English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Los kvalifikace na ME žen mohl být horší i lepší

Los kvalifikace na ME žen mohl být horší i lepší 28.04.2011 07:46:39 - autor: , přečteno 1779x

 

Na zámku Nienoord v nizozemském Leeku bylo včera v podvečer vylosováno sedm kvalifikačních skupin o postup na 10. ME žen EURO 2012, které budou hostit od 2. do 16. prosince 2012 nizozemská města Apeldoorn, Eindhoven, Maastricht a Rotterdam. Z kvalifikačních skupin postoupí vždy první dvě družstva, která doplní již známou dvojici Nizozemsko (pořadatel) a Norsko (obhájce titulu). Los určil složení kvalifikačních skupin podle aktuálního pořadí žebříčku Evropských zemí ve kterém figuruje Česká republika až na 24. místě, takže naše družstvo bylo zařazeno až do poslední IV. skupiny.


LOS ZÁKLADNÍCH SKUPIN KVALIFIKACE
Skupina 1: Ázerbájdžán, Bělorusko, Maďarsko, Německo
Skupina 2: vítěz kvalifikace - fáze 1, Portugalsko, Srbsko, Rumunsko
Skupina 3: 2.tým z kvalifikace - fáze 1, Polsko, Černá Hora, Rusko
Skupina 4: Litva, Turecko, Makedonie, Francie
Skupina 5: ČESKO, Slovinsko, Rakousko, Švédsko
Skupina 6: Itálie, Slovensko, Chorvatsko, Dánsko
Skupina 7: Švýcarsko, Island, Ukrajina, Španělsko


Komentář trenéra Jana Bašného: "Los pro nás samozřejmě mohl být lepší i horší. Z první skupiny jsem si spíše než Švédsko přál Německo nebo Španělsko, větší obavu jsem měl naopak z celků jako je Rumunsko nebo Rusko. Ale ani Švédsko není nehratelný soupeř, přestože na posledním ME se probojovalo až do finále. Náš tým se s ním potkal v předchozí kvalifikaci a ukázalo se, že to není nepřekonatelný protivník. Uvidíme, kam se oba týmy za tu dobu posunuly.
Naopak Rakousko jsem si ze druhé skupiny přál a ve třetím koši byly určitě slabší týmy než zrovna Slovinsko, radši bych se utkal například s Běloruskem nebo Portugalskem. Slovinsko skončilo na posledním ME na šestnácté příčce a dá se s nimi určitě hrát. Informace o něm pak získáme od Francie, která se s ním utká v play-off. Celkově je tento systém oproti play-off spravedlivější, můžeme se na soupeře lépe připravit a bude jen na nás, zda naši taktiku dokážeme posléze realizovat."
Kvalifikace se hraje ve dvou fázích. Tou první jsou kvalifikační turnaje hrané na jednom místě (systém předkvalifikace), druhou fází jsou pak kvalifikační skupiny

1.fáze kvalifikace
V ní se v turnaji hraném 3.-5. června 2011 utká čtveřice Izrael, Řecko, Velká Británie, Finsko. Z těchto týmů pak dva postoupí do druhé fáze kvalifikace a byly přiřazeny do čtvrtého koše.
2.fáze kvalifikace
Druhá fáze kvalifikace se bude hrát v 7 skupinách po 4 týmech a bude hrána v šesti kvalifikačních kolech. Týmy, které skončí na 1. a 2. místě se přímo kvalifikují na ME 2012.

Herní plán 2.fáze:
1.kolo: 19. - 20. října 2011 (AUT - CZE)
2.kolo: 22. - 23. října 2011 (CZE - SWE)
3.kolo: 21. -22. března 2012 (CZE - SLO)
4.kolo: 24. - 25. března 2012 (SLO - CZE)
5.kolo: 30. - 31. května 2012 (CZE - AUT)
6.kolo: 2. - 3. června 2012 (SWE - CZE)