English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Hala olomoucké Zory plná kvalitní házené

Hala olomoucké Zory plná kvalitní házené 22.03.2011 07:24:58 - autor: , přečteno 2237x

Mistrovské soutěže ještě zdaleka neskončily, navíc soutěže v nichž startují juniorská a dorostenecká družstva olomouckého klubu mají o víkendu reprezentační přestávku, přesto nebudou příznivci ženské házené o nic ochuzeni. Naopak v Olomouci se tento týden představí to nejlepší, co je možno vidět v české mládežnické dívčí házené.

Od neděle rozbily svůj stan v areálu DHK ZORA Olomouc nejlepší české hráčky dorostenecké kategorie a pod vedením olomouckého trenéra Lubomíra Krejčíře se zde připravuje reprezentační dorostenecké družstvo České republiky do 17 let. V úterý se k nim přidají jejich starší kolegyně - juniorská reprezentace ČR, která změří od pátku do neděle síly v turnaji juniorských družstev Rakouska, Rumunska a Polska.

A aby toho nebylo dost, interligové ženy Zory Olomouc čeká v neděli (od 16:00 hod. po skončení turnaje), přímý souboj o poslední postupové místo do semifinále českého play-off, kdy se utká s družstvem Sokola Písek.

Dorostenecká reprezentace je složená z nejlepších českých hráček do 17 let, kterou čeká na přelomu června a července letošního roku její vrcholná akce, účast na ME své věkové kategorie, které se uskuteční v Brně a ve Zlíně. Na závěrečném turnaji ME bude startovat 16 družstev, jistou účast mají právě naše děvčata, o zbývajících 15 míst se bude hrát o tomto víkendu na osmi turnajích, z nichž postoupí ze sedmi skupin po dvou prvních družstvech a z jedné skupiny pouze vítěz. Součástí přípravy našeho družstva je právě olomoucké soustředění, které bude doplněno přípravným střetnutím se Slovenskem, k němuž si děvčata zajedou ve středu do Bratislavy (Slovenky budou bojovat o postup ze skupiny v Bělorusku spolu se Švédskem, Finskem a Běloruskem). Ve výběru jsou i dvě hráčky domácího klubu - brankařka Anna Nováková a spojka Nikola Jansová.

Juniorská reprezentace má svůj letošní vrchol o něco později, v první polovině měsíce srpna bude ME v Nizozemsku, na to se ale musí nejprve probojovat z dubnové kvalifikace na kterou generálkou bude právě nastávající turnaj v Olomouci. Naše juniorská reprezentace bude hrát kvalifikaci o postup na ME v ukrajinském Chersonu, odkud z konkurence - Ukrajina, Slovinsko, Italie a Česko, postoupí dva týmy. Také v reprezentaci do 19 let má v týmu trenéra Michala Červenky své zasoupení domácí klub. V přípravě jsou Tereza Kubáčková a Andrea Kulíšková, když třetí z reprezentantek Míša Ždánská bude chybět, neboť je po operaci kolenních vazů.

Od pátku do neděle se bude hrát vždy po dvou utkáních (přesný rozpis uvedeme příštích dnech). Pro všechna družstva bude turnaj přípravou na zmiňovanou kvalifikaci. Rumunky budou bojovat o postup ze skupiny hrané v Portugalsku, kde hrají Portugalsko, Rumunsko, Turecko a Bulharsko (z této skupiny postupuje jen vítěz. Další účastník turnaje Rakousko bude hrát kvalifikaci ve Švýcarku a soupeřkami jim budou družstva Švýcarska, Slovenska a Německa a Polsko bude startovat v domácím prostředí, kde jim soupeři budou Chorvatsko, Izrael a Řecko.