English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorky Zory bojují srdnatě o bronz

Starší dorky Zory bojují srdnatě o bronz 09.05.2011 06:02:03 - autor: , přečteno 2012x


DHK ZORA Olomouc - DHC SVŠ Plzeň 34:22 (16: 8)

Průběh utkání: 2:0, 5:2, 5:4, 9:5, 13:7, 16:8 - 19:9, 22:10, 26:13, 29:16, 32:17, 33:19, 33:22, 34:22.

Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš    80 diváků    7 m hody: 5/5 - 2/1      vyloučení: 1 - 4.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Vašíčková, Havlíčková - Studená 4, Turková 1, Roubalová 5/2, Michlová 1, Konečná 1, Kummerová 2, Bušinová 1/1, P. Smékalová 2/2, T. Smékalová 1, Hofírková 7, Sadílková 5, Žáková 4.:

Trenér: Jan BĚLKA

Plzeň: Vídršperková, Šíbrová - Fronková, Randová, Kocúrová, Dlauhá 2, Ferková 8, M. Smoláková 32, L. Smoláková 3, Roubalová 5, Pilátová 1/1.

Trenérka: Barbora MRÁZOVÁ

Olomoucké starší dorostenky splnily v utkání roli favorita a bez problémů si poradily se soupeřem z dolní poloviny tabulky. Motivací mladých Hanaček je stále ještě reálná možnost protlačit se na bronzový stupínek v celkovém pořadí prvoligové soutěže. Jejich soupeři v boji o bronz, děvčata ze Zlína a z Písku totiž shodně ztratila, takže postup na třetí místo po poslením kole začíná nabývat stále reálnější obrysy. V tom však čeká naše družstvo zápas v Praze s Vršovicemi, což by nemělo být nepřekonatelnou překážkou, mají však ve svém středu suverénně nejlepší střelkyni soutěže Terezu Kadeřábkovou, která by je mohla pozlobit. Jejich soupeřky totiž čekají ještě náročnější zápasy. Zlín totiž hraje s vedoucím družstvem Havl. Brodu, kterému jen vítězství zaručí zisk mistrovského titulu a Sokol Písek se utká s druhou Slavií Praha.

V samotném utkání vedyl domácí hráčky prakticky od začátku do konce a už v polovině prvního poločasu vedly uklidňujícím rozdílem 9:5, do poločasu své vedení ještě navýšily na osmibrankový náskok. Ve druhém poločase pokračovalo neustále zvyšování rozdílu, ten se nakonec zastavil na 12 brankách. I když v hře domácího celku se objevilo několik chybiček, celkový dojem ze zápasu byl veskrze pozitivní. Obě brankařky podaly spolehlivý výkon, i když jsme je už viděli zachytat v lepší pohodě. Na jednoznačné výhře se střelecky podílely všechny hráčky, při střelecké chuti byla zejména Katka Hofírková, úspěšně si vedla i děvčata na křídlech. hlavně pak Sadílková se Studenou. Monika Roubalová obstarávala rozehrávku a podílela se také na osobním bránění své jmenovkyně v dresu Plzně, nebo nejlepší hráčky soupeře Ferkové.

V dresu soupeře byla oporou trojice juniorských reprezentantek České republiky v brance Kristýna Vídršperková, střelkyně Jana Roubalová a především Kateřina Ferková, třetí nejlepší střelkyně prvoligové soutěže starších dorostenek, která byla praktivćky u všeho podstatného.