English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Jaro juniorek Zory: čtyři zápasy 8 bodů

Jaro juniorek Zory: čtyři zápasy 8 bodů 07.03.2011 08:24:35 - autor: vasek, přečteno 2033x


DHK ZORA Olomouc jun. - Astra Praha 31:18 (13:11)

Průběh utkání: 0:2, 5:4, 5:6, 8:6, 10:10, 13:11 - 18:11, 20:15, 22:16, 26:16, 28:18, 31:28.

Rozhodčí: Kosa, Švidernoch    100 diváků    7 m hody: 7/5 - 3/3    vyloučení: 6 - 6.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Rašková, Melichová, Růžičková - Podešvová 3, Kulíšková 1, Kubáčková 8/2, Gebre Selassie 5, Ciufalová 3/3, Grolichová 5, Koppová 1, Rubalová 3, Sadílková 1, Hymrová, Kummerová 1.

Trenér: Miroslav ZUBEK

Astra Praha: Nůsková, Malantoková - Vocetková 3, Pešlová, Krejčíková 2, Uhlířová 2, Filipová 6/3, Adámková, Sahajdáková, Kulhánková, Femiaková, Kulíšková 2, Hájková 2, Latináková 1.

Trenérka: Milena FEMIAKOVÁ

 

Olomoucká rezerva nastoupila do utkání bez své momentálně nejlepší střelkyně Zdenky Kosové,ale s odhodláním pokračovat ve své spanilé jízdě. Zkušené družstvo Pražanek, v jejichž středu hrála řada bývalých ligových hráček z pražských klubů v čele s exreprezentantkou Renatou Filipovou držely krok s mladýmï Hanačkami celý první poločas, kdy se obě družstva střídala ve vedení. Po změně stran domácí děvčata navýšila svoje vedení na sedmibrankový rozdíl a zejména v poslední desetiminutovce doslova excelovala, když tento úsek vyhrála 9:2 a rozhodla tak o svém vysokém vítězství.

Utkání zhodnotil trenér družstva Miroslav Zubek:

"Proti velezkušeným hráčkám Astry , které hrávaly za pražskou Slavii i jiné české prvoligové oddíly, nastoupily naše juniorky bez nemocné, a také nejlepší střelkyně, Zdenky Kosové. V I. poločase bylo utkání vyrovnané. Až do 15.min. vedly většinou Pražanky, pak už do přestávky udržovaly dvoubrankové vedení naše hráčky. Několikrát nás podržela svými zákroky v brance Lucie Rašková. Od 20.min. ji v brance nahradila Klára Melichová a i ona svými deseti úspěšnými zásahy udržovala vedení našeho družstva. V závěru dostala příležitost třetí brankařka Denisa Růžičková a ani ona nezklamala.

O výsledku utkání však nerozhodují jen obranné zákroky hráček i brankařek, ale také útočné činnosti. V těch se nejlépe při již zmíněné nepřítomnosti Zdenky Kosové dařilo Tereze Kubáčkové, která zatížila konto Astry osmi brankami.Dařilo se i dalším spojkám Anně Gebre Selassie, Katce Podešvové a Monice Roubalové. Proti zkušenějším a hlavně fyzicky zdatnějším hostujícím hráčkám se těžko prosazovaly pivotky Andrea Kulíšková a Kristýna Kummerová, v obraně však odvedly značný kus práce. Na křídlech se nejvíce dařilo autorce pěti branek Lucii Grolichové, ale i Martina Koppová ,Aneta Sadílková a Zuzana Coufalová, která proměnila tři důležité sedmimetrové hody, podaly dobrý výkon.
Po čtvrtém jarním vítězném utkání tak naše juniorky postoupily již na třetí místo prvoligové tabulky a v příštím kole v domácím prostředí proti SCM Zlín mají příležitost svoji výkonnost potvrdit."