English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Stále zůstávají nejméně dva otazníky

Stále zůstávají nejméně dva otazníky 30.03.2011 17:12:54 - autor: , přečteno 1792x

Ani 24. kolo interligové soutěže nerozhodlo ještě o všech dosud otevřených otázkách, které jsou důležité pro některá zúčastněná družstva. Ty hlavní otazníky jsou však už zodpovězeny. S definitivní platností se v uplynulém víkendu rozhodlo o vítězství Slavie ve WHIL, která tak obhájila své loňské vítězství, také stříbrné medaile už znají své majitele, staly se jimi hráčky Iuventy Michlovce, když i bez své nejlepší střelkyně Tobiášové uštědřily v předehrávce 25. kola třetí letošní porážku Slavii a jsou tak jediným družstvem, které Slavistky porazilo jak na podzim tak i v jarní odvetě. Jasno už je také o sestupujícím slovenském celku, kterým je Partizánske i o konečném složení slovenského play-off, kam postoupily Michalovce, Šaľa, Bánovce a Bratislava.

Své definitivní majítele ještě nemají bronzové medaile z WHIL, ke kterým má nejblíže družstvo Zlína, kterému stačí zisk jediného bodu ze zápasů v Šaľe a doma se Slavií. Na jeho zaváhání čeká Šaľa, která by musela vyhrát vzájemné utkání se Zlínem a v posledním kole v Trenčíně a také Veselí, které čekají zápasy doma s Trenčínem a v Písku. Zcela otevřený je stále boj o čtvrté postupové místo do českého play-off, který sí v minulém kole hodně zkomplikovaly Hanačky, když v utkání jara nezvládly utkáníi proti Písku a po výkonu poznamenaném neuvěřitelným počtem technických chyb přepustily vedení v této minibitvě Jihočeškám. Olomoučanky musejí pro případný postup vyhrát obě svá utkání (v Jindř. Hradci a doma s Mostem) a čekat na klopýtnutí Písku v Mostě, nebo doma proti Veselí.

Všechna utkání předposledního kola se hrají ve stejný čas, v sobotu od 18:00 hod. a střetnou se tyto dvojice:

Za šlágr kola lze označit jednoznačně souboj o bronz mezi celky Duslo Šaľa a HC Zlín. Domácí družstvo doma body příliš neztrácí, prohrálo doma jen se Slavií, Zlín však umí bodovat i na hřištích soupeřů, odkud dovezl 12 bodů a vyhrál na příklad i v Michalovcích, kde Duslo v sobotu prohrálo 29:25. Šaľa v posledních utkáních nehraje v tak oslnivé formě jako na začátku sezony, přesto získala na údernosti návratem Dubajové, která se začíná stále více prosazovat. Hostující Zlín, který v minulých týdnech hlásil řadu zraněných hráček nakonec nastupuje až na Budajovou kompletní a hlavně Poznarová hraje ve velkém stylu. Sebevědomí družstva stouplo jistě po hladké nedělní výhře nad Veselím. Utkání nemá favorita, může nakonec rozhodnout domácí prostředí. Na podzim ve Zlíně vyhrály Moravanky 35:31.

Ve druhém utkání na Slovensku se v duelu, ve kterém prakticky o nic podstatného nejde, střetnou Gabor Bánovce s ŠKP Bratislava. Bratislava se po útlumu ze začátku roku dala přece jen dohromady a poslední dvě utkání doma vyhrála. V dobrém světle se ukazuje mladičká Kolajová a v posledních utkáních drží prapor družstva Hana Janšáková. Domácí celek staví svou hru jednoznačně na famózní formě Betky Tóthové, kterou v posledních utkáních podporuje Slovinka Gerič i Ivana Bahýlová. Favorita nutno hledat v domácím kolektivu, který bude chtít oplatit soupeři podzimní porážku z Bratislavy 29:26.

Dvě utkání se hrají na Moravě a domácí v nich přivítají Slovenské soupeře. Na jihu Moravy přivítá v „Pekle", Britterm Veselí - Štart Trenčín. Domácí družstvo propáslo v neděli šanci dotáhnout se bodově na Zlín a z výhodné pozice zaútočit na interligový bronz. To se mu však nepodařilo a hladce podlehlo 29:20. Nedařilo se příliš obvyklým oporám Chmelařové, Drotárové a Flekové. Naopak se prosadila Súkenníková, ta však na všechno sama nestačila. Trenčín přijede do Veselí spokojen s potvrzením své příslušnosti k WHIL, kterou si zajistil výhrou nad Mostem. Motivace je tedy na straně domácích, které bojují o bronz a musejí oba své poslední zápasy vyhrát a jsou také favority tohoto utkání. Na podzim si z Trenčína body odvážely panenky po výhře 28:24.

Druhé utkání na Moravě, tentokrát na jejím severu bude zápas v Polance n. Odrou, kde domácí Sokol Poruba hostí sestupující slovenský celek Danlog Partizánske. Je možno očekávat rychlou a bezstarostnou házenou, oba týmy mají své jisté, domácí budou moci zápas pojat jako vítanou přípravu před play-out, hostující mladé talenty budou chtít dokázat, že na interligu mají a budou ji chtít jistě co nejdříve znovu okusit. Přesto je favoritem domácí družstvo, které však na podzim v Partizánskem prohrálo 28:22.

Obě poslední utkání hraná v Čechách mají přímou souvislost s bojem o postup do play-off. Oba kandidáti budou hrát na hřištích soupeřů a oba budou muset vyhrát, chtějí-li postoupit do play-off. V utkání v Lovosicích nastoupí domácí Baník Most proti Sokolu Písek. Vzhledem k sérii sedmi domácích výher v řadě je favoritem i tentokrát domácí Baník. Proběhne-li všechno podle papírových předpokladů mělo by domácí družstvo svého soupeře přehrát i když Jihočešky před týdnem v Olomouci prokázaly, že umí hrát i vypjaté zápasy a zlomily také prokletí svých porážek na venkovních hřištích, když jejich vítězství v Olomouci bylo teprve druhým v letošní sezoně z hřišť soupeřů. Vzhledem k výše popsanému je favoritem domácí družstvo. Na podzim vyhrál doma Písek 31:29.

Posledním utkáním kola a z našeho pohledu tím nejdůležitějším je zápas u Vajgaru, kde se domácí Jindř. Hradec postaví družstvu Zory Olomouc. Před týdnem obě družstva prohrála. Domácí Jindř. Hradec podlehl Bánovcům desetibrankovým rozdílem. I když do poločasu dokázal vzdorovat a uhrál remízu 13:13. Rozhodující pro výsledek tohoto utkání bude asi to, jak se dokáží Moravanky vypořádat s nepříjemnou porážkou, ale hlavně s tím jak se vypořádají se svým herním projevem. S výjimkou Barbory Raníkové, která byla opět skvělá, se nedařilo žádné z hráček, ty kupily chybu na chybu a velkým problémem bylo hlavně zakončování střeleckých pokusů. Je jasné, že děvčata hrát házenou nemohly zapomenout, že šlo jen o ojedinělý výpadek a že to potvrdí i na jihu Čech ve veledůležitém souboji. Na podzim v Olomouci Hanačky svého soupeře rozstřílely rekordním rozdílem 43:18. a věřme, že i tentokrát svou roli favorita splní a uchovají si šanci na postup až do posledního kola.

Poslední utkání mezi družstvy Iuventa Michalovce - DHC Slavia Praha bylo již předehráno s výsledkem 29:26 ve prospěch domácího družstva.