English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Z Praga Cupu přivezly žačky nakonec stříbro

Z Praga Cupu přivezly žačky nakonec stříbro 27.04.2011 08:08:14 - autor: , přečteno 2080x

Vynikajícího úspěchu dosáhly starší žačky DHK ZORA Olomouc, když z 20. ročníku tradiční Velikonoční přehlídky mládežnické házené, jednoho z největších turnajů tohoto druhu v Evropě - Praga Cupu 2011 přivezly stříbrné medaile. O cestě turnajem v konkurenci 73 družstev své kategorie a všech výsledcích našeho družstva jsme informovali v předchozím článku „Starší žačky Zory si zahrají finále Praga Cupu 2011". Dnes doplňujeme o postřehy úspěšného trenérského páru Radek a Dana Dočkalovi:

"V pátek 22.4. začínala děvčata první zápas a to již v 8:15 v hale v Hostivaři. Prvního soupeře ve skupině dánský tým Odsherred porazila bez problému tak jako i další týmy skupiny, takže na palubovce se v těchto zápasech vystřídaly všechny hráčky i brankařky. Největším soupeřem bylo celkem nešťastné rozlosování, když jsme v pátek odjížděli z hostivasřské haly po 18 hodině a druhý den jsme opět začínaly 8:15. Skupinu jsme vyhrály bez zaškobrtnutí se skórem 116:22.

Další zápasy již mezi postupujícími z 2. a 3. místa dalších skupin jsme odehrály v hale Třebešín a opět jsme začínaly jako první tedy 8:15 hod.. Zápas s německým týmem Bezirkauswahl Esslingen/Teck již nebyl jednostrannou záležitostí našich děvčat, ale přece jen soupeř holkám nestačil tak jako i postupující z třetího místa Iuventa Michalovce, který odešel s prohrou o 19 branek. Na této hale jsme odehrály i další 3 těžké zápasy - osmifinále s Prešovem. Výhra o jednu branku vystihuje urputnost boje. Ve čtvrtfinále i semifinále nám byly soupeřkami Švédky a opět žádná selanka, zejména když už to ten den byl čtvrtý a pátý zápas a čas v třebešínské hale ukazoval při odchodu 20 hodin.

Finále se letos hrálo na hale Podvinný mlýn nové hale Sparty. Tady házenkářská srdce děvčat narazila nejen na výborně hrající dánský tým, ale i nedodržení pravidel, když celý první poločas  se hrál s větším míčem.
Na turnaji odehrála děvčata celkem 11 zápasů nastřílela 210 branek, dostala 92 branek a předvedla vynikající výkony o čemž svědčí stříbrné medaile. Tereza Fryčáková byla vyhlášená nejlepší hráčkou turnaje. Takže nezbývá než poděkovat a přát děvčatům, aby se ve stejné formě předvedla i ve finále žákovské ligy"

Nakonec ještě sestava a střelkyně branek úspěšných žaček našeho klubu:
Fryčáková Tereza 42, Fryčáková Vendula 32, Sklenářová Lucie 30, Opletalová Barbora 30, Fritschová Vendula 25, Míšová Adriana 15, Doleželová Jana13, Fryčáková Simona 10, Fialová Tereza 10, Kořistková Markéta 3, brankařky Anna Fialová, Radka Zemanová a Monika Kortišová.