English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky si play-off zahrají i poosmé

Hanačky si play-off zahrají i poosmé 09.04.2011 23:30:48 - autor: vasek, přečteno 1955x


DHK ZORA Olomouc - DHK Baník Most 31:22 (16:10)

Průběh utkání: 1:0, 3:1, 6:3, 8:4, 11:8, 13:8, 16:9, 16:10 - 18:10, 20:14, 23:16, 25:16, 28:19, 29:21, 31:21, 31:22.

Rozhodčí: Bečička, Horák      250 diváků    7 m hody:9/7 - 2/1      vyloučení: 7 - 2

Sestavy a branky:
Olomouc: Raníková, Severová - Hejtmánková 5/3, Růžičková 7/4, Kulíšková, Vocilková 4, Kelarová 3, Samcová 3 Severová 3, Kubíčková 2, Grolichová 1, Spíchalová, Huráňová, Gebre Selassie 2.

Trenér: Libor MALÍNEK

Most: Mullnerová, Machová - Crhová 9/1, Dvořáková 2, Tomášková 1, Mrkvičková 2, Beňušková 5, M. Vysloužilová 1, K. Vysloužilová , Kovačková, Šplechtová, Schererová, Kylarová 2.

Trenér: Tomáš KUŤKA

Olomoucké házenkářky zvládly v sobotu své utkání pravdy a v rozhodujícím zápase o postup do play-off o mistra ČR si bez problémů poradily s Baníkem Most, soupeřem se kterým v letošní sezoně už dvakrát prohrály a postoupily tak i poosmé mezi absolutní českou elitu. Jejich postup byl nakonec jednoznačnější než se očekávalo, protože jejich rival v souboji o poslední místečko v play-off - Sokol Písek své poslední vystoupení v základní skupině letošního ročníku interligy v domácím prostředí prohrál, takže i porážka Hanaček by znamenala postup. S tím se ovšem nedalo před utkáním kalkulovat, protože naopak jakékoliv zaváhání v posledním souboji mohlo znamenat jen účast v play-out.

Hned první minuty zápasu ukázaly, jaká vnitřní síla v našem družstvu je a od prvních minut si budovaly náskok, který by jim zaručoval vítězství a splnění vytouženého cíle. Ta tam byla nervozita, která je provázela před dvěma týdny v přímém souboji proti Písku. Ve dvanácté minutě utkání už vedly o čtyři branky (8:4) a své vedení ještě do poločasu navýšily na šestibrankový rozdíl. Ani po změně stran nenechaly nic na náhodě a systematicky přidávaly úspěšné zásahy znamenající jejich bezpečné vítězství. Svému soupeři tak oplatily obě předchozí porážky i s úroky. Je však třeba přiznat, že měly trochu ulehčenu svou pozici neúčastí klíčové hráčky svého soupeře a jedné z nejlepších střelkyň interligy Hany Martínkové, takže palebná síla Severočešek byla částečně otupena. Úlohu snajperky černých andělů tak převzala další z reprezentačních kanonýrek Martina Crhová, která se nakonec stala nejlepší střelkyní celého utkání.

Domácí družstvo podalo velmi soustředěný a odpovědný výkon založený na kolektivní hře celého družstva. Vždyť mezi střelkyně se zapsalo hned devět hráček a to se děvčatům v celé sezoně ani jednou nepodařilo. Základ úspěšnému výsledku položil jako v této sezoně už tradičně výborný výkon brankařky Barbory Raníkové, která si na své konto připsala 18 úspěšných zákroků. V obraně se podařilo eliminovat výbornou Beňuškovou a děvčata také soupeři nedovolila uplatnit ve větší míře jejich velkou zbraň, hru na pivota. Vždyť na rozdíl od předchozího utkání Mostu proti Písku, kdy jejich pivoti nastříleli devět branek, se tentokrát z tohoto postu prosadili jen jednou úspěšnou střelou. K tradičním obranářkám Vocilkové a Severové, se tentokrát přidaly i Kelarová s Gebre Selassie.

V ofenzivní činnosti hýřily hráčky aktivitou, výborný byl přechod do útoku, dařilo se na rozdíl od většiny předchozích zápasů proměňovat šance z brejků i z rychlých útoků zakončovaných ze druhé vlny. Také postupné útoky byly ve většině případů zakončovány až po průnicích na brankoviště, z čehož resultovaly nedovolené zákroky soupeřek a nebývale vysoký počet sedmiček ve prospěch domácího družstva, kterých na příklad za prvních dvacet minut hry zahrávaly domácí hráčky hned šest. Velkou devizou výkonu domácího družstva bylo to, že se vyvarovaly technických chyb kterých jsme jim napočítali jen osm a to je hodně lichotivé číslo

Hanačky předváděly pestrou paletu útočných akcí, po celý zápas se bylo opravdu na co dívat. A nebýt výborného výkonu v brance hostujícího celku, kde mnohdy až čarovala juniorská reprezentační brankařka Müllnerová, mohlo být vítězství domácích ještě výraznější. Akce plné pohybu a nápadů předváděly zejména Kelarová s Hejtmánkovou a mladou Gebre Selassie, do ofenzívy se tentokrát hodně zapojovala i Vocilková, zkrátka Zora předvedla vpravdě týmový výkon a diváci odcházeli z haly opravdu spokojeni.

Olomoucké družstvo si tedy vybojovalo zcela po zásluze postup do play-off. Škoda že do bojů proti lídrovi české ženské házené současnosti - Slavii Praha nebudou moci nastoupit v plné síle. V hledišti sobotního utkání se objevily a alespoň vydatně fandily všechny olomoucké rekonvalescentky - Fabíková, Ždánská, Pašková i brankařka Kozáková, (pátá z nich Remešová už hrála v sobotu za mateřský klub Otrokovice v utkání 1. ligy). Jejich kolegyně však předvedly, že dovedou úspěšně zabojovat i v neúplném složení a že mohou v semifinále proti Slavii jen překvapit a svého silného soupeře hodně potrápit.