English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > V souboji čtvrtého s pátým vyhrály Olomoucké juniorky

V souboji čtvrtého s pátým vyhrály Olomoucké juniorky 08.05.2011 21:07:01 - autor: , přečteno 1979x


DHK ZORA Olomouc - DHC SVŠ Plzeň 29:25 (14:10)

Průběh utkání: 0:1, 2:2, 3:4, 5:4, 8:5, 12:8, 14:10 - 16:10, 18:11, 21:13, 24:15, 26:20, 27:23, 28:24, 29:25.

Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš 80            diváků                   7 m hody: 2/2 - 2/1        vyloučení: 0 - 5.

Sestavy a branky:
Olomouc jun.
: Rašková, Růžičková - Podešvová 3, Kulíšková 3, Hofmanová, Coufalová 3, Koppová 2, Kosová 6/2, Smékalová 3, Hofírková 5, Studená 1., Turková 2, Michlová 1.

Trenér: Miroslav ZUBEK

Plzeň: Sekyrová, Doláková L - Mrázová, Lišková, Pousková 9, Sedláčková 7, Písařová 3, Irlbeková 1, Rumlová 1/1, Vondráčková, Martenková 4, Ferková, Pilátová, Roubalová.

Trenér: Robert MÍČEK

Boj na ostří nože se dal očekávat v souboji družstev z popředí tabulky, ve kterém proti domácímu družstvu juniorek, nastoupilo ambiciózní družstvo SVŠ Plzeň, které před zápasem bylo se ztrátou jediného bodu hned za domácím celkem na pátém místě a v případě, že by v Olomouci vyhrály, posunuly by s místo nich na čtvrtou poici. Navíc se západočešky netajily touhou po skapu našich juniorek proto, že i na podzim v Plzni naše děvčata vyhrála 21:23. Před utkáním panovaly v domácím táboře určité obavy, protože družstvo nastoupilo do zápasu v ne zcela optimálním složení, protože se musely obejít bez hráček kádru interligového družstva žen (Kubáčková, Samcová, Severová, Gebre Selassie), které v sobotu hrály vyčerpávající semifinálové utkání s dvojnásobným prodloužením proti Slavii Praha. Nastoupit také nemohla Lucie Grolichová, která si před týdnem přivodila zranění kolena v zápase na Spartě proti Sokolu Kobylisy.

Družstvo tedy posílilo několik dorostenek, které družstvu hodně pomohly, když dohromady nastřílely 12 branek. Hlavními postavami vítězného družstva však byla Lucka Rašková v brance, spolehlivý výkon však podala i Denisa Růžičková, která se do branky postavila zhruba na poslední čtvrthodinku. Střelecky se nejvíc dařilo Zdeně Kosové a trojici Kulíšková, Podešvová a Coufalová.

Celý první poločas tahalo domácí družstvo za delší konec, do vedení pustilo svého soupeře jen v samém začátku utkání. Dvě tříbrankové série znamenaly náskok domácích nejprve 8:5 a později 12:8, čtyřbrankové vedení si děvčata udržovala až do konce poločasu. Obraz hry se příliš nezměnil ani po přestávce, domácí družstvo neustále zvyšovalo svůj náskok, v 10. minutě už vedlo osmibrankovým rozdílem (21:13) a největší rozdíl 9 branek byl ve 14. minutě druhého poločasu. V závěru zápasu si své vedení děvčata pohlídala i když Plzeň byla ve druhé půli vyrovnaným soupeřem, když druhý poločas skončil nerozhodně 15:15, což však stačilo pouze na snížení náskoku domácích.

V družstvo hostí se podle očekávání nejvíc prosazovala zkušená 33 letá Petra Sedláčková, aktuálně pátá nejlepší střelkyně 1. ligy žen, nejvíc branek v utkání však nastřílela její o tři roky mladší spoluhráčka Lucie Pousková, patřící také do popředí střelkyň 1. ligy žen. Ještě jedno zajímavé jména se objevilo v sestavě hostujícího družstva. Zuzana Martenková už odehrála hodně zápasů v interligovém družstvu Sokola Písek a z místa křídla se prosadila i tentokrát.