English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky padly až po dvojnásobném prodloužení

Hanačky padly až po dvojnásobném prodloužení 07.05.2011 23:03:13 - autor: vasek, přečteno 1954x

Třetí utkání semifinále play-off mezi družstvy DHK ZORA Olomouc- DHC Slavia Praha skončilo po dvou prodlouženích výhrou Pražanek 33:36.Slavia je tak prvn m finalistou českého play-off.

DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha 33:36 (10:11), v normálním čase 27:27, po prvním proloužení 31:31, po druhém prodloužení 33:36.

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:3, 5:5, 7:5, 7:7, 10:8, 10:11 - 11:13, 15:15, 18:18, 20:20, 23:23, 23:27, 27:27 - 28:27, 30:28, 30:30, 31:30, 31:31 - 31:32, 31:32, 32:34, 33:34, 33:36.

Rozhodčí: Dvorský, Sivák (oba SR)       250diváků        7m hody: 1/1 - 6/3       vyloučení: 5 - 7.

Sestavy a branky:
Olomouc: R
aníková, Kozáková, Rašková - Hejtmánková 3, Růžičková 7/1, Vocilková 2, Remešová, Kelarová 8, Samcová 5, Severová 1, Kubáčková 1, Spáchalová, Huráňová 4,Gebre Selassie 2.

Trenér: Libor MALÍNEK

Slavia: Satrapová, Peerová - Raková 4,Vaňková, Weisenbilderová, Romanczinová 4, Mouleová, K. Černá 5, Jonášová 2/2, Kutlvašrová 5/1, Kvasničková 1, Vítková 2, Keclíková 8, Tomečková 5.

Trenér: Petr PÍNA

Strhující podívanou připravily olomoucké házenkářky svým příznivcům v sobotním podvečeru ve své hale, když ve třetím díle semifinálové série play-off dokázaly osmdesát minut vzdorovat favorizovaným Slavistkám a sahaly po velkém úspěchu. Obě družstva nabídla v zápase všechno, co k vrcholné házené patří: drama, nasazení, špičkové výkony aktérek, famózní zákroky domácí brankařky Raníkové, ale i velkou vůli po vítězství všech domácích hráček. Ano přesně tak se bojuje v rozhodujících bitvách play-off. Domácí děvčata znovu potvrdila, že play-off je úplně jinou soutěží než dlouhodobá soutěž a vypjala se k svému letošnímu nejlepšímu výkonu. Snad jen výborný únorový zápas v domácím prostředí proti Michalovcům snese srovnání.

Domácí družstvo navázalo na svůj výborný vstup do zápasu, který předvedlo před týdnem v Edenu, kdy první desetiminutovku zaskočily domácí a vybudovaly si až tříbrankový náskok. V Praze však po deseti minutách došlo ke čtvrthodinovému výpadku a Slavia vývoj utkání otočila. Tentokrát vydrželo vedení domácích až do samotného závěru prvního poločasu, kdy po dvou nepřesnostech v podání domácích, se Pražanky v čase 29:33 a 29:57 dostaly poprvé do vedení. Celý první poločas totiž tempo a vývoj zápasu diktovaly domácí hráčky, do více než dvoubrankovému náskoku je však jejich soupeř nepustil.

Drama pokračovalo i po změně stran, hostující družstvo sice částečně převzalo taktovku a bylo skoro pořád o krůček před domácími hráčkami, ty však vždy dokázaly skóre srovnat, takže velmi často svítil na ukazateli skóre nerozhodný výsledek. Tak tomu bylo i ve 20. minutě druhého poločasu, kdy Růžičková svou první brankou v zápase z jediné sedmičky, kterou domácí družstvo v celém utkání zahrávalo, vyrovnala na 23:23. Dalších šest minut bylo ve znamení náporu hostujícího favorita, kterému se podařilo vstřelit čtyři branky v řadě a udělat rozhodující krok k ukončení série. V čase 56:23, tedy zhruba tři a půl minuty před koncem.vedla Slavia 23:27.

