English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Do konce základní části WHIL zbývají čtyři kola

Do konce základní části WHIL zbývají čtyři kola 16.03.2011 11:27:43 - autor: , přečteno 1699x

Šest utkání bude mít na pořadu víkendové 23. kolo iterligy házenkářek WHIL, to sedmé mezi družstvy Sokola Písek a Štartu Trenčín se z důvodu odvety Jihočešek ve čtvrtfinále Evropském poháru, předehrávalo již ve středu a Jihočešky v něm vyhrály 40:32. V sobotu od 17:00 hod. se budou hrát tři utkání všecha se odehrají v Česku, od 18:00 hod. pak mají začátky zápasy dvou duelů hraných na Slovensku a jediné nedělní utkání bude sehráno od 15:00 hod. v pražském Edenu. Začněme tedy těmi prvními a to postupně od nejzápadnějšího místa směrem na východ.

V Lounech se představí proti domácímu družstvu Baníku Most, zatím třetí tým WHIL HC Zlín. Domácí tým zatím bojuje s řadou zranění, nebo nedoléčení svých hráček, takže hodně bude záležet na tom koho bude mít trenér Kuťka v sobotu k dispozici. Zejména poslední utkání na Zemplíně ukázalo, jak velký podíl na úspěných výsledcích má hlavně vůdkyně hry Petra Beňušková, která v předchozích zápasech nehrála, v sobotu by už ale měla nastoupit.. Hostující celek Zlína jede stále na vítězné vlně, jako jediné družstvo soutěže ještě v odvetných zápasech neprohrál a stoprocentní bilanci mu „hyzdí" pouze tři remízy. Na scénu se vrací po zranění Růčková, naopak určité komplikace sužují Štěrbovou. Zlín by rád svou neporanitelnost podržel i na severu Čech, černí andělé však mají podobnou bilanci jako Zlín, ale na domácím hřišti, šest předchozích zápasů v Lounech, nebo Lovosicích skončilo jejich výhrou. Z tohoto pohledu je těžké tipovat vítěze, podzimní utkání ve Zlíně skončilo 29:21 ve prospěch domácích..

Utkání kola uvidí diváci na Slovácku, kde domácí Britterm Veselí n.Mor. hostí Iuventu Michalovce. Domácí družstvo „zásluhou" epidemie hraje v současnosti podobně jako Písek v režimu středa - sobota - středa a po středeční dohrávce doma s Bánovcemi, pocestuje příští středu do Polanky n. Odrou k utkání proti Porubě. Pro oba soupeře bude sobotní utkání významné především pro zisk některé z medailí z WHIL. Domácí budou tradičně spoléhat na zkušenost svých opor Černé, Flekové, Kočí, Chmelařové, Drotárové a Súkenníkové. Michalovce hrály poslední utkání bez své kanonýrky Tobiášové, pokud nenastoupí ani v pekle, bude otázkou jak by všechno zvládl oslabený kolektiv, kde z úderných spojek by při absenci Obšatníkové a Tobiášové, prakticky zbyly jen Poláková a formu hledající Ukrajinka Bachyrieva. Ani v tomto případě není možno favorita jednoznačně určit.

Posledním utkáním od 17:00 hod. bude další utkání kola, tentokrát z opačného konce tabulky, kdy se v Polance n. O. utkají dva poslední týmy tabulky, Sokol Poruba a Házená Jindř. Hradec. V sázce budou první dva body do tabulky formující se skupiny o 5. - 8. místo. Domácí družstvo má za sebou pěti zápasovou sérii porážek a určitě se bude chtít rozpomenout na zápas s druhým jihočeským zástupcem Pískem, který byl posledním vítězným před sérií porážek, kdy Slezanky vyhrály vysoko 39:25. Družstvo Jindř. Hradce vidí zápas s Porubou jako poslední šanci na zastavení sešupu, který vede do 1. ligy. Domácí prostředí asi sehraje svou roli, navíc i proto, že Jindř. Hradec venku podává nesrovnatelně jiné výkony než v domácím prostředí. Nejen že na hřištích soupeřů v této sezoně ani jednou nebodoval, stejně prohrál i všechny své venkovní zápasy v sezoně 2009/10 a v sezoně 2008/09 vyhrál jediný zápas na cizím hřišti a to na podzim roku 2008 v Praze se Slavií !!!!! Favoritem utkání, jehož podzimní výsledek byl 23:29 pro Porubu je i tentokrát moravský celek.

