English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ani napodruhé Slavia nezaváhala. a vede v sérii na zápasy 2:0

Ani napodruhé Slavia nezaváhala. a vede v sérii na zápasy 2:0 01.05.2011 12:20:10 - autor: vasek, přečteno 2255x

DHC Slavia Praha - DHK ZORA Olomouc 26:21 (12: 9)

Průběh utkání: 0:1, 2:2, 2:5, 4:5, 4:7, 11:7, 12:8, 12:9 - 13:10, 16:10, 18:14, 20:16, 22:16, 23:19, 24:20, 26:20, 26:21.

Rozhodčí: Karlubík, Struhár (oba SR)       100 diváků       7 m hody: 2/1 - 3/3           vyloučení: 1 - 5.

Sestavy a branky:
Slavia:
Satrapová Peerová - Raková, Knedlíková 2, Vaňková, Weisenbilderová, Romanczinová 3, Mouleová, Černá 6, Jonášová 1/1, Kutlvašrová 5, Kvasničková 2, Vítková 5, Keclíková 2.

Trenér: Petr PÍNA

Olomouc: Raníková, Kozáková - Hejtmánková 3/3, Růžičková 2, Vocilková 1, Kelarová 3, Samcová 3, Severová, Kubáčková 5, Grolichová, Spíchalová, Huráňová 2, Gebre Selassie 2.

Trenér: Libor MALÍNEK

Slavia vede na zápasy v semifinálové sérii už 2:0 a je na nejlepší cestě postoupit bez problémů do finále. Hostující družstvo však vstoupilo do nedělního zápasu jako pokropeno živou vodou a vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo mít domácí družstvo snadnou roli. Hanačky zcela ovládly první desetiminutovku a vedly 4:7. Skvělé zákroky předváděla zejména Bára Raníková, která si jenom za první poločas připsala 15 úspěšných zákroků a to mezi střeleckými pokusy domácích hráček byla i sedmička a několik brejků a náskok ze šestky. Kdyby v takovém rytmu, v jakém Hanačky utkání zahájily, vydržely i v dalším průběhu zápasu, pak Slavistky mohly mít problémy. Na kdyby se však nehraje a to se potvrdilo v dalším průběhu hry.

Bohužel přišlo hodně dlouhé hluché místo ve hře hostujícího družstva, které k sedmé brance Terezy Kubáčkové přidaly až za dlouhých 15 minut branku pořadové číslo 8, po úspěšném brejku Martiny Huráňové a do konce poločasu pak už přidaly jen jedinou branku ze sedmičky (Hejtmánková). Tento střelecký půst Hanaček byl rozhodující pro celkový výsledek zápasu, protože Slavistky po změně stran přidaly další tři branky, zvýšily na 16:10 a zkušeně si dokráčely pro druhé vítězství v sérii.

Vedle výborného výkonu brankařky Raníkové je třeba vyzvednout i střelecké probuzení Terezy Kubáčové, spolehlivou hru Kelarové a Samcové. Velký kus práce odvedly v obranné fázi především Vocilková, Spíchalová a Severová. Mohli bychom tak vyjmenovat i další hráčky, protože všechny se podílely na tom, že herní výkon družstva proti sobotě byl k nepoznání. Děvčata bojovala s plným nasazením se zápasem žila i střídačka, prostě výkon jaký si play-off zasluhuje.

Bohužel ani to na současnou Slavii dnes nestačilo, zápas však ukázal, že v domácím prostředí by se mohla Zora o zvrat ještě pokusit. Hodnocení brankařek obou týmů dnes dopadlo zcela opačně, než v sobotu, domácí Satrapová v nedělním duelu už nepůsobila tak jistým dojmem a i počet úspěšných zákroků byl diametrálně odlišný. V rozhodujících fázích zápasu však opět neomylně kralovala reprezentační čtveřice (Keclíková, Černá, Kutlvašrová a Vítková). Byla radost sledovat bezchybné uvolňování Vítkové od Keclíkové, přesné trefy Kláry Černé, nebo to jaký potenciál a dynamit v ruce je ve hře nejmladší z nich Hany Kutlvašrové.