English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Po reprezentační pauze pokračují soutěže dorostenek

Po reprezentační pauze pokračují soutěže dorostenek 30.03.2011 21:14:51 - autor: , přečteno 2036x

Po reprezentační pauze pokračují soutěže dorostenek

O minulém víkendu měli olomoučtí příznivci možnost sledovat mezinárodní turnaj juniorských reprezentačních družstev v hale DHK ZORA Olomouc, na němž startovaly výběry do 19 let Rakouska, Poslka, Rumunska a České republiky. Naše reprezentace, kterou čeká za několik týdnů kvalifikace o postup na ME 2011 skončila na posledním, čtvrtém místě. Současně probíhalo také v areálu našeho klubu soustředění reprezentačního družstva dorostenek ČR, kterou vede olomoucký trenér Lubomír Krejčíř a kterou čeká na přelomu června a července v Brně a Zlíně ME juniorek do 17 roků.

Z důvodu těchto akcí byly přerušeny celostátní mistrovské soutěže dorosteneckých kategorií včetně 1. ligy žen, protože právě z těchto družstev byla hráčky do reprezentačních družstev nominovány. Soutěže budou pokračovat svým 17. kolem a zápasy olomouckých družstev budou sehrány v nedělním odpoledním bloku. Soupeřkami všech tří družstev našeho klubu budou děvčata Sokola Poruba.

V prvním zápase se začátkem ve 12:30 hod. nastoupí proti sobě družstva starších dorostenek obou klubů. Obě družstva jsou sousedy v tabulce, Olomoucké družstvo je zatím se ziskem 22 bodů na 5. místě, jejich soupeřky jsou šesté a mají o tři body méně. Mladé Hanačky vstoupily do jarní části sezony dvěma výhrami, které nekatapultovaly do čela soutěže, poté však v dalších čtyřech zápasech třikrát prohrály a propadly se na současnou pozici. Jejich soupeřky naopak mají za sebou velmi úspěšnou sérii, když ze šesti jarních zápasů 5 vyhrály. Dá se tedy očekávat tuhý a vyrovnaný souboj se snahou domácích děvčat znovu se vrátit do absolutní špičky tabulky.

Ve druhém zápase se začátkem ve 14:30 hod. nastoupí v 1. lize žen naše družstvo hrající pod hlavičkou juniorek, proti „B" týmu Sokola Poruba. V této soutěži dělí oba siueře v tabulce šest míst, Olomoučanky jsou třetí a nasbíraly 19 bodů, Poruba je 9. a zaostává o 7 bodů. V celku béčka Poruby hrává pravidelně několik hráek z kádru inerligového družstva, na příklad Oroszová, Šimečková, Lešková, Osinová, ale i na příklad zkušená Renata Černá, která pamatuje ještě slavnou éru Ostravské ženské házené ozdobené i mistrovskými tituly. Pokud všechno dohadně podle plánu, měly by se v zápaseobjevit také některé hráčky interligového družstva našeho klubu, po sobotním utkání v Jindř. Hradci, určitě ale uvidíme Zdenu Kosovou ejepší střelkyni družstva, která se drží v popředí tabulky střelkyň 1. ligy žen (je současné době na 8. místě se 79 brankami).

Třetím v řadě bude v 16:30 hod. utkání vedoucího celku 1. ligy mladších dorostenek, jehž soupeřkami budou děvčata Sokola Poruba, figurující na 7. příčce, se ztrátou na vedoucí celek o propastných 19 bodů. To také určuje roli favorita tohoto utkání, kterým je jednoznačně domácí družstvo. V jeho dresu uvidíme i dvojici dorosteneckých reprezentantek Annu Novákovou a Nikolu Jansovou. Zvědavi budeme i na Lucku Zimovou, která pro zranění rok nehrála, postupně se zapojuje do hry a má za sebou už čtyři zápasy a začala dávat už i branky. V posledním utkání před dvěma týdny už jich nastřílela 8.

Přijďte se podívat a povzbudit naše mladé naděje přímo v akci. Začaly už i jarní odvety žákovských soutěží. O tomto víkendu hraje doma jen jedno z družstev a to mladší žačky ZŠ Holečkova proti SHK Kunovice. Utkání se hraje v sobotu 2. dubna v 09:00 hod.