English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky o krůček blíž play-off

Hanačky o krůček blíž play-off  Obsahuje videogalerii 12.03.2011 23:48:55 - autor: vasek, přečteno 2124x

DHK ZORA Olomouc - HK Štart Trenčín  23:22  (15:14)

Průběh utkání: 3:0, 4:3, 7:6,8:8, 10:8, 11:11, 13:12, 13:14,15:14 - 16:14, 17:16, 20:16, 20:18, 21:21, 23:21, 23:22.

Rozhodčí: Nesvadba, Simu    150 diváků    7m hody: 3/3 - 4/2      vyloučení: 2 - 3 Přímá červená karta Drobná (Trenčín) za faul.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Kozáková - Hejtmánková 1, Růžičková 5/3, Vocilková 2, Remešová, Kelarová 6, Samcová 2, Severová 2, Kubáčková, Grolichová 1, Spíchalová, Huráňová, 2, Gebre Selassie 2.

Trenér: Libor MALÍNEK

Trenčín: Hazuchová, Zemanovičová - Birkušová 4/1, Rajnohová 4, Drobná 2/1, Berová, Pojezdálová, Ďuržová, Žideková 2, Šáteková 3, Rechtorisová 5, Neštická, Kovaličková 2, V. Vasilenková.

Trenér: Ján BEŇADIK

Hanačky vstoupily do utkání ve velkém stylu, za dvě a půl minuty vedly nad svým soupeřem 3:0 a vypadalo to, že se se ztrátou své nejlepší střelkyně Lucky Fabíkové nečekaně dobře vyrovnaly. Stačilo však pár nedůrazných střel a hbitý soupeř ukázal své očekávané přednosti - rychlý přechod do protiútoku a zakončování do nepostavené obrany. V 10. minutě bylo vyrovnáno na 5:5 a začala přetahovaní o každý vstřelený gól. Obě družstva se několikrát vystřídala ve vedení a závěr prvního poločasu byl hodně dramatický. Čtyři minuty před koncem poločasu za stavu 12:12, Kelarová vypíchla soupeři míč a po sólu přes celé hřiště vstřelila vedoucí branku domácího celku. Následovaly však 2 technické chyby a soupeř trestal stejným způsobem, po dvou brejcích se ujal vedení 13:14. V končící 29. minutě utkání po faulu na Kelarovou proměnila Růžičková sedmičku a stejná hráčka ještě těsně před závěrečným klaksonem dostala domácí družstvo do nejtěsnějšího vedení.

Druhý poločas se stal více bojem než pohlednou házenou, kterou obě družstva předváděla ještě před přestávkou. Domácí zpřesnily obranu, Bára Raníková předvedla několik svých fantastických zákroků, přibylo však hlavně na straně domácích děvčat k technickým chybám (nejvíc porušení pravidla o krocích a útočné fauly), ale také neproměnění vyložených šancí hráčkami obou družstev. Suma sumárum za celý druhý poločas jsme viděli jen po osmi vstřelených brankách na obou stranách a to je na vrcholovou házenou hodně málo. Drama se odehrávalo až do konce zápasu. Nejprve si domácí celek vypracoval v 18. minutě čtyřbrankový náskok (20:16), soupeř však po chybách domácích hráček z rychlých protiútoků snížil na 21:19 a po dvou vyloučeních domácích hráček v těsném sledu, kdy hrály víc než minutu v dvojnásobném oslabení, stav vyrovnaly na 21:21, což bylo v době, kdy do konce zápasu zbývalo ještě 6 minut. Následovalo dalších několik famózních zákroků Raníkové, mezi nimiž byla i chycená sedmička a několik brejků a domácí družstvo si vypracovalo další dvougólové vedení. To však do konce zbývalo odehrát ještě dlouhé 3 minuty a síly na obou stranách zřetelně ubývaly. V závěru se několikrát blýskla domácí obrana a samozřejmě i Bára v brance, takže soupeři se podařilo jen snížit na konečných 23:22.

Domácí družstvo si tak doslova vydřelo velmi cenné vítězství. Utkání, zejména ve druhé části to nebylo nikterak pohledné. Domácí děvčata však bojovala jako o život a za podpory své brankařky se hlavně v obraně doslova překonávaly. V obraně se nejvíc dařilo Vocilkové se Severovou, několik důležitých zákroků v posledních minutách předvedla i Gebre Selassie. Mimo Barbory Raníkové, která byla jednoznačně hrdinkou zápasu, vzala na sebe odpovědnost za vývoj zápasu hlavně Martina Kelarová, hodně dobré utkání sehrály také Vocilková se Severovou, všechny hráčky zaslouží pochvalu za nasazení a vůli po vítězství. Katka Růžičková předvedla velkou dávku jistoty při proměňování sedmiček, hlavně ve vypjatých momentech. Vůbec se však nedařila hra křídlům, jejich střelba měla efekt 12/3, což je žalostně málo.

Soupeř se na Hané představil ve velmi dobrém světle, potvrdil v plné míře své velké přednosti dynamickou hru s rychlým přechodem do protiútoku ihned při zisku míče. Převážnou část svých branek dosáhly Slovenky do nepostavené obrany soupeře.

Fotogalerie