English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Tři kola před koncem interligy přihořívá

Tři kola před koncem interligy přihořívá 24.03.2011 07:48:25 - autor: vasek, přečteno 1695x

Nastávající víkend přináší 24. kolo interligy, čtyři zápasy se budou hrát v sobotu, zbývající tři pak jsou na pořadu v neděli a navíc Slavia si prodlouží pobyt na Slovensku ještě do pondělí, kdy pod Vihorlatem předehraje své utkání 25. kola s Iuventou. S největší pravděpodobností už bude na východ cestovat jako staronový vítěz WHIL, protože s definitivní platností může potvrdit své prvenství ziskem byť jen jediného bodu v neděli v Partizánském. Zápasy doslova o všechno čekají trojici Olomouc, Písek a Most, kdy půjde o to zakončí-li sezonu úspěšným postupem do play-off, nebo kdo z nich bude dohrávat sezonu střetnutími play-out, ve kterých by jim nešlo už vůbec o nic, protože jednak J. Hradec si už spočítal, ze nemůže být lepší něž posledni a navíc podle ČSH, z první ligy nemá kdo postoupit. O střetnutí dvou přímých účastníků tohoto souboje DHK ZORA Olomouc - Sokol Písek jsme uvedli samostatný článek s názvem „Play-off, nebo play-out ?" Tak tedy kdo s kým se utká ve zbývajících zápasech 24. kola ?

Prvním sobotním utkáním od 17:30 hod. bude na Zemplíně střetnutí dvou nejlepších současných slovenských družstev, Iuventa Michalovce - Slovan Duslo Šaľa, tedy souboj aktuálně druhého a čtvrtého týmu WHIL a půjde tedy o jeden z vrcholů kola.. Teoreticky by ještě mohlo jít o postavení do play-off z prvního místa, tedy pokus vyhnout se v semifinále posílenému družstvu Bánovců. Domácí Iuventa si ale s určitostí ten jediný potřebný bodík ze tří zápasů, které navíc bude všechny hrát v domácím prostředí uhraje, byť by to bylo třeba až v posledním kole proti Porubě. Dá se ale očekávat, že domácí házenkářky udělají všechno pro to, aby rozhodly už o víkendu. Zdravotní problémy má už několik dnů Tobiášová, která už ne zcela fit odehrála zápas ve Veselí, ale na hřišti asi chybět nebude. Odpovědnost na sebe v posledních zápasech vzala Ukrajinka Bachireva, s průměrem 7 branek na zápas v posledních třech kolech. I když půjde o střetnutí dvou vyrovnaných družstev, které i v dlouhodobém hodnocení pořadí WHIL po odehrání téměř 200 zápasů dělí na prvním a druhém místě při stejném počtu 308 získaných bodů jen lepší brankový poměr ve prospěch Michalovců. Na podzim v Šaľe vyhrálo Duslo 33:21, tentokrát favorizujeme domácí Iuventu.

Ve stejnou dobu, tedy v sobotu v 17:30 hod. začíná u Dunaje střetnutí ŠKP Bratislava - Sokol Poruba. Domácí celek už se asi vymanil z problémů předchozích týdnů a po výhře nad Šaľou sehrál solidní partii i v Praze se Slavií. Poruba minulý týden sehrála důležitý a vítězný souboj o udržení ve WHIL proti J. Hradci a může se tedy poprvé v historii představit ve slovenské metropoli uvolněně bez zbytečného stresu a házenou si doslova užít. Na podzim v Polance, tehdy ještě kompletní ŠKP, porazil Porubu 23:31 a je favoritem i v tomto utkání.

V 18:00 hod. začne nedaleko Vajgaru v Jindř. Hradci zápas, už skoro s osudem smířeného družstva Jindř. Hradce se štikou interligy Gaborem Bánovce n.Bebr. Dá se očekávat poklidná házená, obě družstva už nemají prakticky na svém postavení co měnit, proto by se mohla hrát házená ne jen pro body, ale pro radost jak hráček samotných, tak i fanoušků v jindřichohradecké hale. Na podzim v Bánovcích domácí rozstřílely Jihočešky 35:13 a Slovenky tak i na sobotní utkání přijedou v roli favorita.

