English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Bez porážky zatím Rakousko a Polsko

Bez porážky zatím Rakousko a Polsko 27.03.2011 06:45:17 - autor: vasek, přečteno 1855x

Sobotní program na mezinárodním turnaji reprezentačních dužstev juniorek do 19 let v Olomouci nabídl dva souboje v nichž nastoupila ve vzájemném souboji vždy družstva, která v prvních utkáních vyhrála, proti pátečním poráženým celkům. V souboji Rakouska s Rumunkami potvrdily vítězky, že jejich páteční vítězství nebylo náhodné a své soupeřky po celé utkání prakticky k ničemu nepustily. Byla radost pozorovat práci mladých, ale urostlých Rakušanek v obraně, kde dominovaly především Goricanec a Ivancok, nejvšestrannější jejich hráčkou je však hlava týmu Sonja Frey, která prokázala vůdčí schopnosti a neomylná byla i při zakončování. Rumunky ani tentokrát nepředvedly to co se od nich jako 10. týmu na ME „17" z roku 2009 očekávalo.

Ve druhém utkání se po pátečním propadáku české hráčky držely svého favorizovaného soupeře „na dostřel" a zejména v prvním poločase sehrály naprosto vyrovnanou partii. Své střelecké schopnosti potvrdila Slavistka Weisenbilderová a ani domácí Tereza Kubáčková nezůstala, pozadu když proměnila i pět sedmiček. Hodně prostoru ve hře dostala další Slavistka Pekařová, která však zklamala očekávání. V celku Polska na sewbe upozornily hlavně sestry Anna a Malgorzata Mąckovy a v pivotu urostlá Joana Drabik.

V nedělním programu se v prvním utkání představí v boji o prvenství v turnaji dva zatím neporažené týmy Polsko a Rakousko (začátek v 10:00 hod.) a v prqvé poledne nastoupí dva týmy zatím bez výhry - Rumunsko - Česko o konečné 3. a 4. místo

Rakousko - Rumunsko 26:15 (14: 8)

Nejvíce branek Rakousko: Frey 7/1, J.Mauler 6, Goricanec 6, Turner 4.

Nejvíce branek Rumunsko: Ciobanu 3,/2, Ivan 2, Apipiei 2, Flora 2, Rob 2.

Česká republika - Polsko 26:31 (15:16)

Sestava a branky Česko: Roháčková, Stojarová - Kulíšková, Janoušková, Sobieská 2, Š. Marčíková 2, Pekařová 1, Kutlvašrová, Z. Marčíková, Königová 4, Weisenbilderová 5 Kubáčková 7/5, Ryšánková 2, Novotná 2, Vondráčková 1.

Nejvíce branek Polska: A. Mączka 8/2, M. Mączka 6/2, Drabik 5, Galinska 4, Matuszczyk.3.