English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Soupeřkami Hanaček v boji o bronz je Zlín

Soupeřkami Hanaček v boji o bronz je Zlín 12.05.2011 08:15:33 - autor: , přečteno 1889x

Až páté vzájemné utkání mezi dvěma moravskými semifinalisty (Zlín - Veselí 28:39), rozhodlo o tom, že třetí tým základní části interligy si nezahraje finále play-off o titul českého mistra. Přitom, vše nasvědčovalo tomu, že v této sérii víc než jindy bude rozhodovat výhoda domácího prostředí. Vždyť první dvě střetnutí play-off ve Zlíně vyhrála domácí děvčata i když velmi těsně a už tady vyslaly první varovný signál panenky z Veselí, že se jen tak nevzdají. Suverénně pak zvládly obě střetnutí v Pekle domácí haly, odvrátily dva první mečboly Zlíňaček a vynutily si páté rozhodující utkání.

Předzápasové prognózy více favorizovaly pro toto utkání domácí družstvo, argumentovalo se tím, že Veselanky mají přece jen většinu hráček věkově starších a vysoké zápasové zatížení v krátkém čase nezvládnou. Opak však je pravdou, znovu se potvrdilo jak důležitá je v play-off zkušenost hráček a jak obrovský význam hrají osobnosti. A těch mělo v posledním zápase hostující družstvo ve svém středu více. Vyjmenujme tedy ty, které se o úspěšný zvrat v sérii nejvíc podílely. V první řadě je to velezkušená brankařka Lenka Černá, která si tyto vypjaté zápasy doslova užívá, nejlepší kanonýrka družstva Lenka Fleková se dokáže prosadit i v zápasech v nichž je osobně bráněna, Jarmila Kočí je hlavní režisérkou útočné vozby a všechny chyby soupeře nemilosrdně trestá veselské komando dvou „Pendolín" Lucia Súkenníková a Tereza Chmelařová. "Sedmičku statečných" pak doplňují slovenská kanonýrka Zuzana Drotárová a nenápadná Ukrajinka Angelina Vyniatynská.

V družstvu Zlína asi po utkání zavládlo rozčarování, smutek a možná i zmar. Vždyť postup do finále byl tak blízko, klub udělal pro úspěch, kdy po šestileté absenci družstv postoupilo do play-off všechno. Dokonce už tak nabitý kádr sedmi seniorských reprezentantek ČR pro play-off posílil ještě o dvě další reprezentantky Hrbkovou a Adámkovou ze Sokola Poruba. Je pravdou, že se v posledním zápase intertligy zranila jedna z opor Helena Štěrbová, ale kolik zraněných hráček zaznamenal jejich soupeř v boji o bronz - celek Olomouce ?

Souboj o třetí místo začne již tuto neděli v hale DHK ZORA Olomouc v 15:00 hod. a dá se i přes to co jsme popsali v předchozích řádcích očekávat lítý boj. Trenér Zlína Dušan Poloz je natolik zkušeným koučem, že dokáže hráčky znovu nastartovat a předchozí zklamání z nich určitě „vyžene". Favoritem proto zůstává Zlín, který disponuje hodně silným kádrem. Brankařka Mahďáková chytá asi v životní formě, kvarteto reprezentačních kanonýrek Poznarová, Budayová, Růčková, Hrbková, doplněné o další reprezentantky na křídlech Salčákovou a Švirákovou a na pivotu Adámkovou, to je obrovská síla.

Domácí družstvo Zory Olomouc se samozřejmě předem nevzdává. Hráčky i trenéři si uvědomují a respektují sílu soupeře, všichni ale udělají maximum pro to, aby i ony zaskočily favorita. Bohužel do optimálního rozpoložení má tým hodně daleko, k dlouhodobým marodům Ždánské, Paškové a Fabíkové se po pražské sérii play-off přidala Lucka Grolichová a poslední utkání proti Slavii v Olomouci nedohrála současná nejproduktivnější hráčka družstva Martina Kelarová a její zraněný kotník jí asi start v boji o 3. místo také nedovolí. I za tohoto stavu chtějí Hanačky sehrát rovnocennou partii a pokusit se doplnit sbírku medailí o osmý cenný kov. Pokud Báře Raníkové vydrží forma posledních zápasů a střelecká forma vydrží Hejtmánkové, Kubáčkoví a Růžičkové, křídla Huráňová, Remešová a Samcová budou proměňovat své brejkové šance a v obraně se bude dařit hlavně Vocilkové, Severové a Spíchalové, pak nejsou bez šance.

Série o třetí místo se hraje tzv. pohárovým systémem na dvě utkání doma - venku a výsledky obou zápasů se sčítají. V případě rovnosti získaných bodů i skóre rozhoduje větší počet vstřelených branek na hřišti soupeře. Druhý zápas ve Zlíně se hraje v sobotu 21. 05. 2011 v 15:00 hod.