English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Konec základní části interligy se blíží - napětí vrcholí

Konec základní části interligy se blíží - napětí vrcholí 15.03.2011 18:51:30 - autor: , přečteno 1657x

Nejdelší ročník základní části v historii WHIL, který bude mít celkem 26 soutěžních kol, se blíží ke svému závěru, před námi je v pořadí 23. kolo, takže do skončení ročníku zbývá odehrát poslední čtyři kola. V horních patrech tabulky je relativní klid, o vítězi WHIL je prakticky rozhodnuto, šestibodový náskok Slavie dává téměř jistotu obhajoby loňského prvenství, i když ... ? Pražanky jedou ještě třikrát na hřiště soupeřů, po domácím utkání v Edenu s ŠKP Bratislava je čekají dva výjezdy na Slovensko do Partizánskeho a Michalovců a končit budou ve Zlíně. Větší boj se dá očekávat o zbývající interligové medaile. Zatím druhé Michalovce mají dvoubodový náskok před Zlínem a po sobotním zápase ve Veselí, hrají třikrát doma, ale z toho dvakrát s družstvy z popředí tabulky Šaľou a Slavií a končí proti Porubě. Třetí Zlín má jednak dvoubodové manko na Iuventu a musí ještě dvakrát za svými soupeři a to do Mostu a Šaľy a doma hraje s Veselím a Slavií. Nejméně na bronz ještě stále myslí i Šaľa a Veselí, jejich šance jsou vyrovnané, Moravanky mají ještě jeden odložený zápasy k dobru a v posledních kolech hrají doma s Michalovcemi a Trenčínem a jedou do Zlína a Písku. Na druhé straně Duslo hraje doma s Partizánským a Zlínem a na hřiště soupeřů pojedou do Michalovců a Trenčína. Takže sice relativní klid, ale překvapení nemusí být vyloučena.

Lítý boj o poslední postupové místo do českého play-off se odehrává už delší dobu mezi Hanačkami a Pískem. Olomoučanky si dvěma těsnými výhrami vybudovaly mírný, tříbodový náskok, čeká je však nyní utkání na horké půdě v Bánovcích, zatímco Jihočešky hrály doma už ve středu s Trenčínem a vyhrály 40:32. Stáhlky tak náskok Hanaček zase na jediný bod. Zápas za týden v Olomouci tak bude určitě mít nádech utkání o všechno. V posledních dvou kolech pak Zora hraje v Jindř. Hradci a doma s Mostem a Písek jede do Mostu a končí doma s Veselím. V úplném poklidu mohou být před koncem soutěže Bánovce. Svůj cíl postup do play-odff už mají splněn a na bronz ve WHIL mají nyní ztrátu devíti bodů a její smazání by tedy bylo jen z oblasti teorie.

Dvě slovenská družstva z druhé poloviny tabulky interligy hrají o udržení mezi elitou. Toho méně úspěšného z dvojice Trenčín - Partizánske čeká přímý sestup do 1. slovenské ligy. Trenčín má nyní dvoubodový náskok a výhodu lepšího vzájemného utkání a hraje v Písku a ve Veselí a doma přivítá Most a Šaľu. Partizánske hraje v Šaľe a v Porubě a doma přivítá Slavii a Bánovce.

Dvojice posledních českých týmů - Jindř. Hradec a Poruba má už jistotu boje o udržené ve skupině o 5. - 8. místo mezi českými družstvy, kam si každý účastník přinese jako vklad body ze vzájemných utkání mezi těmito týmy. Z tohoto pohledu bude pikantní sobotní souboj obou družstev v Polance n. Odrou, protož dva body, které jsou ve hře se s určitostí už budou do zápasů skupiny o udržení započítávat.

Zbývající trojice českých týmů je ještě ve hře o play-off, jeden z nich se po 26. kole bude připravovat na semifinále play-off proti Slavii Praha, zbývající dva se budou muset spokojit s nepopulárními zápasy o udržení ve WHIL. Pikantní na tom je, že všechna tři družstva se v posledních třech kolech utkají mezi sebou. Nejvýhodnější pozici z této trojice mají naše děvčata, zejména tím, že mají osud ve svých rukách, nemusejí čekat na to jak by měly dopadnout ostatní zápasy jejich konkurentů. Pomineme-li sobotní utkání v Bánovcích mají před sebou už jen jeden zápas „venku" a to v hale posledního týmu Jindř. Hradce a s oběma svými rivaly o postup do play-off - Pískem a Mostem hrají ve své hale. Zatím druhý z této trojice Písek má po středečníá předehrávce jednobodovou ztrátu a hraje v posledních třech kolech  dvakrát se svými konkurenty na jejich hřištích, tedy v Olomouci a v Lounech s Mostem a končí doma s Veselím. Do celkového výčtu tedy chybí zápasy Mostu, ztrácejícího na Písek tři body. Ten hraje doma se Zlínem a Pískem a jede do Trenčína a Olomouce.

Tento výčet možností a variant potvrzuje to, že až na výjimky každé utkání bude pro celkový, nebo dílčí vývoj velmi důležité. Máme se tedy na co těšit i před tím, než vypukne závěrečné účtování v národních play-off.

K jednotlivým utkáním víkendu se vrátíme v samostatném článku zítra.