 hod. v pražském Edenu, kde Slavia Praha hostí Gabor Bánovce n.Bebr. O Slavii netřeba psát je vysokým favoritem i v tomto utkání, i když do Prahy přijíždí soupeř, který jako jediný se těsně před uzavřením soutěže (ukončení možnosti přestupů do 28. února) posílil. Získal do svého družstva slovinskou kanonýrku Lauru Gerič, která se stala nejvyšší hráčkou interligy, měří údajně 194 cm a je tedy o 5 cm yyšší než Hana Martínková z Mostu. Bude zajímavé sledovat, jak se v Praze prosadí posílené Bánovce, které i bez zmiňované posily mají velice silný hráčský kádr. Jména jako Tothová, Chorvatka Sušec, Sestry Bahýlovy, Surovčíková, brankařka Vargová a další, vzbuzuje respekt.
Slavia si ale dva body doma určitě pohlídá.