English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Pro první jarní porážku si zajely juniorky do Plzně

Pro první jarní porážku si zajely juniorky do Plzně 20.03.2011 20:49:20 - autor: , přečteno 1949x


HC Plzeň - DHK ZORA Olomouc jun. 32:24 (19:10)

Průběh utkání: 2:0, 4:1, 8:2, 13:4, 15:6, 16:9, 19:10 - 20:11, 20:14, 21:14, 28:18, 30:20, 31:23, 32:24

Rozhodčí: Pešek, L. Frieser       250 diváků      7m hody: 2/2 - 7/7         vyloučení: 4 - 1

Sestavy a branky:
Plzeň
: Zadražilová, Boháčková - Němcová 4, Vlachová 3, Vopatová, Řeháková, Janoušková 5, Schneiderová 6, Zívalová 2, Josefová 1, Šedivá 3, Kubešová 9/2.

Trenérka. Libuše ŠKVAŘILOVÁ

Olomouc: Růžičková D., Vašíčková - Hofmanová, Michlová 2, Kosová 11/6, Kulíšková 4/1, Roubalová 1, Smékalová T. 1, Studená 1, Kummerová, Konečná, Veselská, Turková 4.

Trenér: Miroslav ZUBEK

Bez několika svých kmenových hráček (Melichová, Hymrová, Podešvová, Grolichová, Koppová, Coufalová) a samozřejmě bez hráček z interligového kádru, které ve stejnou dobu hrály, mistrovské utkání v Bánovcích n. Bebr. musel vzít trenér Zubek zavděk hráčkami z družstva starších dorostenek. které tak v sobotu hrály v Plzni dvě utkání. S výjimkou Zdeny Kosové, Veselské a brankařky Denisy Růžičkové musely zbývající hráčky nastoupit v Plzni ve dvou utkáních.

Domácí družstvo vedlo po celé utkání a průběžně navyšovalo své vedení. Zejména první poločas měl jednoznačný průběh a domácí zcela ovládly hru. Po změně stran se hra Hanaček přece jen zpřesnila a byly domácímu družstvu vyrovnaným soupeřem. Domácím hráčkám se tak podařila odveta za podzimní prohru v Olomouci v poměru 32:22. I přes porážku si Olomoucké družstvo udrželo třetí příčku v soutěži.

K utkání se vyjádřil i trenér družstva Miroslav Zubek:
"Pouze s hráčkami dorosteneckého věku a dvěma ženami, Z. Kosovou a D. Růžičkovou, odjížděla dvě družstva k utkání do Plzně. Chyběly hráčky I. družstva, které mají povolený střídavý start, protože ty hrály ve stejném čase utkání interligy v Bánovcích. A tak musely téměř všechny dorostenky nastoupit ve dvou utkáních. V 1. poločase se dopustila naše děvčata řady chyb. Především v bránění křídelního prostoru, ze kterého jsme v tomto období dostali deset branek. I proměňování i těch nejvyloženějších šancí bylo špatné. Ve druhé části utkání jsme změnili systém hry v útoku. Začali jsme hrát na dva pivoty, což se projevilo v částečném zlepšení brankového rozdílu. Také bránění křídelního prostoru se také přece jen zlepšilo.
Hráčky našeho družstva lze pochválit jen za druhý poločas, kdy i za velmi nelichotivého stavu začaly bojovat o lepší výsledek. Z jednotlivkyň je nutné vyzdvihnout střeleckou úspěšnost Z. Kosové i dalších střelkyň A. Kulíškové a A. Turkové, ve druhém poločase se blýskla několika úspěšnými zákroky brankařka D. Růžičková".