English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Juniorky Zory na třetí místo v 1. lize žen nedosáhly .

Juniorky Zory na třetí místo v 1. lize žen nedosáhly . 15.05.2011 10:45:31 - autor: vasek, přečteno 2269x


Jiskra Otrokovice - DHK ZORA Olomouc jun. 30:26 (17:11)

Průběh utkání: 6:0, 6:2, 9:3, 9:6, 14:6, 14:8, 17:11 - 18:17, 20:18, 22:20,26:24, 29:25, 30:26 

Rozhodčí: Kramoliš, Paululík           66 diváků           7 m hody: 5/5 - 6/6       vyloučení: 6/4, červená karta trenér domácích Štefan Boršický

Sestavy a branky:
Otrokovice:
Vitásková, Tobiášová - Huráňová 5, Gajová, Dvorščáková, Rusková 3, Ličmanová 2, Mašková 3/1, Brandová 10/4, Remešová 2, Hrdá, Manclová 1, Žůrková 1, Vyoralová 3.

Trenér: Štefan BORŠICKÝ

Olomouc jun.: Rašková, Růžičková D. - Žáková, Michlová 4/1, Kulíšková 5, Podešvová 1, Kosová 7/5, Konečná, T. Smékalová 2, Koppová 1, Turková 6, Hofmanová.

Trenér: Miroslav ZUBEK

V posledním utkání letošní sezony šlo oběma družstvům o konečné třetí místo v prvoligové soutěži, oba kolektivy však k utkán nastoupily v neúplných sestavách. Domácím chyběla nejlepší střelkyně celé soutěže Julia Varhaníková, tu však plně zastoupila Helena Brandová, která nastřílela 12 branek. V družstvu Hanaček chyběla celá řada hráček, které v zápasech pravidelně nastupují. Situace je samozřejmě poplatná vývoji zdravotního stavu v interligovém družstvu žen, které má v současné době mimo hru šestici svých hráček. Proto také nebylo možno pro utkání 1. ligy uvolnit před důležitým soubojem o 3. místo v play-off proti Zlínu žádnou z hráček interligového kádru, s výjimkou brankařky Lucky Raškové.

V posledním zápase v Otrokovicích tedy nakonec nastoupily mimo brankařek Raškové a Růžičkové jen Kulíšková s Kopovou a dvě hostující děvčata z UP Prior Kosová a Podešvová, vypomoci proto muselo i tentokrát několik dorostenek, konkrétně to byly T. Smékalová, Hofmanová, Žáková, Konečná, Turková a Michlová.

Mladé Olomoučanky zahájily utkání hodně špatně. Za osm minut prohrávaly 6:0, do 15. minuty se jim podařilo snížit na 9:6, další pětibranková šňůra však znamenala vedení domácích o osm branek, do poločasu stáhly hostující hráčky na šestibrankové manko. Úplně opačně vstoupily Olomoučanky do druhého poločasu, kdy do 9. minuty snížily na rozdíl jediné branky, další vývoj zápasu však byl stále v rukou zkušenějších domácích hráček, které si svůj tří až čtyřbrankový rozdíl pohlídaly až do konce utkání.

Utkání zhodnotil trenér družstva Miroslav Zubek:
Utkání nezačalo pro naše družstvo dobře, když se jim nedařilo prosadit v útočné fázi. V osmé minutě po time - outu a změně systému na dva pivoty došlo k obratu, Kulíšková a Žáková v pivotu vytvářely prostor pro ostatní hráčky a utkání se začalo otáčet. Poločas ještě skončil šestibrankovým rozdílem, ve druhé půli už byly naše holky lepší a nebýt řady velmi sporných verdiktů rozhodčích, mohl být výsledek ještě lepší. Za zmínku stojí z tohoto pohledu fakt, že Zdena Kosová byla už v 15. minutě dvakrát vyloučená. Všechny hráčky bojovaly a je třeba jim za předvedenou hru poděkovat. Utkání nedohrála pro zranění Konečná, která byla v proskoku faulována a ze hry musela odstoupit."