English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Dva, pro Zoru zajímavé zápasy se hrají už zítra

Dva, pro Zoru zajímavé zápasy se hrají už zítra 15.03.2011 09:16:27 - autor: vasek, přečteno 1812x

Už zítra ve středu 16. března půjdou diváci ve Veselí a v Písku na interligovou házenou. Veselské panenky mají ještě dohrávat dva únorové zápasy odložené z důvodu chřipkové epidemie a ten první se hraje už tuto středu. Obě středeční utkání budou jistě sledovány i lidmi kolem olomouckého klubu. Bánovce jsou totiž příštím soupeřem Zory v sobotu a zápas na jihu Čech je důležitý pro vývoj postupu do play-off. V písecké Obloukovce totiž nastoupí předchozí soupeř Hanaček Trenčín a zopakuje-li svůj výkon a přidá trošičku štěstí, které mu v sobotu chybělo, mohl by i trochu zamíchat kartami.

V „Pekle" veselské haly se bude dohrávat zápas 19.kola mezi družstvy Britterm Veselí n. Mor. a Gabor Bánovce n. Bebr. Obě družstva jsou v aktuální tabulce sousedy, když domácí Veselí je na 5. místě se ziskem 27 bodů, Bánovce po sérii úspěšných výsledků jsou šesté se ztrátou 4 bodů. Domácí celek se veze na vítězné vlně, tři poslední zápasy vyhrál, nepočítáme-li dohrávku se Slavií a to má ještě k dobru mimo tuto, ještě jednu dohrávku v Porubě. Zkušený celek kolem Černé, Flekové, Kočí a Chmelařové prochází zápasy bez zaváhání a tak trochu z povzdálí sleduje dění na špici a čeká na svou příležitost, aby v pravý čas zaútočil na medailové pozice. Pokud zvládne obě dohrávky a v sobotu doma zápas s Michalovcemi, rozhodne o všem asi utkání 24. kola ve Zlíně, protože ten má v posledních dvou kolech hodně těžké soupeře (hraje v Šaľe a doma se Slavií).

Hostujícíc Bánovce mají za sebou také velmi úspěšnou sérii, v níž září především výhra v Praze nad Slavií, kde ale bohužel přišly o svou oporu, chorvatskou pivotku Sušec, která si poranila kolenní vazy. Jejich série bez porážky už je sedm zápasů. Největší jejich síla tkví především ve hvězdné kanonýrce Bebe Tóthové, vévodící pořadí střelkyň s neuvěřitelným náskokem 45 branek a jejich zatím 215 vstřelených branek dává průměr na zápas přes 10 vstřelených gólů. Palebná síla družstva vzrostla ještě příchodem Slovinky Geričové, kvality Surovčíkové a sester Bahýlových je také dostatečně známa.

Druhým středečním duelem bude zápas domácího Sokola Písek a družstva nad nímž visí Damoklův meč možného sestupu z WHIL a proto hodně motivovaného celku - HK Štart Trenčín. Písecké družstvo se momentálně nachází uprostřed série dvou „anglických týdnů", vždy ve středu hraje zápasy interligy a o víkendech svádí boje v Evropském Challenge Cupu. A hlavně v tom Evropském poháru si počíná opravdu skvěle. Má nakročeno k postupu do semifinále a to by byl velký a pro českou ženskou házenou dlouho očekávaný úspěch. Jihočešky bojují na obou frontách s minimem hráček, zatím bez vážnějšího zakolísání. Je pravda, že poslední dvě utkání interligy prohrál, hrál však na palubovkách favoritů v Michalovcích a Zlíně, takže vzniklé ztráty nejsou nijak bolestivé. V dalších utkáních však chtějí-li sokolky postoupit do play-off, musí bezpodminečně vyhrávat. Po středeční předehrávce a sobotním poháru je čeká za týden utkání pravdy v Olomouci a na závěr pak hrají v Mostě a doma s Veselím. Také Slovenky potřebují body jako sůl v patách jim je stále Partizánské. Podzimní zápas v Trenčíně skončil remízou 29:29, stejný výsledek by byl úspěchem hostujícího družstva.