English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Dívčí házenkářské 1. ligy vrcholí

Dívčí házenkářské 1. ligy vrcholí 13.04.2011 09:48:38 - autor: , přečteno 2117x

Nejvyšší soutěží házenkářek u nás je interliga, jejíž základní část o víkendu skončila a družstva se začala připravovat na play-off, ta méně úspěšná pak na play-out. Obě tato vyvrcholení sezony pokračují po reprezentační přestávce 30. dubna 2011. Ženská a dívčí házená, to však není jenom interliga. Ostatní soutěže na celostátní úrovni pokračují i o tomto víkendu a hrát se bude 19. kolo soutěží, do jejichž skončení tedy zbývá odehrát už jen čtyři ligová kola. Podívejme se dnes jak si v této fázi soutěží stojí družstva našeho klubu a jaké vyhlídky do závěru soutěží mají.

Začněme u 1. ligy žen, kde hraje naše juniorka. Po 18. odehraných kolech je družstvo zatím na velmi příjemném třetím místě se ziskem 21 bodů. Šance postoupit ještě v tabulce výš už je asi jen teoretická, druhá juniorka Zlína má o 6 a vedoucí juniorka Slavie dokonce o 12 bodů více. Naopak hlavním úkolem našeho družstva bude uhájit třetí pozici a to bude hodně obtížné. Pouze s jednobodovou ztrátou totiž na jejich pozici doráží Jiskra Otrokovice a DHC Plzeň, tedy družstva aspirující na postup do interligy. S oběma se naše děvčata ještě utkají, v posledním kole budou hrát v Otrokovicích a v předposledním budou hostit doma hráčky Plzně. Předtím je však ještě čeká zápas v Praze proti Sokolu Kobylisy, který je v tabulce hned za oběma jmenovanými na šestém místě a nejbližším vystoupením našich děvčat bude nedělní zápas doma proti Liberci.

Nedělní soupeř Loko Liberec je na 10. místě prvoligové tabulky se ziskem 12 bodů. Naše děvata dokázala tohoto soupeře na podzim porazit i pod Ještědem vysoko 25:35 a jsou favority i pro nedělní zápas. V družstvu hostí najdeme i dvě hráčky s interligovými zkušenostmi, brankařka Kuběnová hrávala v Jindř. Hradci a Eva Kastnerová ve Slavii Praha. Nejlepšími střelkyněmi družstva však jsou Kropíková a Kalčíková. V domácím družstvu se objeví mimo nejlepší střelkyně celku a osmé kanonýrky tabulky střelkyň 1. ligy Zdeny Kosové i některé hráčky z interligového kádru (Rašková, Kubáčková, Severová, Samcová, Grolichová, Gebre Selassie). Utkání začíná v neděli 17. dubna ve 14:30 hod.

Prvoligová soutěž starších dorostenek je zatím hodně vyrovnaná v čele je se 30 body Havl. Brod, bod před Slavií a o další bod zpět je dvojice Zlín, Písek. Naše děvčata, která ještě před třemi týdny atakovala úspěšně čelo tabulky, se třemi porážkami v posledních čtyřech kolech propadla na 5. příčku a jejich odstup na medailovou pozici je už čtyřbodový. Šance však stále žije, v neděli ale musí porazit doma jednoho z kandidátů na medaili Sokol Písek a v posledních třech kolech mají za soupeře družstva z dolní poloviny tabulky Kobylisy, DHC Plzeň a Vršovice, takže všechno mají ve svých rukách. Svého nedělního soupeře dokázala děvčata na podzim na jihu Čech porazit 31:32. Utkání začíná v neděli 17. dubna ve 12:30 hod.

Posledním družstvem klubu je letos nejúspěšnější celek Zory Olomouc - družstvo mladších dorostenek, které vede svou soutěž bez ztráty bodu a jen hodně velká smůla by ho ještě mohla ohrozit ve vítězství v moravské skupině 1. ligy a postupu do boje o mistrovský titul. Náskok před druhým Zlínem je v současnosti sice jen tříbodový, naše družstvo však má jednak o zápas méně a také obě střetnutí se svým největším rivalem HC Zlín vítězně za sebou. Do konce soutěže čeká svěřenkyně Lubomíra Krejčíře už jen v neděli doma zápas s posledními Kunovicemi a na závěr sice trojice soubojů se třetím až pátým družstvem tabulky, což by však neměl být nepřekonatelný problém. Nedělní utkání začíná v 16:30 hod.

Po skončení dlouhodobé soutěže se nehraje tak jako v minulých letech finálový turnaj o mistra ČR a další medailová umístění. O titul a stříbrné medaile se utkají jen vítěz české a moravské skupiny 1. ligy, o bronzové medaile druhá družstva obou skupin. Hrát se bude „pohárově" na dvě utkání doma - venku a termíny by měly být 28. 05. a 04. 06. 2011, druhý termín však koliduje s reprezentační akcí družstva dorostenek ČR, takže se dá očekávat změna.