Domácí trenéři poslali na hřiště do té doby nepříliš výraznou střelkyni Katku Růžičkovou s jediným pokynem, pokusit se v co nejkratším možném čase zakončovat ze střední vzdálenosti. Tento záměr vyšel do puntíku. Katka vyslala na reprezentační brankařku Satrapovou tři projektily, které všechny zasvištěly za její záda a rázem to bylo 26:27. Hosté bránili z plných sil nejtěsnější náskok i za cenu faulů a to se jim málem stalo osudným. Pouhých šest sekund před závěrečným klaksonem poslali rozhodčí ze hřiště za faul Mouleovou, Slavia ale i za cenu dalšího nedovoleného zákroku ubránila stav až do 60. minuty. Zdálo se být rozhodnuto domácí hráčky už se sklopenými hlavami odcházely na vlastní polovinu hřiště a "sešívané", ale v červených dresech, postavily hradbu těl před svou brankou, aby čelily poslednímu pokusu domácích. Míč si počtvrté v krátkém čase vzala do ruky Katka Růžičková, přes bloky bránících hráček vymetla Satrapové pavučinky v rohu branky a vyrovnala na konečných 27:27.

Gejzíry radosti na hřišti i v hledišti vytryskly plnou silou a utkání se muselo prodlužovat. 2 x 5 minut. Drama pokračovalo. Hostující družstvo zahajovalo prodloužení oslabeno o vyloučenou hráčku ze závěru normální hrací doby a domácí toho využily ke vstřelení dvou branek. Slavistky ale odpověděly ještě v oslabení přesnou střelou mladé Romanczynové. První pětiminutovka prodloužení, bohatá na vstřelené branky však skončila nerozhodně 30:30. Ve druhé části prvního prodloužení už padlo na každé straně jen po jedné brance, takže prodloužení skončilo opět smírně 31:31. Na řadě bylo další prodloužení o 2 x 5 minut. Domácí se překonávaly v obraně, dvakrát ale za cenu faulů, takže soupeř měl výhodu sedmiček. Obě střely ze značky pokutového hodu však Bára Raníková slavistické exekutorce Jonášové kryla, krátká byla jen na další sedmičku krátce před koncem další pětiminutovky prodloužení, kterou Kutlvašrová s přehledem proměnila a Slavia vedla před rozhodující fází o jedinou branku 32:33. Oběma družstvům vysíleným dlouhým vytrvalým bojem už přece jen ubývaly síly a toho zkušené hostující hráčky využily k rozhodujícímu úderu, když dvakrát byla úspěšná Keclíková a poslední zásah patřil exolomoučance Tomečkové, kterou Slavii zapůjčila na play-off Poruba.

Drama se šťastným koncem pro Slavii tak skončilo a nezbývá, než vítězi sportovně poblahopřát k postupu. Naše děvčata však nemusí být vůbec smutná. Předvedla vynikající výkon na samé hranici jejich současných sil. Kdo ví jak by zápas dopadl, kdyby v nebývalé pohodě hrající Martina Kelarová, která si v sedmé minutě druhého poločasu, když vstřelila svou osmou branku v utkání, nešťastně nezvrtla kotník a musela ze zápasu odstoupit. Byla do té doby ozdobou utkání a její kreativita mohla na Slavistky platit. I tak však je potřeba celé družstvo pochválit za nezměrnou bojovnost a vůli po vítězství.

Zvláštní pochvalu si však zaslouží opět (po kolikté už ?) Bára Raníková, která odchytala zápas s velkým sebezapřením ale ve velkém stylu a úplně předčila svou reprezentační kolegyni v druhé brance Lucii Satrapovou. I ostatní hráčky bychom musely všechny jen chválit, od výborné obrany až po rychlé a nápadité kombinace i některé, v průběhu článku už zmiňované kanonýrky. Děvčata dala vzpomenout na euforii při vystoupeních Hanaček v předchozích letech  v play-off, nebo v Evropských pohárech. Bylo až dojemné, jak jedna z opor družstva, dnes bohužel po operaci kolena místo na hřišti, tak v hledišti - Lucka Fabíková, prožívala i toto utkání, když se při každém time outu zapojovala mezi děvčata přímo na střídačce do povzbuzujících rituálů a dodávala jim tak tolik potřebný elán.

Děvčata tedy budou bojovat o třetí místo a bronzové medaile. Jejich soupeř vzejde z duelu mezi Zlínem a Veselím, který pokačuje za stavu 2:1 pro Zlín v neděli a pokud se nerozhodne, tak i ve středu ve Zlíně. Už dnes je ale jasné, že první ze dvou utkání o třetí místo (hraje se „pohárově") bude sehráno v hale DHK ZORA v Olomouci v neděli 15. května od 15:00 hod