Daleko důležitější zápas, pro obě družstva, se odehraje pod hradem Matúše Čáka, kde Štart Trenčín, hostí překvapení jarní části WHIL Baník Most. Slovenky ještě stále potřebují potvrdit příslušnost k elitě, protože před Partizánským mají náskok pouhých dvou bodů, takže každé zaváhání by byla hra s ohněm. Severočešky naopak mají stále ještě ty nejvyšší ambice a zisk bodů v Trenčíně by je mohl ještě při příznivé shodě okolností katapultovat do play-off. Potřebují však k tomu jediné, vyhrát všechna tři zbývající utkání a čekat na dvojnásobné klopýtnutí Olomouce nebo Písku. Proto lze toto utkání právem považovat za jeden ze šlágrů kola a navíc o utkání, které nemá favorita. Na podzim vyhrál doma Most 30:29 a odstartoval tak svou sedmikolovou šňůru domácích výher. Utkání začíná v 18:30 hod.

Nedělní zápas v Partizánském, kde přivítají lídra Slavii Praha, začíná v 15:30 hod. Jen málokdo asi pochybuje o zisku dvou bodů Pražanek, které by si tak s předstihem zajistily,obhajobu interligového prvenství. Také mladý domácí celek však ještě nechce házet flintu do žita a bude se chtít pokusit o malý zázrak. Vše však nasvědčuje tomu, že půjde jen o zbožné přání, protože při vší úctě k dravému mládí, vyhraje asi zkušenost v podobě přesné, až strojové hry Slavie. Favoritem je Slavia, která na podzim doma Partizánky přehrála 33:21.

V netradičním nedělním odpoledním čase od 17:00 hod. nastoupí v moravském derby ve Zlíně domácí HC Zlín, proti Brittermu Veselí n. Mor. S jistotou je možné říci, že půjde o generálku na semifinále play-off, protože obě družstva se s 99 % jistotou znovu v semifinále střetnou. O tom, kdo nastoupí v prvních dvou zápasech play-off doma by se mělo rozhodnout nejen v tomto vzájemném zápase, ale i v zápasech posledních dvou kol. Zlín má z tohoto pohledu hodně nepříjemný los, hraje v Šaľe a doma se Slavií, naopak Veselí si ve čtvrtek připsalo daší dva důležité body v dohrávce proti Porubě a dotáhlo se na Zlín už na rozdíl jediného bodu, dále hraje doma s Trenčínem a končí v Písku. Opravdu těžko předvídat jak se situace ve výsledcích těchto zápasů budou vyvíjet a samozřejmě je těžké také tipovat výsledek nedělního vzájemného utkání obou soupeřů. Na podzim ve Veselí vyhrálo domácí družstvo 27:21, takže Zlín má navíc i další motivaci, odčinit podzimní nezdar.

I když pondělní předehrávka v Michalovcích už npatří do 24. kola, jednoznačně půjde o největší tahák nejbližších zápasů interliy. Co jiného by se také dalo čekat od střetnutí prvního s druhým, tedy Iuventy Michalovce s DHC Slavií Praha. Přestože už bude pravděpodobně rozhodnuto o vítězi WHIL, každopádně lze očekávat, že do posledního místečka zaplněná Chemkostav Aréna uvidí házenou té nejvyšší kvality s příchutí odvety. Vždyť Iuventa v Praze na podzim byla první, kdo rozbil suverenitu Slavistek a dokázal v Edenu lídra soutěže porazit (28:31). Slavistky zase budou chtít porážku svému soupeři vrátit a potvrdit svou letošní suverenitu. Půjde o jeden z vrcholů celého ročníku WHIL a může být i vzhledem k tomu, že o zisk bodů v pondělí zase až tak moc nepůjde - o oslavu házené. Vzhledem k výše uvedenému také jen těžko tipovat vítěze a navíc to ani v tomto případě jak už bylo zdůrazněno, není to nejpodstatnější.