English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > O víkendu na házenou i v neděli

O víkendu na házenou i v neděli 11.03.2011 10:39:22 - autor: , přečteno 2014x

 

Příznivci olomoucké ženské házené budou mít po týdnu opět možnost shlédnout kvalitní házenou v podání družstev DHK ZORA Olomouc. Po sobotním očekávaném dramatu intereligového celku proti Štartu Trenčín, nabízí rozpis mistrovských soutěží další lahůdky. V Olomouci se totiž v trojici utkání představí mladé naděje dvou geograficky nejbližších sousedů s vrcholovou ženskou házenou - DHK ZORA Olomouc a HC Zlín.

Hráčky obou klubů všech kategorií se dobře znají, je mezi nimi velká rivalita, ale také řada kamarádských a přátelských vztahů mezi hráčkami družstev obou klubů, zejména pak těch, které se spolu setkávají v nejrůznějších reprezentačních výběrech.

Ve 12:30 hod. začne seriál utkáním starších dorostenek. Po 14. odehraných kolech jsou zatím mladé Hanačky na třetím místě, děvčata ze Zlína pak jsou páté se ztrátou dvou bodů. V obou družstvech hrají hráčky zařazené do Sportovních center u obou klubů a v dresu hostujícího družstva přijede do Olomouce jistě řada hráček z reprezentačních výběrů ČR. Jména Blažková, Dufková, T. Fabíková, Kamenářová, Kolomazníková, Nygrýnová, Slováková, nebo Vysloužilová patří do dorostenecké reprezentace, občas se v družstvu dorostenek Zlína objeví i hráčky juniorské reprezenace: M. Salčáková, Sobieská, Stojarová, které normálně hrávají v 1. lize žen. Domácí celek sice v současnosti nemá žádnou hráčku v reprezentaci, přesto řadu talentů mezi nimi také najdeme. Mezi opory patří obě brankařky Havlíčková a Vašíčková, mezi desítku nejlepších střelkyň soutěže patří Hofírková a Roubalová, nesmíme zapomenout na Petru Smékalovou, Hymrovou a další děvčata.

Ve 14:30 hod. nastoupí zatím překvapení jara, rezerva domácího interligového celku hrající pod hlavičkou jun. družstva Zory. Všechny čtyři dosud sehrané zápasy v tomto roce skončily výhrou družstva, které převzal v zimní přestávce trenér Miroslav Zubek. Družstvo hraje ve složení zajímavého mixu, kmenovými hráčkami jsou zejména brankařky Melichová s Růžičkovou, dále pak Hymrová, Koppová, Kulíšková a zkušená Coufalová, z UP Prior na hostování jsou v něm Kosová s Podešvovou a z interligového družstva vypomáhají podle svého vytížení v interlize hlavně Kubáčková, Gebre Selassie, Grolichová, Severová, nebo Samcová a v řadě utkání vypomohly některé dorostenky. Děvčata už postoupila v tabulce na třetí místo a aktuálně jsou hned za svými soupeřkami, které tentokrát přijedou v roli favorita. V jejich družstvu nastoupí totiž čtyři juniorské reprezentantky a řada hráček (Dederlová, Pospíšilová, Popelková, Nudni a Popelková patří trvale do kádru interligového družstva žen.

Sérii uzavře od 16:30 hod. utkání mladších dorostenek obou klubů a jak jinak jsou v celkovém pořadí na 1. a 2. místě, když tabulce zatím Hanačky bez ztráty bodu. I toto utkání bude mít samozřejmě svůj náboj, v domácím družstvu vedeném Lub. Krejčířem, by měla nastoupit po dlouhé absenci i Lucka Zimová, samozřejmě že dalšími oporami budou jistě jako v předchozích utkáních dorostenecké reprezentantky Jansová, Štegrová a Anna Nováková, družstvo bude spoléhat i na další své opory Palátovou, Brandýsovou, Havlíčkovou, Rokytovou a další, absentovat však bude Klára Sovová, takže se do hry jistě zapojí i některé hráčky z družstva starších žaček (Tereza a Simona Fryčákovy, nebo Míšová). Na podzim ve Zlíně vyhrály mladé Olomoučanky 22:25. V družstvu Zlína lze očekávat podobně jako v podzimním utkání řadu hráček hrajících za starší dorky, vesměs dorostenecké reprezentantky (Blažková, T. Fabíková, Kamenářová, Kolomazníková, K. Slováková).

Každopádně lze ve všech utkáních očekávat kvalitní a dramatickpou házenou. Vstup na všechny zápasy je volný, přijďte povzbudit mladé talenty !!!