English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Olomoucké juniorky obraly o bod favorizovaný Zlín

Olomoucké juniorky obraly o bod favorizovaný Zlín 13.03.2011 20:13:58 - autor: vasek, přečteno 2016x


DHK ZORA Olomouc jun. - HC Zlín jun. 24:24 (13: 8)

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:4, 6:6, 9:6, 12:7, 13:8 - 13:9, 16:13, 20:16, 20:19, 22:22, 24:23, 24:24.

Rozhodčí: Králíček, Letev            120 diváků             7 m hody: 6/4 - 2/1          vyloučení 7 - 3, červená karta Kubáčková Oc) za třetí vyloučení a Roubalová (Oc) za zmaření vyložené příležitosti v poslední minutě utkání.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Melichová, Růžičková - Kubáčková 4, Kulíšková 2, Grolichová 3, Coufalová 3/1, Koppová 1, Podešvová 1, Kosová 5/3, Veselská 1, Kolaříková, Michlová 1, Roubalová 3.

Trenér: Miroslav ZUBEK

Zlín: Dederlová, Stojarová - Popelková, Nudni 2, Vránová 1, Drybčáková, Sobieská 1, K. Talašová 3, Hradilová 4/1, Novotná, Brzosková 3, Pospíšilová, Cedidlová 7, Z. Marčíková 3.

Trenérka: Renata GERYCHOVÁ

Na podzim ve Zlíně deklasovaly Zlíňačky Olomoucké juniorky 45:27 a podobný scénář očekávaly hráčky a vedení z města obuvi i v neděli. Tentokrát však v Olomouci narazila kosa na kámen a svěřenkyně Renáty Gerychové mohou být rády, že jim byl v poslední vteřině zápasu darován bod za branku ze 7 m hodu. Přitom v průběhu utkání domácí děvčata vedla nad svým silným soupeřem už i pětibrankovým rozdílem. Prvních 15 minut utkání bylo většinou ve vedení hostující družstvo, až od stavu 6:6 převzaly otěže zápasu do rukou Olomoučanky, které postupně navyšovaly své vedení na 12:7 a do šaten se šlo za poločasového stavu 13:8.

I po změně stran si domácí hráčky udržovaly solidní náskok a ještě v 17. minutě druhé půle vedly 20:16. Dalších osm minut však vstřelily jedinou branku proti pěti přesným trefám hostujícího družstva a pět minut před koncem byl stav 21:21. Posledních pět minut prožila olomoucká hala už druhý den po sobě velké drama. Domácí družstvo vždy vstřelilo vedoucí branku a hosté vyrovnávali. Do poslední minuty se šlo za stavu 23:23 a zhruba půl minuty před koncem se podařilo Kubáčkové zaznamenat vedoucí branku. Domácí děvčata i za cenu nedovolených zákroků zastavovaly lavinu hostujících střelkyň usilujících o vyrovnání. Čtyři vteřiny před koncem kdy už měly dvě olomoucké hráčky červené karty a družstvo tedy hrálo ve čtyřech, došlo k nesrovnalostem s časomírou. Rozhodčí zcela nepochopitelně převzali měření času na svých stopkách, takže jen oni věděli kolik zbývá do konce utkání. Realitou však je, že konec utkání neodpískali, ale nařídili 7m hod, z něhož hostující Hradilová vyrovnala. Nechceme sahat rozhodčím do svědomí, ale doba údajně měřená jejich stopkami se zdála být poněkud delší než 5 sec., které měly být po přerušení hry dohrávány. Domácím, které sahaly po zaslouženém vítězství tak zbyly jen oči pro pláč a favorit si mohl spokojeně odvézt z Olomouce alespoň bod.

Hanačky si přesto ziskem bodu pojistily své třetí místo a prodloužily si dále svou jarní neporazitelnost. Velkou zásluhu na tomto faktu má především ve vynikající pohodě chytající Klára Melichová, která pochytala řadu těžkých střel tak věhlasným kanonýrkám jako jsou hráčky širšího kádru interligového družstva Zlína Cedidlová, Nudni, Hradilová, Pospíšilová a další. Všechny domácí hráčky zaslouží velkou pochvalu za bojovný výkon.

Fotogalerie na facebooku a zde

Fotogalerie