English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Olomoucké starší žačky stále kralují Žákovské lize

Olomoucké starší žačky stále kralují Žákovské lize 18.04.2011 11:59:52 - autor: vasek, přečteno 2004x

Olomoucké starší žačky stále kralují Žákovské lize

Už šesté kolo bylo o víkendu na pořadu v seriálu turnajů v rámci Žákovské ligy starších žaček ani tentokrát nenašly na turnaji hraném v obloukové hale v Písku svěřenkyně trenéra Radka Dočkala přemožitele. Při turnaji si otestovaly další ze soupeřek, které je čekají první červnový víkend v Ostravě na finálovém turnaji, kde se bude už bojovat o titul mistra ČR a medaile z dalších cenných kovů. Účast na tomto finálovém zápolení si zajistila první tři družstva z obou turnajů 6. kola Žákovské ligy. Spolu s našimi děvčaty postoupila do finálového turnaje ještě domácí Sokol Písek a Jiskra Havl. Brod, družstvo Loko Liberec bylo vyřazeno.. Z turnaje hraném v Praze (pořadatel Sokol Kobylisy II.) postupují Slavia Praha, Sokol Kobylisy II. a VŠ Plzeň, překvapivě nepostoupilo družstvo HC Zlín, loňský mistr ČR této vkové kategorie, které tak v Žákovské lize skončilo.

Naše děvčata si v Písku poradila bez problémů se všemi třemi soupeři. V sobotu, ještě před odjezdem na jih Čech si zatrénovaly při utkání Středomoravské ligy starších žaček, když v naší hale deklasovaly žačky z Veselí n. Mor. rekordním poměrem 50:5.

V prvním utkání v neděli ráno v 9 hod. nastoupily proti domácím děvčatům Sokola Písek a hned od prvních minut nenechaly nikoho na pochybách kdo je na hřišti pánem. Za deset minut vedly 9:1 a v poločase byl stav 14: 5. Ani ve druhém poločase holky nepolevily a konečný výsledek 29:13 hovoří za všechny komentáře. Kromě brankařek se do střelecké listiny zapsaly všechny hráčky družstva. Ve druhém utkání těsně po poledni bylo jejich soupeřem družstvo Loko Liberec, vedené bývalou olomouckou brankařkou a trenérkou Věrou Macharáčkovou a průběh byl podobný jako v prvním utkání. V 10. minutě vedla naše děvčata 8:2, v poločase 15:5 a konečný výsledek byl stejný jako v prvním zápase, tedy 29:13. Po krátkém oddychu nastoupilo naše družstvo ke svému poslednímu utkání proti družstvu Havl. Brodu. Průběh tohoto utkání byl už poněkud vyrovnanější než obě předchozí, přesto si děvčata po celý zápas udržovala dostatečný náskok, aby zápas dovedla bez problémů do vítězného konce, v 15. minutě vedla 12:5, v poločase 16:6 a konečný výsledek 28:17 napovídal opět o jednoznačném vítězství.

Děvčatům k bezpečnému postupu blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů při závěrečném turnaji ať Vám některá z medailí zacinká !!!

Výsledky zápasů:
DHK ZORA Olomouc
- Sokol Písek „B" 29:13, Loko Liberec 29:13 a Jiskra Havl. Brod 28:17.
Sokol Písek „B" - Loko Liberec 21:15, Jiskra Havl. Brod 17:25
Jiskra Havl. Brod - Loko Liberec 21:14.

Pořadí skupiny hrané v Písku:

1. DHK ZORA Olomouc  86:43   6                                                                        2. Jiskra Havl. Brod      63:59   4                                                                       3. Sokol Písek "B"        51:69   2                                                                       4. Loko Liberec            42:71   0  

 

Sestava a branky DHK ZORA Olomouc:
Monika KORTIŠOVÁ, Anna FIALOVÁ, Radka ZEMANOVÁ - Simona FRYČÁKOVÁ 8/1, Vendula FRYČÁKOVÁ 10, Tereza FIALOVÁ 3, Adriana MÍŠOVÁ 9, Lucie SKLENÁŘOVÁ 12, Markéta KOŘISTKOVÁ 1, Vendula FRITSCHOVÁ 14, Barbora OPLETALOVÁ 11/4, Tereza FRYČÁKOVÁ 13, Jana DOLEŽALOVÁ 3.

Trenér: Radoslav DOČKAL, ved. družstva Mgr. Dana DOČKALOVÁ