Oba zápasy se začátkem v 18:00 hod. se hrají v sobotu na Slovensku. Duslo Šaľa po překvapivé porážce v Bratislavě, hostí dalšího slovenského soupeře Danlog Partizánske. Obě družstva jsou v naprosto odlišných situacích, zatímco Šaľa má jistotu play-off a může si jen polepšit v boji o medaili ve WHIL, kde čeká na klopýtnutí Zlína, mladé družstvo Partizánského bojuje o své přežití v interlize. Má však velmi složitou pozici, neboť bodově dostihnout Trenčín mu nestačí, musí získat minimálně o bod víc. V souboji s mladým, ale zkušeným celkem domácích to budou mít hodně těžkě. Domácí trenér Lukačín bude spoléhat na zkušenosti Dubajové, Czanik, Bérešové, Vidiečanové, mladé kanonýrky Szarkové, brankařky Grandtnerové a dalších. Naproti tomu dravé mládí Danlogu v čele s Mičiníkovou, Blažekovou, Košíkovou a spol. jistě neprodáí svou kůži lacino. Favoritem utkání je domácí Duslo, které na podzim v Partizánskem vyhrálo 19:28.

Posledním sobotním utkáním od 18:00 hod. bude zápas Gabor Bánovce n. Bebr. - DHK ZORA Olomouc. Domácí družstvo patří k nejlepším celkům „jara", už osm týdnů v řadě až do středeční dohrávky ve Veselí, kde prohrálo 25:21, nepoznalo hořkost porážky, nový trenér Ivan Pompoš jakoby pokropil hráčky živou vodou. Zejména Bebe Tothová je k neudržení, sama střílí jednu branku za druhou a navíc vytváří pozice pro svou novou mladou spoluhráčku - Slovinku Geričovou, která ve třech utkáních do nichž nastoupila nastřílela 21 branek do sítí soupeřů. Velkou oporou ve většině zápasů je nestárnoucí brankařka Eva Vargová, která letos už oslaví čtyřicítku. Ve výčtu opor nesmí chybět spojky Petriková, sestry Ivana a Zuzana Bahýlovy, nebo rychlonohé křídlo Surovčíková, všechno odchovankyně trenčínské házené. Vynikající Chorvatská pivotka Sušec, si při utkání v Praze poranila kolenní vazy a bude pravděpodobně družstvu v souboji s Hanačkami chybět.

Olomoučanky pojedou na Slovensko bez své nejlepší hráčky Lucie Fabíkové, ale s odhodláním proti velmi silnému soupeři uspět co nejlépe. Mají za sebou dvě nejtěsnější výhry, které však mohou být v konečném účtování nesmírně důležité. Všechny hráčky však budou muset bojovat „na doraz" a přidat i hodně ze svého házenkářského umění. Favoritem je domácí celek, který bude chtít Hanačkám oplatit podzimní porážku z Olomouce v poměru 30:28. Roli favorita však jsou Olomoucké házenkářky připraveny svému soupeři hodně znepříjemnit.

Posledním utkání kola bude nedělní souboj od 15:00 hod., zástupců hlavních měst a úřadující mistři obou zemí: DHC Slavia Praha a ŠKP Bratislava. I když Slavia v domácíc tvrzi před dvěma týdny podlehla Bánovcům a naopak ŠKP po mizérii, kterou předváděla v začátku roku vyhrála před týdnem nad silnou Šaľou, zůstává favoritem Slavia Praha. I Slavistky jsou však jen lidé, ale současná Slavia může prohrát, ale rozhodně v konkurenci WHIL nebude prohrávat. Silná osa Slavie si určitě poradí s otřeseným týmem slovenského mistra, který alespoň zastavil strmý pád, hrozící dokonce i možnou neúčastí ve slovenském play-off. Na podzim se u Dunaje z těsné výhry 25:27 radovaly Slavistky.