English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Po pěti porážkách na hřištích soupeřů Zora konečně vyhrála

Po pěti porážkách na hřištích soupeřů Zora konečně vyhrála 05.03.2011 22:21:09 - autor: vasek, přečteno 2020x


DHC Sokol Poruba - DHK ZORA Olomouc 29:30 (14:14)

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:3, 7:8, 12:8, 14:10, 14:14 - 14:15, 16:15, 17:19, 20:19, 21:24, 24:26, 26:26, 27:28, 29:28, 29:30.

Rozhodčí: Karlubík, Struhár         250 diváků                7 m hody: 8/7 - 5/5             vyloučení: 3 - 5.

Sestavy a branky:
Poruba:
Roháčková, Doláková - Osinová 2, Mýlková, Lešková, Tomečková 10/5, Mališová, Ganzerová 1, Sdámková 5, Richvalská 9/2, Oroszová 2, Mrózková, Šimečková.

Trenér: Aleš CHRASTINA

Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 8, Vocilková, Remešová, Kelarová 5, Samcová 5, Severová, Kubáčková, Grolichová 2, Huráňová, Gebre Selassie 2, Fabíková 8/5.

Trenér: Libor MALÍNEK

Pětkrát po sobě se vracely Olomoucké házenkářky ze zápasů na hřištích soupeřů smutné z porážek utrpěné od domácích soupeřů. Naposledy se radovaly z výhry 30. října loňského roku, když v Trenčíně vyhrály 25:27. Ani tentokrát v Polance zápas příliš optimismu nevzbuzoval, než utkání začalo, do nemocnice totiž cestovala Veronika Hejtmánková, která při rozcvičování inkasovala od spoluhráčky úder do obličeje, který znamenal jednak stop pro toto utkání a dva stehy na víčku pravého oka. Připravené taktické varianty pro hru vzaly za své, trenéři museli hodně improvizovat a na hře v začátku utkání to bylo také hodně znát.

Navíc se od samého začátku vůbec střelecky nedařilo po nemoci nastoupivší Martině Huráňové a ani Tereza Kubáčková se neprosazovala. Utkání to bylo od samého začátku vyrovnané, oba soupeři se často střídali ve vedení, domácí družstvo si vytvořilo mezi 16. - 25. minutou šňůrou 5 branek náskok 12:8, hostujícím děvčatům se podařilo do konce prvního poločas skóre vyrovnat.Po změně stran tahaly za kratší konec většinou domácí hráčky, Hanačkám se podařilo v polovině druhé půle získat tříbrankový náskok, do posední pětiminutovky se však šlo znovu za nerozhodného stavu. Hostující družstvo se ujalo vedení 27:28, pak se však vážně zranila jejich tvůrkyně hry a duše většiny útočných akcí Lucie Fabíková, která musela ze hry odstoupit. Domácím se podařilo minutu před koncem výsledek otočit a ujaly se vedení 29:28. Poslední minuta však už byla plně v režii hostujícího týmu, který nejprve po průniku Gebre Selassie vyrovnal a po nepřesně rozehrávce domácích vypíchla míč Kelarová a vyzvala svou spoluhráčku Růžičkovou k brejku, znamenajícímu vítěznou branku. Snaha domácích po vyrovnání už vyzněla naprázdno.

Největšími postavami utkání byly obě brankařky, ta domácí - Markéta Doláková zlikvidovala 18 pokusů hráček Olomouce, které se předháněly zejména z prostorů křídel v zahazování vyložených šancí, v brance hostí excelovala Bára Raníková, která zaznamenala celkem 20 úspěšných zákroků. Střelecky se v dresu hostujícího družstva dařilo Katce Růžičkové, která měla velmi dobrou střeleckou úspěšnost. Dvě pětibrankové střelkyně Kelarová a Samcová však na svých pět branek potřebovaly každá 10 pokusů. Lucka Fabíková bojovala do úmoru, proměnila důležitých pět sedmiček a i produktivita dalších pokusů byla hodně vysoká.

Družstvo domácích nastoupilo do utkání bez Hrbkové a Selucké, které nehrály podle dohody obou klubů při jejich přestupu z Olomouce. Zbývající hráčky však bojovaly na víc než 100 %, prosazovala se hlavně Romana Tomečková, ale také Richvalská s Adámkovou.

Celkově se dá říci, že utkání splnilo vše co se od kvalitního interligového utkání očekávalo, bylo dramatické až do konce, obě družstva předvedla řadu výborných akcí a objektivně je třeba přiznat, že výsledku by slušela i remíza, výhra hostujícího celku byla více než šťastná. Hostuící družstvo však za výhru zaplatila hodně krutou daň. Dvě zranění klíčových hráček může být v dalším průběhu bojů o play-off hodně nepříjemné.