English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V sobotu budou mít favorité první mečboly

V sobotu budou mít favorité první mečboly 05.05.2011 09:29:41 - autor: , přečteno 1769x

V sobotu budou na pořadu třetí zápasy semifinále play-off házenkářek, ve kterých se v Olomouci a ve Veselí představí obě domácí družstva v rolích, kdy budou odvracet první mečboly svých soupeřů. Oba duely semifinále play-off před týdnem v Praze a ve Zlíně vyhráli favorité, tedy družstva, která se po dlouhodobé části interligy umístila na prvním a druhém místě mezi českými týmy. Jak Slavia Praha, tak i HC Zlín porazili své soupeře, Olomouc, resp. Veselí v obou úvodních zápasech a cvedou tedy na zápasy 2:0.

V první dvojici v pražském Edenu se očekával jednoznačný průběh, protože domácí suverén českých házenkářských hřišť měl zraněními zdecimované Hanačky přejet jednoznačně a první sobotní utkání to také v plné míře potvrdilo. Domácí bez problémů svou strojovou kombinací od začátku utkání navyšovaly své vedení a v závěru zápasu si již trenér Petr Pína mohl dovolit luxus širšího zapojení lavičky do utkání. Hostující družstvo hrálo v sobotu hodně odevzdaně, jako by mělo ze soupeře až přehnaný respekt, nedůrazná obrana dovolila pražankám téměř všechno, střely Olomoučanek končily velmi často na blocích bránících domácích hráček a také 17 technických chyb je na takové utkání dost vysoké číslo.

V neděli nastoupily do skoro liduprázdné haly v Edenu Hanačky jakoby pokropené živou vodou. Od prvních minut hýřily aktivitou, dařilo se jim v obraně i útoku a za podpory famózní Barbory Raníkové v brance si za 10 minut vypracovaly tříbrankové vedení (7:4). Poté se však zase jako mávnutím kouzelného proutku na dlouhých 15 minut střelecky úplně odmlčily a dovolily soupeři otočit vývoj na 11:7. Zbytek utkán pak byl už zase vyrovnaný, domácí družstvo však bylo nuceno zápas odhrátpraktivky s tím nejlepším co má k dispozici. V nedělním utkání zkrátka zanechaly Hanačky v Praze dobrý dojem a ukázaly, že mohou favoritovi komplikovat cestu do finále.

Ve druhé semifinálové dvojici se potvrdil očekávaný vyrovnaný průběh duelu mezi Zlínem a Veselím. Domácí družstvo oslabené sice o zraněné Štěrbovou a Brablcovou, ale naopak posílené o porubské reprezentantky Adámkovou a Hrbkovou, sehrál se zkušenými panenkami z Veselí dvě vyrovnané partie, ve kterých se rozhodovalo až v posledních minutách. Velkými postavami obou zápasů byly na straně Zlína zejména Poznarová s Hrbkovou a Salčákovou, střelecky se prosadila v neděli i Budayová, na straně Veselí Lenka Černá, Fleková, Kočí, Drotárová a Chmelařová se Súkenníkovou.

Také na Slovensku vedou po prvních zápasech favorité 2:0. Michalovce vysoko přehrály ŠKP Bratislava a dá se předpokládat, že sérii ukončí už v sobotu v Modre (z důvodu MS v hokeji se utkání hraje mimo Bratislavu). Ve druhé dvojici se hrála daleko vyrovnanější střetnutí v Šaľe, která však dvakrát přehrála Gabor Bánovce. S velkou pravděpodobností se dá očekávat že domácí prostředí využijí i Bánovce a celá série by se dala ukončit až ve středu 11. května znovu v Šaľe.

Třetí utkání mezi DHK ZORA Olomouc a DHC Slavia Praha se hraje v sobotu 7. května od 17:30 hod. v hale DHK ZORA Olomouc. Hanačky se v neděli v Praze přesvědčily, že se dá hrát i proti tak výbornému týmu jakým je Slavia Praha. Pokud jim vydrží vůle po vítězství, nasazení a také trochu toho štěstí nejen 10 minut jako v Praze, ale po celé utkání, pak nejsou bez šance. Budou to ale mít ještě těžší než v Edenu, protože v Olomouci byl měla podle slov Slavistických funkcionářů nastoupit už i Romana Tomečková, posila z Poruby angažovaná Slavií pro play-off.
Čtvrté utkání, které by se hrálo v případě sobotní výhry domácího družstva by se hrálo v neděli 8. května v 10:30 hod.

Druhý duel semifinále play-off mezi družstvy HC Britterm Veselí n.Mor. - HC Zlín bude mít třetí zápas série ve Veselí, kde se utkání hraje od 18:00 hod., případné čtvrté utkání potom v neděli 08. 05. 2011 v 17:00 hod. Utkání nemá favorita, rozhodovat budou určitě maličkosti, důležitou roli může sehrát domácí prostředí .Dá se očekávat, že vyrovnanost této série bude pokračovat i ve veselském Pekle a nelze vyloučit ani konečné rozhodnutí až v pátém střetnutí ve středu 11. května znovu ve Zlíně.

Druhým kolem pokračuje také play-out druhé čtveřice českých družstev o konečné 5. - 8. místo. Obě utkání se budou hrát na jihu Čech a utkají se v nich v sobotu od 15:00 hod. Sokol Písek s Baníkem Most a od 18:00 hod. Házená Jindř. Hradec - Sokol Poruba