English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > České juniorky odletěly na Ukrajinu

České juniorky odletěly na Ukrajinu 21.04.2011 14:59:51 - autor: , přečteno 2020x

Reprezentační celek českých juniorek do 19 let odletěl dnes dopoledne z pražského ruzyňského letiště na Ukrajinu, kde se od pátku do neděle zúčastní spolu s reprezentacemi domácí Ukrajiny, Slovinska a Itálie kvalifikace o postup na ME U19, které se bude konat v srpnu v Nizozemsku. Na šampionátu užmají účast zajištěnu pořádající Nizozemsko a první čtyři družstva z ME 17 letých z roku 2009, tedy Dánsko, Rusko Norsko a Francíe. Šestnáctku účastníků tedy doplní 11 družstev, která vzejdou z nastávajících kvalifikačních bojů. Hraje se v šesti skupinách po čtyřech účastnících, postupují první dva celky s výjimkou skupiny č. 6 (Rumunsko, Portugalsko, Turecko, Bulharsko) ,odkud postupuje jen vítěz.

České juniorky budou hrát svá utkání v ukrajinském Chersonu, městu s cca 300 tis. obyvateli ležícím v jižní části Ukrajiny v blízkosti ústí Dněpru do Černého moře. V prvním utkání v pátek nastoupí proti celku Slovinska, v sobotu bude jejich soupeřem družstvo Itálie a v neděli se střetnou s domácími favoritkami Ukrajinou.

Obrázek o výkonnosti družstev v mládežnické házené se určuje dost obtížně, částečně se dá posoudit podle předchozí účasti na ME 19 v roce 2009, kde převážně dnešní devatenáctileté startovaly. Podle tohoto předpokladu by tedy měly být papírovými favoritkami naše děvčata, protože jako jediná z účastnic skupiny postoupila na finálový turnaj (hrálo se v Srbsku), kde skončila celkově na 14. místě.

Český tým jsme viděli několikrát v Olomouci, naposledy v prosinci a v březnu startoval na přípravných turnajích, kde se mu však příliš nedařilo. Povzbuzením tak byla až úterní generálka v Hustopečích, když porazily Slovensko 29:26 (to hraje svou kvalifikační skupinu ve Švýcarsku, kde bude hrát s Německem, Švýcarskem Rakouskem),. V družstvu českých juniorek odletěy na Ukrajinu i dvě hráčky našeho klubu: Tereza Kubáčková a Andrea Kulíšková.

Nominace družstva ČR:
brankářky:
Stojarová Žaneta (Zlín), Roháčková Lenka (Poruba), Müllnerová Dominika (Most)
hráčky: Marčíková Zuzana, Salčáková Martina, Sobieská Michaela, Marčíková Šárka (Zlín), Kulíšková Andrea (Olomouc), Königová Andrea, Weisenbilderová Martina, Ryšánková Helena, Pekařová Karolína (Slavia Praha), Janoušková Michaela (Plzeň), Součková Michaela, Kutlvašrová Jitka (H.Brod), Kubáčková Tereza (Olomouc).


Trenéři: Červenka Michal, Papežová Martina

Novými hráčkami v týmu (oproti ME 17 v roce 2009) jsou Stojarová, Mülnerová, Salčáková, Sobieská a Kutlvašrová, všechny ostatní v roce 2009 na ME startovaly.

Přejeme našemu mladému reprezentačnímu výběru hodně úspěchů a tošičku toho nezbytného štěstí k postupu na ME !!!