English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Příprava s favoritem - plichta

Příprava s favoritem - plichta 27.04.2011 08:43:12 - autor: vasek, přečteno 1851x

První ze dvou avizovaných přípravných zápasů, v dobrém světle se představila i Remešová. V družstvu hostí se prosadila zejména Salčáková, střelami z dálky pak Poznarová s Budayovou. před play-off, sehrály Hanačky v úterý večer proti favorizovanému, bronzovému celku WHIL, družstvu HC Zlín. V utkání, ve kterém se nakonec oba soupeři rozešli smírně (25:25), si obě družstva vyzkoušela různé varianty útočných kombinací a obranných prvků, které by mohly platit na soupeře v play-off. Trenéři obou družstev dali příležitost všem svým hráčkám, bylo však zřejmé, že do optimální formy jim ještě cosi chybí..

Oba celky nastoupily v sestavách se kterými trenéři počítají pro sobotní první zápasy play-off a udělali si částečně jasno o svých základních sestavách. I když v přípravě dostaly prostor všechny hráčky a také všechny brankařky se pravidelně vystřídaly bez ohledu na vývoj zápasu. V domácí brance se prvních dvacet minut představila Barbora Raníková, po ní se na stejnou dobu postavila do branky Lucka Rašková a poslední dvacetiminutovku odchytala Irena Kozáková. Také v brance hostujícího družstva se pravidelně po15 minutách vystřídaly Dederlová s Vyhlídalovou.Vwelkým překvaením ro všechy přítomné bylo, že se v dresu Zlína objevily dvě hráčky Sokola Poruba, Petra Adámková a odchovankyně olomoucké házené Míša Hrbková. Obě reprezentantky uvolnila Poruba po dohodě na tříměsíční limitovaný přestup, takže na play-off pomohou Zlínu v jeho boji o titul, naopak v družstvu svého klubu v play-out budou chybět.

Domácímu družstvu se lépe vydařil začátek utkání, když za 12 minut vedlo nad svým soupeřem 8:3. Poté se hra i skóre částečně vyrovnalo, domácí si však stále udržovaly převahu a v poločase byl stav 15:12. Krátce po změně stran se hlavně zásluhou rychlých brejků Kristýny Salčákové dostalo hostující družstvo poprve do vedení 16:17 a od té chvíle se obě družtsa střídala ve vedení, většinou byl stav nerozhodný. Tak tomu bylo i ve 23. minutě 2. poločasu kdy bylo vyrovnáno 21:21. Tři přesné střely ze spojek (Budayová a Růčková) otočily stav na 21:24, poslední slovo však patřilo domácím, které po přesných střelách Kubáčkové a Gebre Selassie stanovily konečný výsledek v zaslouženou remízu.

V domácím družstvu se nejlvíce, dařilo Gebre Selassie, která si přivezla dobrou formu a pohodu z premiérového vystoupení v dresu seniorské reprzentace v Chebu, dobré uitkání sehrála také Remešová, v družstvu hostí mimo rychlonohé K. Salčákové se prosadily střelkyně ze středních vzdáleností Poznarová a Budayová.

Sestava a branky

DHK ZORA Olomouc: Raníková, Rašková, Kozáková - Hejtmánková 3/3, Růžičková 2/1, Vocilková, Remešová 3, Kelarová 2, Samcová, Severová 2, Kubáčková 2, Grolichová 2, Spíchalová 1, Huráňová 2, Gebre Selassie 6.

HC Zlín: Dederlová, Vyhlídalová - Z Marčíková, Š. Marčíková 2, Poznarová 3/1, Růčková 1, Budayová 3, Talašová 1, M. Salčáková, K. Salčáková 7, Pospíšilová, Pažourková 3, Novotná 1,. Hrbková 3, Adámková 1.