English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Elita Českého a Slovenského svazu házené jednala v OLOMOUCI

Elita Českého a Slovenského svazu házené jednala v OLOMOUCI 11.03.2011 08:07:02 - autor: vasek, přečteno 2406x

Reprezentativní klubovna házenkářského klubu DHK ZORA Olomouc, hostila včera poradu zástupců klubů, hrajících společnou česko - slovenskou nejvyšší soutěž házenkářek interligu WHIL. Jednalo se pravidelnou poradu, jehož všechna předchozí jednání se uskutečnila v sídle Slovenského svazu házené v Bratislavě. Poprvé se tedy dostalo cti hostit představitele nejvyšších házenkářských orgánů obou zemí jednomu ze zúčastněných klubů. Domácí funkcionáři připravili velmi důstojné prostředí pro jednání a všichni přítomní si pochvalovali jak pohostinnost, tak i technické zabezpečení pobytu všech zúčastněných.

Na jednání byli přítomni z obou svazových orgánů jejich prezidenti Ing. Jaroslav Chvalný a před několika měsíci nově zvolený prezident SZH Jaroslav Holeša, generální sekretáři obou svazů Stanislav Svoboda a Martin Simonides, ředitel WHIL Ing. Peter Brunovský, předsedové odborných komisí WHIL a samozřejmě zástupci klubů zúčastněných družstev WHIL. Nedorazil pouze zástupce Danlogu Partizánského, který se před jednáním omluvil pro zdravotní indispozici.

Na programu jednání bylo zhodnocení dosavadního průběhu soutěže, které bylo narušeno, několika případy porušení směrnic WHIL s nutností řešení v disciplinární komisi WHIL, ale zejména odložením celkem pěti utkání WHIL z důvodu chřipkové epidemie, která se objevila u hráček některých družstev. Kladně byla hodnocena úroveň a vyrovnanost soutěže. Byly projednány i některé nové prvky v řízení soutěže, jako na příklad vedení online zápisu o utkání, návrh na úhrada náhrady rozhodčích prostřednictvím ČSH, resp. SZH. Naopak přijat nebyl návrh, aby se hracím dnem WHIL stal mimo sobot, nedělí a střed i páteční termín. Přijata byla také nabídka firmy MOLTEN, aby se míče této značky staly oficiálním míčem WHIL.

Horkou novinkou, se kterou byli účastníci porady seznámeni je to, že na nastávající play-off budou rozhodčí delegování tajně, t.zn. že pouze předseda příslušné komise rozhodčích bude vědět, kteř rozhodčí na konkretní utkání přijedou a ti se nominaci dozvědí až 24 hodin před utkáním. Delegát a klub by se o tom, kdo jim bude pískat měli dozvědět až po příjezdunominovaných rozhodčích do místa střetnutí.

Hlavním bodem programu však byla diskuze k návrhu termínového kalendáře nového ročníku WHIL, který bude jubilejním desátým, který by se měl hrát opět za účasti čtrnácti družstev. Kalendář je navrhován zatím ve dvou variantách, postoupí-li česká reprezentace na MS v Braziliií, nebo jestli play-off o postup s družstvem Černé Hory nebude úspěšná. Varianta při účasti na MS předpokládá minimálně dva hrací termíny ve středu, samozřejmě ve středu budou hrána i utkání družstev, která budou hrát v Evropských pohárech a termíny budou s těmito zápasy kolidovat. Soutěž by měla začít první zářijový víkend 3., resp. 4. září 2011. Rozlosování a schválení některých legislativních úprav bude na programu příštího zasedání, které se uskuteční v polovině června 2011.