English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Postup do play off je znovu v našich rukou. J.Hradec - Olomouc 20:25 (9:11)

Postup do play off je znovu v našich rukou. J.Hradec - Olomouc 20:25 (9:11) 02.04.2011 19:41:04 - autor: dhkzora, přečteno 2016x

Po vítězství našich holek v J.Hradci a prohře Písku v Mostu je znovu postup do play-off v našich rukách. Kdo postoupí, o tom se rozhodne v posledním kole. Sokol Písek má výhodu domácího prostředí v utkání s HC Britterm Veselí nad Moravou, ale panenky budou určitě bojovat o bronzovou medaili z WHIL do poslední minuty. Naše Zora v posledním kole přivítá ambiciózního a stále se zlepšujícího nováčka z Mostu, a pouze vítězství zaručuje defininitivní postup do play-off.

Proto přijďte všichni fanoušci olomoucké házené povzbudit děvčata v tomto boji. Utkání se hraje v hale DHK ZORA Olomouc v sobotu 9.4. od 18 hodin.

Více info o zápase v Jindřichově Hradci po návratu týmu do Olomouce...

Házená Jindř. Hradec - DHK ZORA Olomouc 20:25 ( 9:11)

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 6:4, 6:9, 9:11 - 10:12, 12:12., 12:16, 14:18, 16:18, 17:19, 17:23, 19:23, 19:25, 20:25.

Rozhodčí: Pavlát, Pešek            200 diváků               7 m hody: 6/5 - 3/3                 vyloučení: 3 - 8.

Sestavy a branky:
Jindř. Hradec:
Bezpalcová, Březinová - Horečková 2/1, Kohoutová 1., J. Matoušková 1, Hroníčková, Eliášová 1, Zbožínková 2, I. Matoušková 2, Pilařová 2, Bubeníková 2, Krupicová 7/4, Jonová.

Trenér: René KUMPÁN

Olomouc: Raníková, Rašková - Hejtmánková 6/2, Růžičková 3/1, Kulíšková, Vocillková 3, Kelarová 4, Samcová 2, Severová 1, Kubáčková, Grolichová 1, Spíchalová 2, Huráňová 1, Gebre Selassie 2.

Trenér: Libor MALÍNE K

První mečbol směřující ke komplikovanému postupu do play-off, děvčata včera v jindřichohradecké hale zvládla, povinnou výhrou udělala však jenom první, ale nesmírně důležitý krok, který muselo potvrdit ještě zaváhání jejich největšího rivala - Sokola Písek v souboji s Baníkem Most. I to se povedlo, nováček znovu potvrdil, že mu „domácí prostředí" haly v Lovosicích svědčí a připsal si už své osmé vítězství v řadě na domácí půdě, znamenající, že Olomoučanky se zase vyhouply o bod před Jihočešky a mají situaci ve svých rukách. K úplné definitvě však musejí ještě v sobotu zvládnout utkání doma proti Mostu, aby se mohly z postupu do elizní čtyřky radovat.

Vítězství nad posledním celkem inteligy se však nerodilo nijak jednoduše. Jejich soupeř totiž vycítil šanci a spočítal si, že pro nastávající play-out by pro něj byla nejpřijatelnější varianta, aby s nimi stejný osud sdílely i Hanačky a body, které by získal by mu pomohly oživit i šanci na setrvání v soutěži. Proto se hned ze začátku sobotního duelu snažil domácí kolektiv vyvinout tlak na svého soupeře a svou vizi naplnit, což se mu však dařilo jen do 16. minuty, kdy se dostal do dvougólového vedení 6:4. Během příštích šesti minut však hostující družstvo dokázalo šňůrou pěti branek otočit vývoj zápasu, získalo tříbrankové vedení, které domácí do poločasu už jen snížily, takže do šaten se šlo za stavu 9:11.

Ani po změně stran se obraz hry nijak zásadně nezměnil, zpočátku ještě domácí zahrozily vyrovnáním stavu na 12:12, následující čtyřbranková série v rozmezí tří minut, ke které zavelela dvěma „slepenými" góly z dálky Vocilková, však definitivně posadila hostující družstvo do sedla. Až do konce utkání si udržovalo dvou až čtyřbrankový náskok a když pak deset minut před koncem narostl až na rozdíl šesti branek, bylo rozhodnuto.

Obě družstva nepředvedla nijak oslnivý výkon, utkání bylo spíš bojem, než líbivou podívanou, to se ale dalo vzhledem důležitosti konečného výsledku očekávat. Hlavní příčinou úspěšného výsledku, byla velmi zodpovědná hra našich děvčat, všechny bojovaly na doraz a co bylo hodně důležité, vyvarovaly se zbytečných ztrát míče technickými chybami (pouze sedm za celé utkání), které byly zase hlavním důvodem jejich porážky v předchozím zápase doma proti Písku. Nepříjemná komplikace nastala po deseti minutách hry, kdy musela odstoupit ze hry po nešetrném zákroku na hlavu Martina Kelarová, která byla až do přestávky v péči lékařky mimo prostor haly. Bez její důrazné hry zejména v útoku se musely její spoluhráčky obejít dlouhých 25 minut, pak se vrátila znovu na hřiště a utkání obětavě dohrála.

Svou vynikající současnou formu znovu potvrdila Barbora Raníková, která byla velkou překážkou domácím střelkyním a mimo množství střel zlikvidovala i sedmičku. Ve velkém stylu odehrála utkání Veronika Hejtmánková, která prakticky „neslezla" z hřiště a v tom dobrém slova smyslu šéfovala zejména útočné vozbě. Obraně zase jako vždy šéfovala Alena Vocilková, spolehlivě bránily i Spíchalová a Severová a k nim se trochu překvapivě přidala výbornými obrannými zákroky hlavně ve druhé půli Anna Gebre Selassie, která dělala také velké problémy domácí obraně svými kočičími průniky na brankovišti. Nedařilo se však zakončování z prostoru křídel, když celkem ze 14 pokusů skončily pouze dvě střely v síti branky domácí brankařky. Celé družstvo zaslouží pochvalu za přístup a bojovnost po celé utkání a tentokrát doslova hrála i „lavička".

Také na straně domácích byla nejlepší jejich hráčkou brankařka Eva Bezpalcová, střelecky se nejvíc prosadila Kateřina Krupicová, autorka sedmi branek.